בושה בושה
חדש על הרצליה

 

6.11.13   סוף עידן שלטונה הכושל של יעל גרמן בעיר הרצליה -  ראו בהמשך

 

 


בתאריך  12.11.12   חדלתי להיות תושב הרצליה  - עברנו  להתגורר בעיר הגדולה תל-אביב.
לא  אתעמק  יותר  בנושאים הפרטניים של  עיריית הרצליה ודרכי  פעולתה  של יעל גרמן ראש העירייה, שחלקן נעשו באופן בלתי-ראוי בעליל. מכאן ואילך,  הנושאים המוניציפאליים של הרצליה, יעניינו אותי  הרבה פחות.  עם זאת, באותם נושאים, בהם  יש  עניין  רב גם לאלה אשר  אינם תושבי הרצליה, (כמו: הבנייה על שטח תע"ש המזוהם,  חוף-הים, חלוקת נטל הארנונה באופן הוגן בין תושבי  רשות מקומית), אמשיך לחקור בדברים ולהשמיע קולי  ברמה. אני מקווה כי   פועלי מול  יעל גרמן ועיריית הרצליה שהיא עומדת בראשה,  לא רק שהועילו לתושבי הרצליה בעבר, אלא ישרתו את תושבי העיר בשנים הבאות. הביקורת הנוקבת  אותה מתחתי  על יעל גרמן, בצד  חשיפה של עובדות שרוב תושבי הרצליה  לא היו מודעים להם, תוך  הצגה וניתוח  של  העובדות בדרך שונה  מהמקובל –  מבטא  בקרה אזרחית קונסטרוקטיבית  אשר תכליתה  הנו  שיפור איכות השלטון המוניציפאלי,  תוך ריסון פעולות העירייה  ואלה העומדים בראשה, אשר חייבים להפנים, כי  הם נבחרו למשרותיהם רק כדי לשרת את תושבי העיר ולא למען שום מטרה אחרת. ראה: 12.11.12  הבקרה האזרחית אותה ערך אריה גבע על הנעשה בעיריית הרצליה, מגיעה לסיומה, כמעט

 

פועלו   של  אריה גבע  ושל אתר בושה בענייני עיריית  הרצליה,  בכל השנים מאז ייסוד אתר בושה, לא היו רק  מסע גילוי או חשיפה של  כשלי עיריית הרצליה ושל מי שעומדת בראשה - יעל גרמן . כתושב העיר הרצליה, נתקל אריה גבע בתופעות  קשות, אשר היה בהן להדאיג אותו, לא רק  אותו כתושב העיר הרצליה, אלא יש בהם להטריד  כל אזרח  הרוצה כי ישראל תתנהל  כמדינת חוק. אין מדובר בתקלות  מוניציפאליות  בענייני חולין  בהם  נתקל תושב  רשות מקומית  בהם בחיי-היום-יום, אלא בנושאים מהותיים ומשמעותיים יותר בתחום הנורמטיבי, שעל-פניו נראו בעיני המתבונן  כמתנהלים  כשורה, אך הסמוי מן העין, כאשר מתגלה, חושף מציאות עגומה. בעייתיות רבה של  ראש עירייה חסרת יושרה, שאינה דוברת אמת, אשר פיה ומעשייה בתחומים רבים, אינם שווים.

  • נתקלת בבעיית קיפוח, פגיעה בזכויות, התנהגת לא נאותה של רשות מקומית, ארגון שלטוני, גוף עסקי גדול -  מה עושים, למי פונים ? אתר בושה ריכז רשימה של גופים  הפועלים על בסיס התנדבות, למען האזרח בתחומים שונים. הקש:
    עזרה, סיוע, עצה -  מה עושים אל מי פונים

 

מה חדש באתר בושה על הנעשה בעיר הרצליה - ראה בהמשך. (לאחר התמונות).

הבקרה האזרחית אותה קיים אריה גבע על הנעשה בעיריית הרצליה, לא היה בה כשלעצמה, להביא לשינוי התנהלותה הקלוקלת של יעל גרמן, , אך  היה בהם  תרומה  מסוימת,  לכך  כי  עיריית הרצליה והעומדת בראשה יודעים היטב, כי יש מי שמוכן להתמודד עמן בלא חשבון ובלא מורא,  כאשר הוא מגלה כשלים ואלה, לדאבון לב, רבים. מה יקרה עכשיו,  כאשר אריה גבע עוזב את העיר, ובכך אין קול מקרב הציבור  המרים קול מחאה,  נמתין ונראה...

