בושה בושה
חדש על הרצליה

 

6.11.13   סוף עידן שלטונה הכושל של יעל גרמן בעיר הרצליה -  ראו בהמשך

 

 


בתאריך  12.11.12   חדלתי להיות תושב הרצליה  - עברנו  להתגורר בעיר הגדולה תל-אביב.
לא  אתעמק  יותר  בנושאים הפרטניים של  עיריית הרצליה ודרכי  פעולתה  של יעל גרמן ראש העירייה, שחלקן נעשו באופן בלתי-ראוי בעליל. מכאן ואילך,  הנושאים המוניציפאליים של הרצליה, יעניינו אותי  הרבה פחות.  עם זאת, באותם נושאים, בהם  יש  עניין  רב גם לאלה אשר  אינם תושבי הרצליה, (כמו: הבנייה על שטח תע"ש המזוהם,  חוף-הים, חלוקת נטל הארנונה באופן הוגן בין תושבי  רשות מקומית), אמשיך לחקור בדברים ולהשמיע קולי  ברמה. אני מקווה כי   פועלי מול  יעל גרמן ועיריית הרצליה שהיא עומדת בראשה,  לא רק שהועילו לתושבי הרצליה בעבר, אלא ישרתו את תושבי העיר בשנים הבאות. הביקורת הנוקבת  אותה מתחתי  על יעל גרמן, בצד  חשיפה של עובדות שרוב תושבי הרצליה  לא היו מודעים להם, תוך  הצגה וניתוח  של  העובדות בדרך שונה  מהמקובל –  מבטא  בקרה אזרחית קונסטרוקטיבית  אשר תכליתה  הנו  שיפור איכות השלטון המוניציפאלי,  תוך ריסון פעולות העירייה  ואלה העומדים בראשה, אשר חייבים להפנים, כי  הם נבחרו למשרותיהם רק כדי לשרת את תושבי העיר ולא למען שום מטרה אחרת. ראה: 12.11.12  הבקרה האזרחית אותה ערך אריה גבע על הנעשה בעיריית הרצליה, מגיעה לסיומה, כמעט

 

פועלו   של  אריה גבע  ושל אתר בושה בענייני עיריית  הרצליה,  בכל השנים מאז ייסוד אתר בושה, לא היו רק  מסע גילוי או חשיפה של  כשלי עיריית הרצליה ושל מי שעומדת בראשה - יעל גרמן . כתושב העיר הרצליה, נתקל אריה גבע בתופעות  קשות, אשר היה בהן להדאיג אותו, לא רק  אותו כתושב העיר הרצליה, אלא יש בהם להטריד  כל אזרח  הרוצה כי ישראל תתנהל  כמדינת חוק. אין מדובר בתקלות  מוניציפאליות  בענייני חולין  בהם  נתקל תושב  רשות מקומית  בהם בחיי-היום-יום, אלא בנושאים מהותיים ומשמעותיים יותר בתחום הנורמטיבי, שעל-פניו נראו בעיני המתבונן  כמתנהלים  כשורה, אך הסמוי מן העין, כאשר מתגלה, חושף מציאות עגומה. בעייתיות רבה של  ראש עירייה חסרת יושרה, שאינה דוברת אמת, אשר פיה ומעשייה בתחומים רבים, אינם שווים.

  • נתקלת בבעיית קיפוח, פגיעה בזכויות, התנהגת לא נאותה של רשות מקומית, ארגון שלטוני, גוף עסקי גדול -  מה עושים, למי פונים ? אתר בושה ריכז רשימה של גופים  הפועלים על בסיס התנדבות, למען האזרח בתחומים שונים. הקש:
    עזרה, סיוע, עצה -  מה עושים אל מי פונים

 

מה חדש באתר בושה על הנעשה בעיר הרצליה - ראה בהמשך. (לאחר התמונות).

הבקרה האזרחית אותה קיים אריה גבע על הנעשה בעיריית הרצליה, לא היה בה כשלעצמה, להביא לשינוי התנהלותה הקלוקלת של יעל גרמן, , אך  היה בהם  תרומה  מסוימת,  לכך  כי  עיריית הרצליה והעומדת בראשה יודעים היטב, כי יש מי שמוכן להתמודד עמן בלא חשבון ובלא מורא,  כאשר הוא מגלה כשלים ואלה, לדאבון לב, רבים. מה יקרה עכשיו,  כאשר אריה גבע עוזב את העיר, ובכך אין קול מקרב הציבור  המרים קול מחאה,  נמתין ונראה...

