בושה בושה
חדש על הרצליה

 

6.11.13   סוף עידן שלטונה הכושל של יעל גרמן בעיר הרצליה -  ראו בהמשך

 

 


בתאריך  12.11.12   חדלתי להיות תושב הרצליה  - עברנו  להתגורר בעיר הגדולה תל-אביב.
לא  אתעמק  יותר  בנושאים הפרטניים של  עיריית הרצליה ודרכי  פעולתה  של יעל גרמן ראש העירייה, שחלקן נעשו באופן בלתי-ראוי בעליל. מכאן ואילך,  הנושאים המוניציפאליים של הרצליה, יעניינו אותי  הרבה פחות.  עם זאת, באותם נושאים, בהם  יש  עניין  רב גם לאלה אשר  אינם תושבי הרצליה, (כמו: הבנייה על שטח תע"ש המזוהם,  חוף-הים, חלוקת נטל הארנונה באופן הוגן בין תושבי  רשות מקומית), אמשיך לחקור בדברים ולהשמיע קולי  ברמה. אני מקווה כי   פועלי מול  יעל גרמן ועיריית הרצליה שהיא עומדת בראשה,  לא רק שהועילו לתושבי הרצליה בעבר, אלא ישרתו את תושבי העיר בשנים הבאות. הביקורת הנוקבת  אותה מתחתי  על יעל גרמן, בצד  חשיפה של עובדות שרוב תושבי הרצליה  לא היו מודעים להם, תוך  הצגה וניתוח  של  העובדות בדרך שונה  מהמקובל –  מבטא  בקרה אזרחית קונסטרוקטיבית  אשר תכליתה  הנו  שיפור איכות השלטון המוניציפאלי,  תוך ריסון פעולות העירייה  ואלה העומדים בראשה, אשר חייבים להפנים, כי  הם נבחרו למשרותיהם רק כדי לשרת את תושבי העיר ולא למען שום מטרה אחרת. ראה: 12.11.12  הבקרה האזרחית אותה ערך אריה גבע על הנעשה בעיריית הרצליה, מגיעה לסיומה, כמעט

 

פועלו   של  אריה גבע  ושל אתר בושה בענייני עיריית  הרצליה,  בכל השנים מאז ייסוד אתר בושה, לא היו רק  מסע גילוי או חשיפה של  כשלי עיריית הרצליה ושל מי שעומדת בראשה - יעל גרמן . כתושב העיר הרצליה, נתקל אריה גבע בתופעות  קשות, אשר היה בהן להדאיג אותו, לא רק  אותו כתושב העיר הרצליה, אלא יש בהם להטריד  כל אזרח  הרוצה כי ישראל תתנהל  כמדינת חוק. אין מדובר בתקלות  מוניציפאליות  בענייני חולין  בהם  נתקל תושב  רשות מקומית  בהם בחיי-היום-יום, אלא בנושאים מהותיים ומשמעותיים יותר בתחום הנורמטיבי, שעל-פניו נראו בעיני המתבונן  כמתנהלים  כשורה, אך הסמוי מן העין, כאשר מתגלה, חושף מציאות עגומה. בעייתיות רבה של  ראש עירייה חסרת יושרה, שאינה דוברת אמת, אשר פיה ומעשייה בתחומים רבים, אינם שווים.

  • נתקלת בבעיית קיפוח, פגיעה בזכויות, התנהגת לא נאותה של רשות מקומית, ארגון שלטוני, גוף עסקי גדול -  מה עושים, למי פונים ? אתר בושה ריכז רשימה של גופים  הפועלים על בסיס התנדבות, למען האזרח בתחומים שונים. הקש:
    עזרה, סיוע, עצה -  מה עושים אל מי פונים

 

מה חדש באתר בושה על הנעשה בעיר הרצליה - ראה בהמשך. (לאחר התמונות).

הבקרה האזרחית אותה קיים אריה גבע על הנעשה בעיריית הרצליה, לא היה בה כשלעצמה, להביא לשינוי התנהלותה הקלוקלת של יעל גרמן, , אך  היה בהם  תרומה  מסוימת,  לכך  כי  עיריית הרצליה והעומדת בראשה יודעים היטב, כי יש מי שמוכן להתמודד עמן בלא חשבון ובלא מורא,  כאשר הוא מגלה כשלים ואלה, לדאבון לב, רבים. מה יקרה עכשיו,  כאשר אריה גבע עוזב את העיר, ובכך אין קול מקרב הציבור  המרים קול מחאה,  נמתין ונראה...