 

הרצליה הנה עיר בעלת פוטנציאל עצום להיות הטובה והאיכותית בין ערי ישראל. מיקומה בלב השרון, חוף-ים ארוך ויפה,  הרכב האוכלוסיה,  אזור תעשית הי-טק והסעדה מפותחים,  התורם סכומי ארנונה גדולים, דרכי גישה נוחות לכבישים הבין-עירוניים  - אלה ועוד, הופכים את החיים בעיר הרצליה לחיים טובים וחבל,   כי הפוטנציאל  העצום של הרצליה אינו ממוצה. כל המכיר את ערי השרון,  אינו יכול שלא להבחין כי בהשוואה לערי השרון  הדרומי האחרות : רעננה, רמת השרון, הוד השרון, כפר סבא,   הרצליה, אין לה הרבה במה להתגאות, זולת חוף-ים שגם בו, מטפלת עיריית הרצליה באופן מעורר סימני שאלה.  עם נתעלם ממלל חסר בסיס של יעל גרמן, מראה העין  מצביע באופן ברור  כי ליעל גרמן, אין הרבה במה להתגאות בו.

 

פעולות אריה גבע, תושב הרצליה, לגבי הנעשה בעיר הרצליה, נטולות מניעים פוליטיים ולהוציא נושא הארנונה, בו יש לו אינטרס כספי ישיר כתושב,  עניינו בנושאים האחרים הנו,  להציף ולהביא כשלים בניהול העיר הרצליה, שאפשר ודומים להם, נעשים גם במקומות אחרים.

 

 

 

ניתן לקרוא את פירוט הדברים  בקטגוריות המתאימות באתר בושה. ראה עיריית הרצליה

 

 26.8.08 עצים - מוסיפים נוי - אך עלולים להיות מפגע - למה לא משתפים את התושבים

עניינו  הפעם  - עצים ברחבי הרצליה,  הנם מקור יופי אך  לעתים, אם לא מקפידים, הם הם מהווים מפגע של ממש, המטריד את  ההולכים על המדרכות, עד כדי היותם  סיכון שלום הציבור.  ספרנו עשרות מקרים של מפגעים ברובע אחד  של הרצליה.  מה הבעייה בבחירת העצים ?  הנושא מורכב, דורש ידע  מקצועי, יש בו מרכיב של טעם אישי  ולכן רצוי כי בבחירת העצים, ששותלת העירייה ברחובות  של הרצליה, ליד בתי התושבים, ישתפו גם אותנו  תושבי הרצליה בתהליך.

לקריאה  :   עצים - הרצליה - מפגעים, שקיפות

 
22.8.08 כשלי החינוך של יעל גרמן, הפעם התקשורת לא שתקה

לאחר פירסום הנתונים על-ייד  הלשכה מרכזית לסטטיסטיה,  כי בעיר הרצליה, ההוצאה לכל תלמיד הנה הגבוהה בארץ בעוד ההישגים עם  הנמוכים ביותר בשרון, כתב  אריה גבע בנושא החינוך אל יעל גרמן, למרות שאינו עוסק בנושא  החינוך. 

הפעם התקשורת הניפה על יעל גרמן, נבוט גדול בראש. לא עוד אתרוג. החינוך בעיר הרצליה, כשלי יעל גרמן

 

 
29.7.08 דרך התנהלות יעל גרמן - זיהום שטח התע"ש

דרך התנהלות יעל גרמן  בקשר לזיהום שטח התע"ש,- דרום השרון, ובעיקר,   התקפתה הבוטה על מי שמבקר את פועלה, במקום להתייחס לגופם של דברים, מצביע,  כי יעל גרמן   הנה ראש עירייה  חסרת בושה,  נבחרת ציבור בוטה, יהירה,  במיוחד כאשר מדובר בחשש כי דרך התנהלותה היה  בה  לסכן את בריאות הציבור של תושבי הרצליה ושל דרום השרון.

לקריאה  באתר בושה, הקש: שטח התע"ש 

במקום להודות במשגים,  יעל גרמן מתקיפה ומאיימת על מי שמעז לבקר את מעשיה. דרך כזו,  לא רק  מצביעה על היעדר-יושרה  וניתן לראותה כמעשה של שחיתות שלטונית -  אלא היא מעשה אוולת, שכן היא מציפה  את  פרצופה האמיתי  של יעל גרמן, ואת כשליה החמורים בעניין  זיהום שטח התע"ש,   מצד  העובדה שהיא מדרבנת את אריה גבע, להגביר את   פעולות  הבקרה האזרחית שהוא עושה על דרך התנהלות  עיריית הרצליה בראשות יעל גרמן.

