בושה בושה
חדש על הרצליה

 

6.11.13   סוף עידן שלטונה הכושל של יעל גרמן בעיר הרצליה -  ראו בהמשך

 

 


בתאריך  12.11.12   חדלתי להיות תושב הרצליה  - עברנו  להתגורר בעיר הגדולה תל-אביב.
לא  אתעמק  יותר  בנושאים הפרטניים של  עיריית הרצליה ודרכי  פעולתה  של יעל גרמן ראש העירייה, שחלקן נעשו באופן בלתי-ראוי בעליל. מכאן ואילך,  הנושאים המוניציפאליים של הרצליה, יעניינו אותי  הרבה פחות.  עם זאת, באותם נושאים, בהם  יש  עניין  רב גם לאלה אשר  אינם תושבי הרצליה, (כמו: הבנייה על שטח תע"ש המזוהם,  חוף-הים, חלוקת נטל הארנונה באופן הוגן בין תושבי  רשות מקומית), אמשיך לחקור בדברים ולהשמיע קולי  ברמה. אני מקווה כי   פועלי מול  יעל גרמן ועיריית הרצליה שהיא עומדת בראשה,  לא רק שהועילו לתושבי הרצליה בעבר, אלא ישרתו את תושבי העיר בשנים הבאות. הביקורת הנוקבת  אותה מתחתי  על יעל גרמן, בצד  חשיפה של עובדות שרוב תושבי הרצליה  לא היו מודעים להם, תוך  הצגה וניתוח  של  העובדות בדרך שונה  מהמקובל –  מבטא  בקרה אזרחית קונסטרוקטיבית  אשר תכליתה  הנו  שיפור איכות השלטון המוניציפאלי,  תוך ריסון פעולות העירייה  ואלה העומדים בראשה, אשר חייבים להפנים, כי  הם נבחרו למשרותיהם רק כדי לשרת את תושבי העיר ולא למען שום מטרה אחרת. ראה: 12.11.12  הבקרה האזרחית אותה ערך אריה גבע על הנעשה בעיריית הרצליה, מגיעה לסיומה, כמעט

 

פועלו   של  אריה גבע  ושל אתר בושה בענייני עיריית  הרצליה,  בכל השנים מאז ייסוד אתר בושה, לא היו רק  מסע גילוי או חשיפה של  כשלי עיריית הרצליה ושל מי שעומדת בראשה - יעל גרמן . כתושב העיר הרצליה, נתקל אריה גבע בתופעות  קשות, אשר היה בהן להדאיג אותו, לא רק  אותו כתושב העיר הרצליה, אלא יש בהם להטריד  כל אזרח  הרוצה כי ישראל תתנהל  כמדינת חוק. אין מדובר בתקלות  מוניציפאליות  בענייני חולין  בהם  נתקל תושב  רשות מקומית  בהם בחיי-היום-יום, אלא בנושאים מהותיים ומשמעותיים יותר בתחום הנורמטיבי, שעל-פניו נראו בעיני המתבונן  כמתנהלים  כשורה, אך הסמוי מן העין, כאשר מתגלה, חושף מציאות עגומה. בעייתיות רבה של  ראש עירייה חסרת יושרה, שאינה דוברת אמת, אשר פיה ומעשייה בתחומים רבים, אינם שווים.

  • נתקלת בבעיית קיפוח, פגיעה בזכויות, התנהגת לא נאותה של רשות מקומית, ארגון שלטוני, גוף עסקי גדול -  מה עושים, למי פונים ? אתר בושה ריכז רשימה של גופים  הפועלים על בסיס התנדבות, למען האזרח בתחומים שונים. הקש:
    עזרה, סיוע, עצה -  מה עושים אל מי פונים

 

מה חדש באתר בושה על הנעשה בעיר הרצליה - ראה בהמשך. (לאחר התמונות).

הבקרה האזרחית אותה קיים אריה גבע על הנעשה בעיריית הרצליה, לא היה בה כשלעצמה, להביא לשינוי התנהלותה הקלוקלת של יעל גרמן, , אך  היה בהם  תרומה  מסוימת,  לכך  כי  עיריית הרצליה והעומדת בראשה יודעים היטב, כי יש מי שמוכן להתמודד עמן בלא חשבון ובלא מורא,  כאשר הוא מגלה כשלים ואלה, לדאבון לב, רבים. מה יקרה עכשיו,  כאשר אריה גבע עוזב את העיר, ובכך אין קול מקרב הציבור  המרים קול מחאה,  נמתין ונראה...