 

הרצליה הנה עיר בעלת פוטנציאל עצום להיות הטובה והאיכותית בין ערי ישראל. מיקומה בלב השרון, חוף-ים ארוך ויפה,  הרכב האוכלוסיה,  אזור תעשית הי-טק והסעדה מפותחים,  התורם סכומי ארנונה גדולים, דרכי גישה נוחות לכבישים הבין-עירוניים  - אלה ועוד, הופכים את החיים בעיר הרצליה לחיים טובים וחבל,   כי הפוטנציאל  העצום של הרצליה אינו ממוצה. כל המכיר את ערי השרון,  אינו יכול שלא להבחין כי בהשוואה לערי השרון  הדרומי האחרות : רעננה, רמת השרון, הוד השרון, כפר סבא,   הרצליה, אין לה הרבה במה להתגאות, זולת חוף-ים שגם בו, מטפלת עיריית הרצליה באופן מעורר סימני שאלה.  עם נתעלם ממלל חסר בסיס של יעל גרמן, מראה העין  מצביע באופן ברור  כי ליעל גרמן, אין הרבה במה להתגאות בו.

 

פעולות אריה גבע, תושב הרצליה, לגבי הנעשה בעיר הרצליה, נטולות מניעים פוליטיים ולהוציא נושא הארנונה, בו יש לו אינטרס כספי ישיר כתושב,  עניינו בנושאים האחרים הנו,  להציף ולהביא כשלים בניהול העיר הרצליה, שאפשר ודומים להם, נעשים גם במקומות אחרים.

 

 

 

ניתן לקרוא את פירוט הדברים  בקטגוריות המתאימות באתר בושה. ראה עיריית הרצליה

 

 30.5.10 אין חדש בבית העירייה העזוב - כיכר שער העיר - המקומון 'קול הרצליה' מתעורר

בניין העירייה החדש, אותו הקים אלי לנדאו, ראש עיריית הרצליה הקודם, שכמעט הושלם, עומד עזוב, נטוש.  מאז נבחרה יעל גרמן לתפקיד ראש העירייה בשנת 2008, לא נעשה דבר  מצד עיריית הרצליה להשלים את בניין העירייה  או למכרו.  מה חדש בנושא, בעצם כלום, למעט  העובדה שהמקומון 'קול הרצליה, החליט לכתוב שבועיים רצופים על הנושא.  למדנו גם,  כי  נשיא איגוד לשכות המסחר הארצית, עו"ד אוריאל לין, הגיש תלונה אל מבקר המדינה בנושא בית העירייה העזוב בכיכר שער העיר, הפוגע במסחר.

למה יעל גרמן נוהגת בצורה כה אווילית, חסרה טעם, הגורמת נזקים כספיים קשים לקופת עיריית הרצליה. 3 ניחושים !

אולי, אולי, התעוררות התקשורת והתלונה, יזיזו אצל יעל גרמן משהו....

 ראה:

שער העיר הרצליה - בית העירייה החדש, שעומד תקוע מאז שנת 1998.

 

 

 
23.5.10 שאגת הלביא, ראיון עם נתן לביא מבקר העירייה - לאחר פרישה, על יעל גרמן

23.5.10  שאגת הלביא -  מבקר העירייה של הרצליה  נתן לביא לאחר פרישתו.

"אחרי שראש עיריית הרצליה יעל גרמן כינתה אותו שקרן, נאבקה מולו בבית המשפט וביקרה אותו בעצמה, מוריד מבקר עיריית הרצליה נתן לביא את הכפפות ומוכיח שגם אחרי עשרה דוחות נושכים, יש לו עוד הרבה מה לומר על התנהלות יעל גרמן"

 ראיון במקומון 'זמן שרון' ביום 21.5.10  עם נתן לביא מבקר העירייה שפרש,  פרי עטם של מרב לוונדנר, עינת טורס.על הכתבה בזמן השרון, אשר לא  הופיעה באינטרנט ראה :  שאגת הלביא - 21.5.10

 

על:

 

 
1.5.10 מבקר העירייה - נתן לביא, מסיים את תפקידו - יום עצוב לאותם תושבים שהיו מודעים לרצינות פועלו.