 

 
12.7.08 יעל גרמן, נלחמת על 'כבודה האבוד' ומגישה תביעת דיבה

יעל גרמן,  ראש עיריית  הרצליה, משתלחת ברבים, אך אם חלילה מישהו מעז למתוח ביקורת על תיפקודה, היא פועלת  תוך נחרצות עילגת. בתביעת הדיבה שהגישה  יעל נגד  עו"ד ראובן פארן, חבר מועצת עיריית הרצליה, שהעז ומתח ביקורת על תיפקודה, נראה כי יעל גרמן  אכלה אותה. בינתיים מנה ראשונה, המנה העיקרית תגיע בהמשך.

יעל גרמן אינה פתיה או  שוטת הכפר, אך היא נוהגת מעשה של כסיל באיוולתו....

לעניין משפט הדיבה של יעל גרמן נ. ראובן פארן,  והתובענה שכנגד, לרבות החלטה בהליך ביניים, הקש: יעל גרמן נ. פארן

 
7.7.08 עיריית הרצליה נהגה תוך חוסר תום לב - ארנונה

7.7.08  עיריית הרצליה נהגה תוך חוסר תום-לב ,  ולא נעשה דבר לבדיקה או למניעת הישנות דרך הטיפול בנושא ארנונה. ן

 

בתאריך 3.6.08  דחה בית-המשפט העליון את בקשת עיריית הרצליה  ברע"א 1809/07  לקיים דיון נוסף בעניין מתן רשות לתושבים להתגונן נגד תביעת עיריית הרצליה בנושא גביית ארנונה.  עניינו הוא  בשל איזכור בית-המשפט העליון את קביעתו של  בית-משפט  קמא, כי עיריית הרצליה, לא מלאה את חובת תום-הלב, בה מחוייבת רשות ציבורית. 

לקריאה הקש:  עיריית הרצליה נהגה תוך חוסר תום לב בה חייבת רשות ציבורית

.

 
נפתח פארק הבאסה. נאה, גדול מדי ומיותר בשל מיקומו

6.7.08  הושלם שלב א', פארק הבאסה, הרצליה

ביום חמישי, 17.7.08   ייערך  בהרצליה, טקס  בו תחגוג יעל גרמן, ראש העירייה הרצליה את סיום שלב א' של פארק הבאסה. 120 דונם מתוך 700 דונם שטח כולל על-פי התכנית. התוצאה, פארק  נאה ומטופח, שעלות  הקמתו היקרה והחזקתו השוטפת ייפלו על  שכם תושבי הרצליה. האם היה מקום להשקעה כה גדולה להקמת פארק נוסף,  כאשר בסמוך קיים הספורטק  והנגישות אל פארק הבאסה בעייתית לרוב תושבי העיר. נקווה שיעל גרמן תסתפק במה שנעשה ולא תראה לנו דווקא...

אולי תפנים יעל גרמן, שראוי, הוגן וצודק יהיה, לפעול להקמת פארק עירוני גדול, על שטח מתחם התע"ש במזרח הרצליה במרחק הליכה מבתיהם של רוב תושבי הרצליה  לקריאה הקש:  פארק הבאסה

 

 
ריבוי הליכים משפטיים על-ידי עיריית הרצליה- בזבוז, גרימת עגמת נפש

4.7.08  כיצד  יורדים לטמיון, כספי עיריית הרצליה - ניהול הליכים משפטיים מרובים מדי.

הדרך בה נוהגת עיריית הרצליה,  בראשות יעל גרמן, להתדיין בבתי-המשפט, במידה העולה פי כמה על זו שנוהגות עיריות אחרות, לא רק שמשקפת גישה ניהולית בוטה, חסרת פשרות הפוגעת בתושבי הרצליה, אלא היא מביאה לבזבוז בלתי ראוי  של  כספי עיריית הרצליה ושל משאבי תושבי הרצליה שנאלצים לשכור עורכי-דין, לנהל מאבקים משפטיים נגד עיריית הרצליה, שהם התושבים ממנים את פעולותיה.