 

הרצליה הנה עיר בעלת פוטנציאל עצום להיות הטובה והאיכותית בין ערי ישראל. מיקומה בלב השרון, חוף-ים ארוך ויפה,  הרכב האוכלוסיה,  אזור תעשית הי-טק והסעדה מפותחים,  התורם סכומי ארנונה גדולים, דרכי גישה נוחות לכבישים הבין-עירוניים  - אלה ועוד, הופכים את החיים בעיר הרצליה לחיים טובים וחבל,   כי הפוטנציאל  העצום של הרצליה אינו ממוצה. כל המכיר את ערי השרון,  אינו יכול שלא להבחין כי בהשוואה לערי השרון  הדרומי האחרות : רעננה, רמת השרון, הוד השרון, כפר סבא,   הרצליה, אין לה הרבה במה להתגאות, זולת חוף-ים שגם בו, מטפלת עיריית הרצליה באופן מעורר סימני שאלה.  עם נתעלם ממלל חסר בסיס של יעל גרמן, מראה העין  מצביע באופן ברור  כי ליעל גרמן, אין הרבה במה להתגאות בו.

 

פעולות אריה גבע, תושב הרצליה, לגבי הנעשה בעיר הרצליה, נטולות מניעים פוליטיים ולהוציא נושא הארנונה, בו יש לו אינטרס כספי ישיר כתושב,  עניינו בנושאים האחרים הנו,  להציף ולהביא כשלים בניהול העיר הרצליה, שאפשר ודומים להם, נעשים גם במקומות אחרים.

 

 

 

ניתן לקרוא את פירוט הדברים  בקטגוריות המתאימות באתר בושה. ראה עיריית הרצליה

 

 22.2.09 אי-קיום החוק, איפה ואיפה בנושא הארנונה

עולה החשש, כי  עיריית הרצליה,  יעל גרמן  ראש העירייה ופקידים בכירים בעירייה, האחראים  על תחום הארנונה, פועלים באופן  המעורר חשד למעשים אסורים ופסולים  בדרך מתן פטורים  בנושא הארנונה שעניינם  בתחום:  הציבורי, המנהלי, האזרחי,  והפלילי.

עיריית הרצליה נאבקת כנגד קבוצת תושבים, שזכו לפטור משטחים נחותים בדירותיהם בימי  ראש העירייה הקודם אל לנדאו, בטענה שתהא זו הפרת החוק מצידה אם תעניק פטורים מארנונה,  אלא אם כתוב הדבר בצו הארנונה במפורש, ובאותה עת ממש, מעניקה פטור נרחב משטחים לתושבי בתי-דירות יוקרה, למרות שאין לכל סימוכין בצו הארנונה.

עשר שנים נדונה הפרשה ודומה שהגילוי החדש  של ימים אלה, מחזק משמעותית את טיעוני התושבים.

יעל גרמן מתגלה שוב, כאשה שפיה וליבה אינה שווים. הפעם, היא הגדישה את הסאה.

ראה:

 

עיריית הרצליה פוטרת לא-כדין תשלום ארנונה מבתי-דירות יוקרתיים

 

 איפה  ואיפה במתן פטורים,   כתבה 'זמן שרון', 20.2.09 'הפרשנים'

 

 

 
19.2.09 עתידה של בריכת החורף שטח הבאסה, הרצליה

עתידה של בריכת החורף ומה עושה עיריית הרצליה לשמר את שכיית הטבע  הנמצאת בתחומה

איננו יודעים, מה סוכם לגבי גודלה של  בריכת החורף וכיצד עומדת עיריית הרצליה להפוך את בריכת החורף לנגישה יור לציבור.  

על בריכת החורף בשטח הבאסה, הרצליה, ראה: הפארק העירוני -שטח הבאסה.

בתאריך 16.2.09  הגיש אריה גבע  על-פי חוק חופש המידע לקבלת מידע  פרטני מעיריית הרצליה, על פעולות העירייה וכוונותיה לגבי בריכת החורף,  בפארק הבאסה.  תוך 30 יום,  על עיריית הרצליה להעמיד לעיון המבקש  את המידע  - שיעניין לא רק את תושבי הרצליה, אלא גם את כל חובבי הטבע במדינת ישראל.

 
14.2.09 בריכת החורף, יום הסברה על-ידי עיריית הרצליה

14.2.09  יום שמש חורפית נעימה.  יום המוקדש  על-ידי עיריית הרצליה  לתופעת הטבע, הקרויה, בריכת החורף או שלולית החורף. האם שומרת  ומטפחת עיריית הרצליה את  בריכת   החורף שהנה ערך טבע חשוב, או  שתופעת הטבע הזו, הנה רק מנוף לרצון העירייה לטפח את הפארק העירוני,  הקרוי פארק הבאסה,  ע"ח ערכי הטבע הנמצאים בשלולית החורף.