יום ששי, ( 30.4.10), היה יום עבודתו האחרון  בעירייה, של נתן לביא, מבקר העירייה,  שעבד בעיריית הרצלייה   עשרים ואחת שנים, מתוכם מחצית הזמן בתפקיד מבקר העירייה. נתן לביא, איש ספר, אדם משכיל, בעל  הבנה את נפתולי החיים ומיומנות  רבה בנושאים מוניציפאליים, אדם בעל יושרה בלתי-רגילה -  מילא את תפקיד מבקר העירייה, בהצלחה מדהימה, למרות תנאים בלתי-אפשריים, תוך מכשולים בלתי פוסקים,  ששמה בפני הביקורת, יעל גרמן ראש עיריית הרצליה.

נתן לביא שלום, מבקר עירייה יעיל ומסור פרש - מי ישמור על חומות העיר הרצליה

 
28.4.10 שקיפות פעולות הרשויות המקומיות, הרצליה באמצע

 
התאכבנו  ללמוד, כי  מעמדה של עיריית הרצליה מבחינת שקיפות המידע, ביחס אל רשויות מקומיות אחרות, הנו  באמצע,  מצב  נסבל, אך אין לראש עיריית הרצליה, יעל גרמן, להתפאר בו במיוחד. בציון הסופי, עיריית הרצליה יצאה במקום האחת-עשרה,  (מתוך 28 רשויות מקומיות,  עם ציון של 78  (מתוך 100).

ראה: עיריית הרצליה, שקיפות חלקית

 
18.4.10 מה ההבדל והשוני, בין יעל גרמן, לבין דוד אפל אשר הורשע בעבירת שוחד

 

 מה דק ההבדל  בין -  לא חוקי לבין לגיטימי,  בין  מורשעים בעבירת שוחד (דוד אפל)  בשל  העברת כספים לראש עיריית לוד לשעבר בני רגב,  למימון מסע הבחירות  המוניציפאלי שלו,  לבין  מפלגה (מפלגת מרצ - יחד),  המעבירה  הרבה כסף למימון מסע הבחירות המוניציפאלי של  יעל גרמן ראש עיריית הרצליה, אשר היא חפצה ביקרה, תוך שהנותן – מפלגת מרצ והמקבל, יעל גרמן ראש עיריית הרצליה וסיעתה,  מדברים גבוהה על מאבק נגד השחיתות. ראה דעה אישית באתר בושה מיום 18.4.10-
ההבדל והמשותף, בין היזם דודי אפל אשר הורשע בשוחד, לבין יעל גרמן, ראש עיריית הרצליה

 

ראה גם:

 
11.4.2010 משטרת ישראל, אינה רוצה לחקור את יעל גרמן, הגיעה עת להפסיק נוהג זה
כיצד יפעל היועץ המשפטי החדש, יהודה ויינשטין בערר שהוגש  בתאריך 15.4.2010, על-ידי אריה גבע, בשל סירוב המשטרה לפתוח בחקירה נגד יעל גרמן, ראש עיריית הרצליה,  על שיבוש הליכי משפט.   העובדות אותן הביא גבע בפני המשטרה, מוכיחות בצורה ברורה, החלטית וחד-משמעית, כי עיריית הרצליה בראשות יעל גרמן, שיקרה ביודעין והביאה בפני בית-המשפט בהליך משפטי, עובדות שאינן אמת ובכך גרמה, לשופטים לטעות ולתת פסק-דין שאינו מבוסס על אדני אמת.

 

בעיננו, מדובר בעבירה חמורה ביותר הפוגעת באזרחים ובאשיות שלטון החוק.

לקריאת הערר, מיום 15.3.10 :
ערר על החלטת המשטרה - יאח"ה, שלא לחקור את יעל גרמן, על שיבוש הליכי משפטי - 15.3.10

 

נ.ב

 בימים אלה, בהם מנהלת המשטרה חקירה רבתי, מתוקשרת תוך מעצרים רבים, בפרשת פרויקט הולילנד, אנו רוצים לקוות,  כי  הניסיון הרע של אריה גבע, עם דרך עבודת יאח"ה, במספר תלונות שהגיש נגד יעל גרמן,  הנו דוגמא לא מייצגתאת דרך עבודת המשטרה, למרות שדרך ההתנהלות שלה בעניין יעל גרמן,  קשה לעיכול.