מה קרה בחודש האחרון, הקש:  ניהול משפטים על-ידי עיריית הרצליה

 
18.6.08 שיעור הריבית שמשלמת עיריית הרצליה לעומת שיעוןר הריבית שהיא גובה


18.6.08  שיעור הריבית שגובה עיריית הרצליה  מול שיעור הריבית שהיא משלמת לתושבים – למה הנתונים אינם שקופים. 
מזה שנים שאריה גבע ותושבי שכונתו, מנהלים מאבק משפטי עם עיריית הרצליה. מה לא עשה הממונה על הארנונה בעיריית הרצליה, בידיעת ובגיבוי מלא של יעל גרמן, ראש העירייה, בניהול מאבק מתמשך שהתארך באשמת העירייה ללא צורך, תוך הטמנת מכשולים רבים בדרכם של תושבי העיר, המבקשים רק - צדק, הגינות וגם יושרה. 


משהחליט בית-המשפט המנהלי, כי ועדת הערר פעלה בחוסר סמכות וכי עיריית הרצליה הטעתה את התושבים לגבי הפורום הראוי לדיון, התחיל הדיון המשפטי מההתחלה, בעתירה מנהלית שהגישו התושבים נגד עיריית הרצליה.


הממונה על הארנונה לא המתין להכרעה והודיע לתושבים, שעליהם לשלם  את מלוא הסכום  השנוי במחלוקת עבור  כל התקופה מאז 1999, תוך שהצניע,  כי בסכום זה נכללה הצמדה וריבית חודשית של 0.75%, שהנה ריבית שנתית של 10% צמוד. מדובר בריבית קנס פיגורים לאלה שאינם רוצים לשלם את הארנונה ולא זה הדין, לאלה המשלמים את מלוא הסכום שאינו שנוי במחלוקת. קל וחומר בענייננו, כאשר התנהלות עיריית הרצליה במקרה זה, אינה נעשית תוך תום-לב, אם לא חמור מכך.


מתברר, כי  עיריית הרצליה לא גילתה לתושבים, מה שיעור הריבית שהיא זיכתה אותם  בעת שהחזירה להם  ארנונה ששולמה ביתר.  פניית אריה גבע אל הממונה על הארנונה בעיריית הרצליה, לקבל את שיעור הריבית שמשלמת עיריית הרצליה בעת החזר סכומים,  בינתיים, לא נענתה. נתון זה, צריך   להית כלול בכל חשבון שמציגה עיריית הרצליה לתושבים. שקיפות, היא  חובה ועל עיריית הרצליה לקיימה, קל וחומר, כאשר היא גובה שיעור  ריבית אחד ומשלמת שיעור ריבית נמוך יותר. יש להניח, שהריבית ששילמה  עיריית הרצליה לתושבים, נמוכה בהרבה מזו שהיא רוצה לגבות מתושבים, המעזים לחלוק על שומות הארנונה שהיא מוציאה באופן שרירותי ושלא תוך תום-לב.
נמתין ונראה...
לקריאת המאבק שמנהל אריה גבע נגד עיריית הרצליה בעניין הארנונה הקש -  עיריית הרצליה, ארנונה

 

 
18.6.08 הקצאת קרקע של עיריית הרצליה ל - עמותות


18.6.08 הקצאת קרקע של עיריית הרצליה לעמותות  -  מה יודעים תושבי הרצליה, כיצד מחלקים את רכושם

במסגרת התנגדות שהגיש אריה גבע, להקצאת מקרקעין בבעלות עיריית הרצליה לעמותה שעוסקת במטרה ראויה, אך אין לה קשר ישיר לפעילות עיריית הרצליה ולרווחת תושבי הרצליה -  לא עלה בידו  לאתר  באינטרנט,  מידע כיצד פועלת עיריית הרצליה בנושא זה.


גבע סבור שכל  דיון בהקצאת מקרקעין הנמצאים בבעלות עיריית הרצליה, לעמותות שפועלן אינן חלק  אינטגראלי מפעולות עיריית הרצליה -  יעשה  רק לאחר  שיקול דעת מעמיק ובחינת כל המרכיבים הפרטניים, תוך התייחסות לעמותות ולנושאים בתחומים אחרים.  אין שקיפות מה הם הקריטריונים לפיהם מחליטה עיריית הרצליה להקצות מקרקעין לעמותות, כמה עמותות הגישו בקשות כאלה, כמה יחידות מקרקעין של עיריית הרצליה הוקצו בשנים האחרונות  לעמותות, מה גודלן וערכן, כמה יחידות מקרקעין כאלה מצויות להקצאה בעתיד וכמה  בקשות להקצאת מקרקעין נדחו ומה הנימוקים לכך.