ביקור של יום נעים,  בפארק העירוני ובשלולית החורף, אשר עדיין בלתי מטופחת, לא נגישה וכוונות עיריית הרצליה לגבי גודל בריכת  החורף, שתישמר, לא ברורה.

יום נעים בפארק הרצליה, שלולית החורף 14.2.09

על פארק הבאסה ושלולית החורף הקש: פארק הבאסה

 
ניצחון חשוב לציבור, תכנית התע"ש לא תופקד

5.2.09     מאבק ציבורי  של   עמותת אחלה, שגייסה את תושבי הרצליה - רמת השרון,  בסיוע  עמותת אדם טבע ודין,  הסתיים בניצחון גדול   נגד  התומכים בהפקדת התכנית לפיתוח שטח התע"ש המזוהם, לרבות יעל גרמן, ראש העירייה הרצליה, שבניגוד לראשי הערים האחרות בהם נמצא השטח המזוהם, תמכה בקידום התכנית לפני בדיקת מצב הזיהום.   פסק-הדין  של השופטת שרה גדות, קבע -  כי  תכנית שטח התע"ש  המזוהם, לא תופקד -  לפני שייערך סקר  מקיף, שייאתר ויבחון באת הקיף הזיהום, סיכוניו  והשפעותיו.

על  מיזם שטח התע"ש,   מה מריץ את יעל גרמן לתמוך בתכנית, מדוע היא לא יידעה את תושבי הרצליה כל השנים על קיום הזיהום, על עמותת אחל"ה ופסק-הדין המלא  הקש:    שטח התע"ש  המזוהם, דרום השרון

 
25.1.09 אצל גרמן, זכות הציבור לדעת, היא גימק תקשורתי

יעל גרמן, דמות דואלית,  המדברת גבוהה, בדבר זכות הציבור לדעת, אך  למעשה,  פועלת שלא להיענות לבקשת המידע שהוגשו לעיריית הרצליה תוך  הסתרת מידע  העלול להציג את פועלה באופן שלילי או גרוע מכך.  בעקבות דבריה של יעל גרמן,  לאחר ההקרנה ב - סינמיטק של הרצליה,של  הסרט 'שיטת השקשוקה'   יצירתו  של  העיתונאי  אשר אולמות רבים סירבו להקרינו. זכות הציבור לדעת, אצל יעל גרמן  הנה בעיקר בפיה - המציאות בהרצליה אחרת. לקריאה הקש: יעל גרמן,  האישה הדואלית.  

 
8.1.09 אי ציות להוראות חוק חופש המידע - מה יש ליעל גרמן להסתיר

יעל גרמן, נאה דורשת אך לא נאה מקיימת.  פיה מרגליות אך מעשיה קלוקלים.   לקראת בחירות המניציפאליות  בנובמבר 2008, ניהלה יעל גרמן  וסיעת 'הרצליה שלנו', שהיא עומדת בראשה,  מסע תעמולה   אגריסיבי  -  שמומן כולו על-ידי מפלגת מרצ.   החזון העירוני אותו מכרה יעל גרמן לתושבים כלל בין השאר, מינהל תקין ושלטון החוק

  • "ב - 10 שנות כהונתה של יעל גרמן בראשות העירייה, מצטיינת הרצליה ב: שמירה על שלטון החוק, שקיפות, והקפדה מלאה על המינהל התקין".  ההדגשות במקור.

על  השקיפות  החלקית בעיר הרצליה והשאלה מדוע אין עיריית הרצליה פועלת תוך שקיפות, הקש: מה יש להסתיר.

 חלפו בקושי חודשיים מאז הבחירות המונציפאליות, יעל גרמן נבחרה פעם שלישית, ואין חדש תחת השמש. הממונה על מסירת המידע לציבור על-פי חוק חופש המידע, ביריה גרנות, אינה מצייתת להוראות חוק חופש המידע. 

על פועלה  של ביריה גרנות הקש: ביריה גרנות.

 

 
4.1.09 חשד להפרת חובת אמונים - בניין העיריה, שער העיר הרצליה

בתאריך  7.12.08   הוגשה למשטרת ישראל  - היחידה הארצית להונאות -  יאח"ה, תלונה בחשד של מעשה פלילי של הפרת חובת אמונים בדרך התנהלות יעל גרמן,  בעניין בניין העירייה החדש,  שער העיר,  הרצליה (דבר הגשת התלונה  למשטרה הובא לידיעת הרבים באתר בושה רק ביום  4.1.09).

 הקש: תלונה למשטרה נגד יעל גרמן, שער העיר.