 

הרצליה הנה עיר בעלת פוטנציאל עצום להיות הטובה והאיכותית בין ערי ישראל. מיקומה בלב השרון, חוף-ים ארוך ויפה,  הרכב האוכלוסיה,  אזור תעשית הי-טק והסעדה מפותחים,  התורם סכומי ארנונה גדולים, דרכי גישה נוחות לכבישים הבין-עירוניים  - אלה ועוד, הופכים את החיים בעיר הרצליה לחיים טובים וחבל,   כי הפוטנציאל  העצום של הרצליה אינו ממוצה. כל המכיר את ערי השרון,  אינו יכול שלא להבחין כי בהשוואה לערי השרון  הדרומי האחרות : רעננה, רמת השרון, הוד השרון, כפר סבא,   הרצליה, אין לה הרבה במה להתגאות, זולת חוף-ים שגם בו, מטפלת עיריית הרצליה באופן מעורר סימני שאלה.  עם נתעלם ממלל חסר בסיס של יעל גרמן, מראה העין  מצביע באופן ברור  כי ליעל גרמן, אין הרבה במה להתגאות בו.

 

פעולות אריה גבע, תושב הרצליה, לגבי הנעשה בעיר הרצליה, נטולות מניעים פוליטיים ולהוציא נושא הארנונה, בו יש לו אינטרס כספי ישיר כתושב,  עניינו בנושאים האחרים הנו,  להציף ולהביא כשלים בניהול העיר הרצליה, שאפשר ודומים להם, נעשים גם במקומות אחרים.

 

 

 

ניתן לקרוא את פירוט הדברים  בקטגוריות המתאימות באתר בושה. ראה עיריית הרצליה

 

 28.9.10 תוואי מיזם מערכת ההסעה ההמונית - BRT במרכז העיר הרצליה. הלוואי כי ההגיון ינצח את הבירוקרטיה
אדישות תושבי הרצליה, בנושא תוואי  מערכת ההסעה ההמונית  - BRT   בתחומי העיר הרצליה, שהוא בעל חשיבות עליונה לגבי מערך התחבורה ברחבי העיר ובאזור השרון.

תכנון וביצוע של מערכת ההסעה ההמונית, המכונה BRT, מכפר-סבא, דרך רעננה, עד המרינה של הרצליה, עומד להיות המיזם - פרויקט, התחבורה הציבורית  הגדול ביותר בשרון בשנים הקרובות.  ענייננו בהשפעת המיזם  על מרכז העיר הרצליה, שתא תהא מכרעת. (זאת בצד סלילת כביש  531).

משרד התחבורה ועיריית הרצליה, רוצים כי תוואי מערכת ההסעה ההמונית,  יעבור לשני הכיוונים, ברחוב סוקולוב. אריה גבע סבור כי יש חלופה טובה הרבה יותר. היכן יעבור תוואי המערכת הנה שאלת חשובה וחבל כי תושבי הרצליה, נשארים אדישים נוכח הצפוי.

בדיקת הנושא הראתה כי  דרך התנהלות עיריית הרצליה   בראשות יעל גרמן, וממלא מקומה, יהונתן יעסור האחראי על התחבורה, הנה בלתי אחראית, ומעוררת סימני שאלה כבדים לגבי מידת הרצינות מה מתייחסים פרנסי העיר למילוי תפקידם בנושאים חשובים באמת לעתיד העיר הרצליה.

על הצעת אריה גבע לגבי תוואי  הדרך במרכז הרצליה, בה ראוי כי תעבור מערכת ההסעה ההמונית -  BRT,  ראה:
תחבורה - הרצליה

לקריאת   סיכום והמלצות  של נייר-עמדה   בנושא תוואי מערכת BRT והתנהלות עיריית הרצליה, הקש:
סיכום והמלצות  של תוואי - מסלול המערכת ודרך התנהלות עיריית הרצליה.  

 

 

 

ע

 
25.9.10 דירוג חופי הים של הרצליה, בושה וכלימה

מצב חופי-הים של העיר הרצליה, הנו בושה וכלימה  ומצביע באופן ברור,  על כשל ניהולי חמור של עיריית הרצליה. זאת,  נוכח פרסום דירוג חופי הים של ישראל שנערך על-ידי המשרד להגנת הסביבה. מה תירוצים יהיו הפעם לראש העירייה יעל גרמן, נוכח הממצאים הכבדים. שוב מוכחת טענתנו, כי  הרצליה, העיר העשירה ביותר, אינה מוציאה את כספי התושבים באופן הראוי.