גבע סבור, כי  באותם מקרים, בהם מוגשת בקשה להקצאת מקרקעין בבעלות עיריית הרצליה, כאשר חבר מועצת העירייה או פקיד בכיר בה, מכהן בתפקיד  או משרה, בעמותה לה מיועדת המקרקעין, חובת עיריית הרצליה להתייחס לבקשה כזו במשנה זהירות, שכן קיים חשש לניגוד עניינים ומראית-עין לפיה,  מקצה  עיריית הרצליה את המקרקעין, משום  אישיותו של  המבקש ולא בשל  חשיבות הנושא לתושבי הרצליה או לנושא בו עוסקת אותה עמותה.


בתאריך 17.6.08 פנה גבע  למנכ"ל העירייה יחיעם השמשוני, שהוא גם יו"ר ועדת ההקצאות, לקבל  את המידע. לאחר קבלת המידע, ידעו תושבי הרצליה, כיצד ומה נעשה ברכוש המקרקעין שבבעלות העירייה, שהוא  למעשה, רכושם של תושבי הרצליה.

 
22.5.08 יעל גרמן לא פעלה לטיהור שטח התעש ולא יידעה את תושבי הרצליה במצב

 22.5.08  מה עשתה ומה אמרה יעל גרמן כל השנים נוכח הזיהום בשטח התע"ש בדרום השרון.

 מאז בחירתה כראש העירייה הרצליה, עוסקת יעל גרמן בשטח התע"ש ובמיוחד, באותו חלק  המצוי בתחומי עיריית הרצליה הקרוי - שטח צור. עד לשנת 2007, לא שמעו תושבי הרצליה מ יעל גרמן  או עיריית הרצליה, כי שטח התע"ש מזוהם ומהווה סכנה לבריאות הציבור. לאחר שהדברים הפכו נחלת הכלל ותושבי הרצליה ועמותת אחל"ה, הפכו עולמות, הבהירה יעל גרמן, כי אכן ישנו זיהום מסוכן בשטח. אריה גבע לא מצא במסמכים בעירייה,  עדות לכך שיעל גרמן,  פעלה או עשתה מעשה של ממש, להביא את בעל המקרקעין - מדינת ישראל, לפעול לטיהור השטח, או לפחות לערוך סקר סיכונים. למרות בקשות חוזרות ונישנות של אריה גבע,  יעל גרמן אינה מציגה כל אסמכתא שתראה שהיא פעלה בדרך כלשהי, נגד הזיהום או כי יידעה את תושבי הרצליה על הסכנה.

לקריאה הקש - גרמן - שטח תע"ש.

 
28.4.08 עתירה בעניין גביית ארנונה עירונית

28.4.08  עתירה בעניין  גביית הארנונה העירונית  מתושבי הרצליה, לרבות חלוקת הנטל הבלתי-סבירה בין תושבי העיר.

בתאריך 27.4.08  הגיש אריה גבע בשמו ובשם כמה משכניו לשכונה,  עתירה מנהלית נגד עיריית הרצליה ויעל גרמן, ראש העירייה, בה  נפרשה  מסכת  עיוותים וכשלים  בתחום הארונה העירונית, בו ם פעלה עיריית הרצליה  מאז שנת 1999, בידיעה וגיבוי מלא של ראש העירייה יעל גרמן. לדעת אריה גבע ולמיטב אמונתו,  חלקם של הכשלים נגוע בחוסר תום-לב, בחוסר תקינות והגינות מנהלית, בשקרים ובמצג שווא.

לקריאה הקש: ארנונה הרצליה

 
« התחלה הקודם 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 הבא סיום »

השלטון - שלוחותיו

רשויות מקומיות

how much does adobe photoshop cs5 cost 
download adobe acrobat mac os x 
cheapest final cut pro 
cheapest rosetta stone chinese 
download solidworks premium simulation 
faut il une ordonnance viagra levitra kopen priligy prezzo acheter viagra france viagra versand schweiz
viagra online ordering generic cialis manufacturer otc viagra alternative buy vardenafil from india viagra like pill for women
sildenafil synthesis generic viagra fast shipping canadian pharmacy cialis tadalafil generic 5mg sildenafil citrate 100mg reviews