 

על:

 
28.3.10 אתנחתא קלה בשל החג ולא רק....

 
העיר הרצליה מתנהלת, חיה ונושמת. פעילויות רבות מתרחשות בה, וכצפוי, אתר בושה מגלה שוב פנים לא יפות של דרך התנהלות עיריית הרצליה במספר נושאים.

 מספר נושאים חשובים בהם אנו מטפלים בעת האחרונה לגבי דרך התנהלות יעל גרמן ועיריית הרצליה שהיא עומדת בראשה,  לא הועלו עדיין לאתר בושה, זאת בשל  דלקת חריפה של כיס המרה שתקפה אותי  בעטייה אושפזתי בבית החולים. כשתירגע הדלקת ויכרתו את האבר הנגוע  - אשלים את החסר. אני מקווה לחלוף על האירוע ולשוב לאיתני

חג הפסח הנו  חג החרות  עת יצא עם ישראל  מעבדות לגאולה והוא גם  חג האביב, המסמל התחדשות, פריחה, לבלוב.  נניח בימי החג לדברים הפחות נעימים אודות המתרחש בעירנו - הרצליה, ונשתדל בימים לא קלים אלה, על עם ישראל, לעשות  חשבון נפש, בתקווה כי   נצא מחוזקים. כי טובה תקווה מחיים.

 
15.2.2010 סוף-סוף יודע הציבור, כמה הוציאה יעל גרמן על מסע הבחירות בשנת 2008

 

15.2.2010  רק מהיום,  יודע הציבור, כמה הוציאה יעל גרמן, על מסע תעמולת  הבחירות.
כמה הוציאו הסיעות השונות לפני הבחירות המוניציפאליות בהרצליה, שהתקיימו בנובמבר 2008 ?י דוח מבקר המדינה אשר פורסם ביום 23.9.2009, מגלה את מלוא הפרטים, הקש: הוצאות הסיעות השונות בחירות מוניציפאליות הרצליה 11-2008  (דוח מבקר המדינה 23.9.09)

על-פי דוח זה  של מבקר המדינה, הוצאות כל הסיעות אשר השתתפו בבחירות בהרצליה הגיעו לכדי 1.3 מיליון ש"ח, לא כולל הוצאות סיעתה של יעל גרמן, הרצליה שלנו.

סיעתה של יעל גרמן, לא נזקקה לתרומות, מאחר והיא קיבלה את מלא מימון תקציב הבחירות שלה מקופת המדינה באמצעות מפלגת מרצ-יחד , הרי מבקר המדינה, חשף את הנתונים של הוצאות סיעת יעל גרמן, הרצליה שלנו, רק  ביום 15.2.2010 במסגרת דין וחשבון, על הוצאות סיעות בכנסת, המקבלות כסף מתקציב המדינה, שהועברו לסיעות בת שלהם  בבחירות המוניציפאליות -  למדנו על הנתון. איך אומרים - הון - שלטון.

 

התנהלות מפלגת מרץ-יחד והעברת סכום נכבד של 1.2 מיליון ש"ח, לבחירת יעל גרמן, שאין בין מעשיה  (להבדיל מדיבוריה), לבין תפישת העולם ומצע מרצ  - דבר וחצי דבר,  מעוררים  בי שאט-נפש, בוז  ומסבירה לי, מדוע השמאל הישראל,  אשר השריד האחרון ממנו הנו מפלגת מרצ,  הגיע לתחתית.  לקרוא עוד ראה אחד מהשניים:

על:

 

 
12.2.2010 הצהרת יעל גרמן, כי ישמרו 120 דונם של בריכת החורף, הנה חדשה טובה

 

יום העיון  שארגנה החברה להגנת הטבע, בנושא :  'בריכות חורף - אתגרים לשימור מול שימושי קרקע שונים' - היה בשורה טובה, בצד אזהרה חמורה לכל אלה אשר איכות החיים בצד ערכי טבע חשובים להם .  בריכות חורף, הן תופעת טבע, שהייתה נפוצה באזור החוף, אך הולכת ונכחדת בשל האדם. יעל גרמן, ראש עיריית הרצליה, הודיעה כי  120 דונם של בריכת החורף בבאסה של הרצליה, הנמצאת בתחומי הפארק העירוני של הרצליה, ישמרו ולא ישמשו לשעשועים ונופש. 