על: 

 
8.9.10 ברכת שנה טובה ודברי רהב, או חצי-אמת, אינם הולכים ביחד

8.9.10   ערב ראש השנה – תשע'א  -   שוב מלעיטה אותנו  יעל גרמן, ראש העירייה  הרצליה  בדברי הלל נבובים, חצאי-אמת אשר כתובים בדוח שנתי אשר שולחת יעל גרמן באופן אישי,  לכל אחד מתושבי העיר.  מנהג נאה, אך למה יעל גרמן אינה יכולה לנהוג באופן מידתי, תוך יושרה, העדר הפרזה ואמירת מלוא האמת. התרברבות   יעל גרמן ראש העירייה, על   סגולותיה,  הצלחתה חסרת התקדים ועל ערכי הדמוקרטיה שהיא מקדמת, כאשר אותה עת ממש,  פוגעת  יעל גרמן אנושות  או אפילו מחללת,  את  משמעות הדמוקרטיה.  חלק זה בדבריה על הדמוקרטיה, הוא  שהביא אותי להתייחס לדוח ששלחה לתושבים ולומר דברים נוקבים על הכתוב בדוח השנתי ולשים את הדברים במקומם הראוי. ראה:
   הדוח השנתי ששלחה יעל גרמן אל תושבי הרצליה, ערב ראש השנה תשע'א 

על:

 
28.8.10 פריחת חבצלת החוף בעיצומה - חוץ מזה אין חדש בחוף הדרומי - זוועה

חוף הים של הרצליה התברך במקבצים גדולים של הפרח  - חבצלת החוף, הפורח בחודש אוגוסט  בשולי גבעות הכורכר, בחלק הדרומי של חוף הים של הרצליה, נגישות נוחה לכל אלה הבאים לחוף הים.  כמה חבל, כי רק בודדים שמים לב לתופעת הטבע הנפלאה וכי עיריית הרצליה, מתעלמת לחלוטין מקיום, אשפה, טינופת, לכלוך, באזור הפריחה. 

עיריית הרצליה אינה מזכירה במלה אחת באתר האינטרנט שלה, את פריחת  חבצלת החוף.  דיווחים על מופעי בידור בשפע, אבל על הטבע הנפלא בעיר, כלום.  החוף הדרומי נותר חסום בשל  הקצאת חוף לציבור החרדי.  בינות לפרחים הנפלאים יש - לכלוך, טינופת, סכנת נפשות בשל חסימת הירידה.

על : רשמים של פריחת חבצלות החוף -  טיול קצר על חוף הים, ביום ששי, בו גברים רשאים להלך בחוף הים הדרומי של הרצליה.

חודש אוגוסט, כמה מאות מטרים דרומית לגבול המרינה של הרצליה, בשולי גבעות החול, פריחת חבצלות השרון, במלוא הדרה. תבואו לעת  ערב, בין ערביים, אז נפתחים הפרחים ותהנו גם משקיעה מדהימה.

תמונות פריחה של חבצלת החוף, החוף הדרומי הרצליה, צולמו על-ידי אריה גבע 27.8.10

 
14.8.10 הזרמת מי ביוב, כיסוי הסירחון בחול, כדי לקיים מופע - לא ייאמן

טיוח וניסיון  של עיריית הרצליה להסתיר את הסירחון ואת הריח הרע. זיהום חוף הים במי ביוב, כיסוי בחול, כדי לקיים מופע.
בכל הקשור לדרך עבודת עיריית הרצליה בראשות יעל גרמן, אין כנראה גבול, אין בושה ואין מעצורים.  עיריית הרצליה מזרימה מעת לעת מי ביוב לים ומזהמת את החוף, שנסגר לאחר מכן לכמה ימים. 
בחודש אוגוסט 2010 הגדילה עיריית הרצליה לעשות.  יום לפני פסטיבל שיזמה עיריית הרצליה בחוף אכדיה, הוזרמו על ידי אותה עיריית הרצליה,  שפכים = ביוב,  לחוף הים.
מה עושים ?  מכסים את הזוהמה בחול רב שהובא מחופים אחרים. על מי עובדים - על החיידקים.

אתר בושה אינו עוסק (מפאת מגבלת הזמן), בנושא כאוב זה של  מערכת הביוב העירונית והזרמת השפכים לים. אולם נוכח חומרת המעשה מצדה של עיריית הרצליה ראינו מקום להביא את הפרטים ודעתנו בעניין התנהלות עיריית הרצליה המדיפה ריח רע, תרתי משמע. ראה:
הזרמת ביוב לחוף הים, כיסוי בחול כדי להסתיר את הזוהמה - הנו תרגיל מסריח 14.8.10

 
6.7.10, גם בקיץ 2010, חוף-הים של הרצליה, דרומית למרינה, חסום לשימוש ומעבר מגדרי משותף (נשים וגברים, אינם יכולים לצעוד יחדיו לאורך החוף)