על תלונות קודמות שהוגשו למשטרת ישראל על  חשדות למעשים פלילים של יעל   גרמן,  הקש: יעל גרמן - משטרה

 
14.12.08 העדר ציות להוראות חוק חופש המידע, שיהוי
3 בקשות לקבלת מידע,  שהוגשו על-פי חוק חופש המידע, מונחות במשרדי עיריית הרצליה  למעלה משלושה חודשים,  מצב המהווה חוסר ציות  להוראות חוק חופש המידע. ראה : שיהוי במסירת מידע על-ידי עיריית הרצליה 12-08

מדובר בנושאים בעלי חשיבות רבה לתושבי העיר הרצליה.  מדוע יעל גרמן, ראש העירייה הרצליה, המדברת גבוהה בעניין שקיפות המידע ומנהל תקין, אינה מצייתת להוראות חוק חופש המידע כלשונו או שיש לה מה להסתיר.

יעל גרמן עדיין לא הפנימה, כי כל המידע הנמצא בעירייה הוא רכוש התושבים וכי היא, משמשת רק כנאמן של התושבים. ואולי, יעל גרמן יודעת טוב את המצב, אך מעדיפה שלא לנהוג כפי שנאמן מסור וראוי, פועל כלפי הנהנים - הציבור בענייננו. 

 
23.11.08 לקט תעמולת הבחירות של יעל גרמן, לקרוא - ולהקיא

יעל גרמן הציפה את העיר הרצליה בתעמולת בחירות - אמת מקרטעת, הכפשה נבזית, שכמוה כמו בריונות פוליטית.

הבאנו ריכוז של דברי הנאצה, ההפחדה ושאר מרעין בישין, בהם השתמשה יעל גרמן כדי לשטוף את מוחם של תושבי הרצליה. לקרוא במרוכז ולהפנים מה הביא את תושבי הרצליה להצביע בעד יעל גרמן, כי האמת, ההגינות - הנה ממנה והלאה.....

הכל במימון מלא של מפלגת מרצ.  ככה השמאל הישראלי יגיע רק  אל האשפתות.

הקש: תעמולת בחירות לא אתית הרצליה.

 

 
23.11.08 הגיעה העת לאימוץ קוד אתי

 דרך התנהלות יעל גרמן, בתקופת הבחירות המונציפאליות, מצביעה על כשלים נורמטיביים רבים, שמעוררים שאלות נכבדות על מהותה של הדמוקרטיה כמבטאת את רצון העם.   אין כיום כללים אתים מחייבים את נבחרי הרשויות המקומיות, ופרצה זו מנוצלת על-ידי יעל גרמן ואחרים כמותה.

באוקטובר 2008 חברו גורמים ממלכתיים   כדי  להכין קוד אתי להתנהלות ראשי רשויות מקומיות. 

 לאור פניית ועדת ההיגוי לציבור, הכין אריה גבע, הצעת קוד אתי, על-סמך היכרותו וניסיונו עם דרך התנהלות יעל גרמן, ראש העירייה הרצליה.  טוב מאוחר מאשר לעולם לא.....

 הקוד האתי של ראשי רשויות מקומיות

המסמך שהכין אריה גבע בנושא הקוד האתי על-סמך ניסיונו והיכרותו את דרך התנהלות יעל גרמן, ראש העירייה הרצליה

 
21.11.08 בחירת יעל גרמן פעם שלישית, כראש עיריית הרצליה

בחירת יעל גרמן, כראש עיריית הרצליה בפעם השלישית,  הנה לגיטימית, אך   מהווה תעודת עניות לציבור תושבי הרצליה, שלא טרח ללמוד  את האמת על פועלה יעל גרמן כראש העירייה בעשר שנות כהונתה.  עלה בידה של יעל גרמן, בעזרת מימון  נדיב של מפלגת מרצ, שאין מגלים ברבים את גובהו -  לזכות שוב במשרת ראש עיריית הרצליה. במה משרתת בחירת יעל גרמן  כראש העירייה הרצליה, את מפלגת מרצ  ואת   השמאל הישראלי  - רק להם פתרונות.

לקריאה על:  בחירת  יעל גרמן בפעם השלישית

 
More Articles...
« התחלה הקודם 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 הבא סיום »

השלטון - שלוחותיו

רשויות מקומיות

http://www.flyrnai.org/dbimg/R...er-cs6-oem 
cost of adobe photoshop cc 2014 
http://www.flyrnai.org/dbimg/R...mac-10.8.5 
cheap ms outlook 2010 
buy rosetta stone italian 
quebec viagra achat viagra europe cialis melhor preço commander kamagra viagra kaufen
where to buy sildenafil citrate where can i get kamagra over the counter cialis viagra prescribing information cialis generic tadalafil
purchase levitra online where to buy levitra online tadalafil tablets dosage viagra alternative new drugs is generic cialis from india safe