דעתנו  בדבר חיוניות שימור שטח גדול של בריכת החורף, במתחם הבאסה,  הרצליה, בצד גודלו המופרז של שלב ב' של הפארק העירוני, לא השתנתה  מאז  כתבנו בנושא שטח הבאסה, בשנת  2006. אנו שמחים כי יעל גרמן הפנימה את חשיבות גודלה של בריכת החורף של הרצליה, ואת העובדה כי עיריית הרצליה, משמשת נאמן עבור אזרחי ישראל, לשימור  אוצר טבע חשוב בארץ-ישראל.

על הארגונים הירוקים והציבור, לראות לכך, כי  דבריה של יעל גרמן, יקבלו ביטוי הולם בהחלטות של עיריית הרצליה, ובעיקר, ביישום ראוי של שימור בריכת החורף,  בדרך של הקמת ועדת היגוי לניהול בריכת החורף של הרצליה, תוך שקיפות מלאה של   המתרחש בתחום זה.

 

על:

 
2.2.2010 שורה של כשלים - מחדלים חמורים בנושא ארנונה

 

 שורה של כשלים - מחדלים ומעשים חמורים ביותר, בדרך התנהלות עיריית  הרצליה, בנושא ארנונה - מגורים,  בתקופת כהונת יעל גרמן בתפקיד ראש  העירייה.

חמור מכך כי גם לאחר הצגת העובדות  בפני יעל גרמן, (בלא שהזימה או תיקנה  אפילו אחת מן העובדות המובאות) -  המשיכה עיריית הרצליה בדרכה בלא שתיקנה או שינתה את פני-הדברים, מה שמהווה התרסה ברורה כנגד ערכי שלטון החוק. בפנינו  התנהלות בלתי-נורמטיבית בעליל של יעל גרמן, לא רק בתחום המנהלי, אלא  יש בה שחיתות שלטונית, תוך חשש לקיום עבירות על החוק מצד נושאי משרה בעירייה, גם אם אין  מדובר בכך, כי  יעל גרמן, או מישהו מעובדי עיריית הרצליה  נטל כספים לכיסו.

ראה:

 

דרך התנהלות זו של יעל גרמן, מבטאת את עליבות שלטונית, רקב, סחי - מאוס, או כל ביטוי דומה אחר.  בכל הקשור לראש העירייה  יעל גרמן  -    האמת, ההגינות, ההגיון, הם ממנה והלאה.

ראה:

 
1.2.2010 איסור שימוש בדירות במרינה למגורים ראויה, אבל התהדרות יעל גרמן מגוחכת

 

פעולות עיריית הרצליה ליישום החלטת בית-המשפט,  במאבק שנוהל מלכתחילה על-ידי החברה להגנת הטבע - לפיה הדירות במרינה של הרצליה, ישמשו אך ורק למטרות נופש ולא למטרת מגורים, הנה  ראויה ובמקומה,  אך  מדוע המתינה עיריית הרצליה בראשות יעל גרמן, עשר שנים כדי לאכוף את החלטת בית-המשפט.    יעל גרמן, ראש עיריית הרצליה,  בהזדמנות חגיגית זו של הודעות לדירי המרינה על אכיפת פסק הדין, מתהדרת יעל גרמן,   על קיום  מנהל תקין  וקיום שלטון החוק  בדרך ניהולה את עיריית הרצליה.  דרכה זו של יעל גרמן,  הנה צביעות במלוא עליבותה. ראה:

 
« התחלה הקודם 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 הבא סיום »

השלטון - שלוחותיו

רשויות מקומיות

buy windows xp operating system and download it 
order windows 7 student discount 
buying rosetta stone stock 
cheapest adobe premiere elements 
adobe acrobat x pro discount 
viagra authentique viagra generico precio kamagra sobres commander kamagra prix viagra 50mg en officine
viagra brand name generic drug sildenafil citrate 25mg cialis maker viagra prescribing information cialis generic tadalafil
cialis professional vs cialis purchase sildenafil citrate online how is viagra prescribed viagra alternative new drugs is generic cialis from india safe