הים הוא אותו ים, וראש עיריית הרצליה יעל גרמן, נוהגת כמו יעל גרמן, בבחינת 'כושי לא ישנה עורו ונמר חברבורותיו'.  בשנה שעברה 2009, כתבתי  ארוכות אודות  ההתנהלות הבלתי-ראויה בעליל של עיריית הרצליה בראשות יעל גרמן, והצענו חלופות ודרך פעולה.  יעל גרמן לא שינתה דבר  ומה שהיה בדרך התנהלות עיריית הרצליה ויחסה אל תושבי הרצליה, לעומת העדפת החרדים, הוא מה שהווה. חברי מפלגת מרצ, שבזכות כספי המפלגה  נבחרה יעל גרמן לכהונתה, צריכים  'לחוש גאווה' על הישגם.    

 

על:

9.7.10   יום ששי, בטרם שקיעה, יומם של הגברים, אבל אין דתי אחד לרפואה בשטח החוף הנפרד.

תמונות שצילם אריה גבע,  בלוויית הסברים  על מעשה האיוולת –
תמונות - חוף הים, בין המרינה לבין חוף הצוק תל-אביב. 9.7.10 יום ששי, בטרם שקיעה.

  • על:

הליכה בטרם שקיעה, לאורך חוף הים של הרצליה. יום ששי 9.7.10

13.7.10  כאשר חוף הים חסום, נאלצים ללכת על דרך מצוק הכורכר. גועל-נפש, סכנה.
 הליכה במרומי גבעת הכורכר בחלק הדרומי של הרצליה. זוהמה, לכלוך, אבק כבד, סכנת נפשות. קשה להבין, איך פרנסי העיר הרצליה, מניחים לכמויות גדולות של טינופות, לקשט את החצר האחורית של העיר העשירה.

 

טוב מראה עיניים מאלף מלים:
 תמונות – שביל במרומי המצוק, דרך העפר, יום רביעי 13.7.10 לעת ערב

 

כמה מלים, על  הצעידה במסלול החליפי במרומי צוק הכורכר:
התרשמות וחוויה מדכאה, של הליכה על שביל מצוק הכורכר 13.7.10 

 

 
29.6.10 החלו העבודות שלב ב' פארק הרצליה - האם לא עדיף הקמת פארק במזרח העיר - מתחם תע"ש.


עיריית הרצליה החלה בהקמת  שלב ב' של פארק  הרצליה. לשטח הפארק  העירוני, הנמצא ממול הספורטק, יווספו 65 דונם ועלות הפיתוח תהיא  23 מיליון שקלים, בלא שנמסר על-ידי עיריית הרצליה, כמה תעלה תחזוקת הפארק המוגדל.

הגדלת שטחים ירוקים בתחומי הערים, הנה דבר עליו יש לברך.  אבל בעניין פארק הרצליה, יש לשאול, מדוע אין יעל גרמן, ראש עיריית הרצליה, מעבירה החלטה בעיריה לגבי השטח בו תשמר שמורת בריכת החורף  שהיא לבו וייחודו של פארק הרצליה בשטח הבאסה, ובמקביל, מדוע אין עיריית הרצליה פועלת, להקמת פארק עירוני בינוני של כ - 300 דונם, במתחם צור בשטח התע"ש במזרח העיר, מקום  עשיר בצמחייה ייחודית ואשר יש אליו  נגישות  נוחה  לתושבים רבים יותר.  מגיע לתושבי הרצליה תשובה.  ראה: שאלות ותהיות, נוכח הקמת שלב ב' של פארק הרצליה 29.6.10

 

 
27.6.10 יעל גרמן לא אמרה אמת בעניין שטח בריכת החורף - למה ?

על גרמן  הטעתה  את הארגונים הירוקים ואת הציבור, באשר להחלטת עיריית הרצליה על שימור  120 דונם של  בריכת החורף, הנמצאת בתחומי פארק הרצליה. 
בעוד יעל גרמן הצהירה ברבים ביום העיון בנושא בריכת החורף שהתקיים בפברואר 2010,  כי עיריית הרצליה החליטה לשמר 120 כשטח מוגן של בריכת החורף, אריה גבע חשף לאחר מאמצים רבים, כי לא היו דברים מעולם וכי עיריית הרצליה מעולם לא דנה בעניין.
מה מסתירה יעל גרמן, מה היא באמת רוצה, ולמה היא פועלת גם כאן, תוך חוסר יושרה, תרבות שקר ושאר דפוסי פעולה לא ראויים, ראה:
מדוע עיריית הרצליה אינה מקבלת החלטה לגבי שטח שימור בריכת החורף  6-10.

 

על:

בריכת החורף,  פארק הרצליה

פארקים בהרצליה - סוגיית גודל, מיקום

בריכות חורף ערך טבע חשוב ההולך ונכחד

יעל גרמן, תרבות השקר

 
22.6.10 מדידת נכסי התושבים ברחבי הרצליה, הנה אכן מהלך ראוי, או בפנינו שוב מאותו הדבר.....

 

האם מדידה חוזרת של  כל נכסי התושבים בהרצליה, (מגורים, עסקים) הנה  ניסיון כנה ואמיתי  של עיריית הרצליה להגיע לגביית ארנונה  שתשקף את השטחים הנכונים החייבים בארנונה, או שבפנינו שוב תרגיל יחסי ציבור, שיביא להוצאות מקופת העירייה , יטריד את התושבים  ומה שהיה, הוא שיהיה. ראה:22.6.10  בניית תיק נכסים של תושבי הרצליה לצורך תשלום ארנונה נכונה, מהלך ראוי בתנאי

 

אם מדידת הנכסים, תעשה באופן הראוי, תוך שבידי המודדים יהיו תשריטי הדירות או העסקים, בעת המדידה, ואם עיריית הרצליה תבצע מעקב ראוי תוך בדיקת הנתונים, ולא תקבל  את תוצאות המדידה כאילו מדובר באמת מדעית, ייתכן ונראה שינוי חיובי בגישת עיריית הרצליה לנושא הארנונה.

 

ראה גם:

 

 
18.6.10 היתר חורג, המתיר פיצול דירות במרכז העיר הרצליה, לדירות זעירות, בהם הדרישה כי יגורו סטודנטים בלבד, הנו מהלך מסוכן, מבית מדרשה של יעל גרמן, ראש העירייה


יוזמת יעל גרמן,  ראש עיריית הרצליה, אשר הובאה בפני הועדה המקומית לתכנון ובניה, אשר יעל גרמן עומדת בראש הוועדה, לפיה יינתן היתר חורג כללי, של פיצול  דירות במרכז העיר הרצליה ליחידות קטנות, כדי שישמשו  מגורי סטודנטים   הנו  מהלך  בו יש  סיכונים רבים העלולים להגביר - דלות, עזובה, פשע, שחיתות.  לפחות ניתן היה לצפות,  כי  טרם  הבאת הנושא בפני  הועדה המקומית לתכנון, יקויים דיון ציבורי  מקיף, פתוח, ישר ,שקוף.   הגיוני ,וראוי, אך לא בעיר הרצליה אשר בראש העירייה שלה, עומדת יעל גרמן ראה:
פיצול דירות במרכז העיר הרצליה, רעיון נוסף מבית מדרשה של יעל גרמן 6-10.

על:

 
30.5.10 רחוב סוקולוב, עומד בפני טראומה אורבאנית נוספת - מערכת הסעה המונית BRT


יעל גרמן, ראש עיריית הרצליה, הודיעה למשרד התחבורה, כי  מסלול  מערכת ההסעה ההמונית, המכונה - BRT, שראשיתו במזרח כפר-סבא, עד המרינה של הרצליה -  יעבור בתחומי העיר הרצליה ברחוב סוקולב.  לא צריך דמיון מפותח, כדי להבין, מה זה יעשה שוב למסחר ברחוב המרכזי של הרצליה.


 אתר בושה, מעלה את החשש, כי לא היה בפני בכירי עיריית הרצליה, מידע מספיק אם בכלל, לגבי בחירת התוואי בו תעבור מערכת ההסעה ההמונית בעיר. האם לא ראוי יותר, כי המסלול יעבור ברחוב העצמאות,  הנמשך במקביל לרחוב סוקולוב.

 על:
מערכת ההסעה ההמונית BRT, המסלול בהרצליה 5-10

 פנייה אל מהנדסת עיריית הרצליה אינג' דניאלה סמיטס-פוסק, לא זכתה עדיין לתגובה.

 
« התחלה הקודם 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 הבא סיום »

השלטון - שלוחותיו

רשויות מקומיות

buy adobe cs5.5 master collection 
buy office 2007 basic oem 
best price adobe photoshop elements mac 
purchase windows xp online 
office 2010 student discount 
propecia günstig kaufen levitra similar lioresal 10 mg viagra in der apotheke kaufen viagra vrai
buy cialis without prescription uk sildenafil citrate online buy viagra order viagra levitra otc viagra like pill for women
tadalafil without prescription viagra professional review sildenafil canada sildenafil treatment sildenafil citrate 100mg reviews