בושה בושה
חדש על הרצליה

 

6.11.13   סוף עידן שלטונה הכושל של יעל גרמן בעיר הרצליה -  ראו בהמשך

 

 


בתאריך  12.11.12   חדלתי להיות תושב הרצליה  - עברנו  להתגורר בעיר הגדולה תל-אביב.
לא  אתעמק  יותר  בנושאים הפרטניים של  עיריית הרצליה ודרכי  פעולתה  של יעל גרמן ראש העירייה, שחלקן נעשו באופן בלתי-ראוי בעליל. מכאן ואילך,  הנושאים המוניציפאליים של הרצליה, יעניינו אותי  הרבה פחות.  עם זאת, באותם נושאים, בהם  יש  עניין  רב גם לאלה אשר  אינם תושבי הרצליה, (כמו: הבנייה על שטח תע"ש המזוהם,  חוף-הים, חלוקת נטל הארנונה באופן הוגן בין תושבי  רשות מקומית), אמשיך לחקור בדברים ולהשמיע קולי  ברמה. אני מקווה כי   פועלי מול  יעל גרמן ועיריית הרצליה שהיא עומדת בראשה,  לא רק שהועילו לתושבי הרצליה בעבר, אלא ישרתו את תושבי העיר בשנים הבאות. הביקורת הנוקבת  אותה מתחתי  על יעל גרמן, בצד  חשיפה של עובדות שרוב תושבי הרצליה  לא היו מודעים להם, תוך  הצגה וניתוח  של  העובדות בדרך שונה  מהמקובל –  מבטא  בקרה אזרחית קונסטרוקטיבית  אשר תכליתה  הנו  שיפור איכות השלטון המוניציפאלי,  תוך ריסון פעולות העירייה  ואלה העומדים בראשה, אשר חייבים להפנים, כי  הם נבחרו למשרותיהם רק כדי לשרת את תושבי העיר ולא למען שום מטרה אחרת. ראה: 12.11.12  הבקרה האזרחית אותה ערך אריה גבע על הנעשה בעיריית הרצליה, מגיעה לסיומה, כמעט

 

פועלו   של  אריה גבע  ושל אתר בושה בענייני עיריית  הרצליה,  בכל השנים מאז ייסוד אתר בושה, לא היו רק  מסע גילוי או חשיפה של  כשלי עיריית הרצליה ושל מי שעומדת בראשה - יעל גרמן . כתושב העיר הרצליה, נתקל אריה גבע בתופעות  קשות, אשר היה בהן להדאיג אותו, לא רק  אותו כתושב העיר הרצליה, אלא יש בהם להטריד  כל אזרח  הרוצה כי ישראל תתנהל  כמדינת חוק. אין מדובר בתקלות  מוניציפאליות  בענייני חולין  בהם  נתקל תושב  רשות מקומית  בהם בחיי-היום-יום, אלא בנושאים מהותיים ומשמעותיים יותר בתחום הנורמטיבי, שעל-פניו נראו בעיני המתבונן  כמתנהלים  כשורה, אך הסמוי מן העין, כאשר מתגלה, חושף מציאות עגומה. בעייתיות רבה של  ראש עירייה חסרת יושרה, שאינה דוברת אמת, אשר פיה ומעשייה בתחומים רבים, אינם שווים.

  • נתקלת בבעיית קיפוח, פגיעה בזכויות, התנהגת לא נאותה של רשות מקומית, ארגון שלטוני, גוף עסקי גדול -  מה עושים, למי פונים ? אתר בושה ריכז רשימה של גופים  הפועלים על בסיס התנדבות, למען האזרח בתחומים שונים. הקש:
    עזרה, סיוע, עצה -  מה עושים אל מי פונים

 

מה חדש באתר בושה על הנעשה בעיר הרצליה - ראה בהמשך. (לאחר התמונות).

הבקרה האזרחית אותה קיים אריה גבע על הנעשה בעיריית הרצליה, לא היה בה כשלעצמה, להביא לשינוי התנהלותה הקלוקלת של יעל גרמן, , אך  היה בהם  תרומה  מסוימת,  לכך  כי  עיריית הרצליה והעומדת בראשה יודעים היטב, כי יש מי שמוכן להתמודד עמן בלא חשבון ובלא מורא,  כאשר הוא מגלה כשלים ואלה, לדאבון לב, רבים. מה יקרה עכשיו,  כאשר אריה גבע עוזב את העיר, ובכך אין קול מקרב הציבור  המרים קול מחאה,  נמתין ונראה...

 

הרצליה הנה עיר בעלת פוטנציאל עצום להיות הטובה והאיכותית בין ערי ישראל. מיקומה בלב השרון, חוף-ים ארוך ויפה,  הרכב האוכלוסיה,  אזור תעשית הי-טק והסעדה מפותחים,  התורם סכומי ארנונה גדולים, דרכי גישה נוחות לכבישים הבין-עירוניים  - אלה ועוד, הופכים את החיים בעיר הרצליה לחיים טובים וחבל,   כי הפוטנציאל  העצום של הרצליה אינו ממוצה. כל המכיר את ערי השרון,  אינו יכול שלא להבחין כי בהשוואה לערי השרון  הדרומי האחרות : רעננה, רמת השרון, הוד השרון, כפר סבא,   הרצליה, אין לה הרבה במה להתגאות, זולת חוף-ים שגם בו, מטפלת עיריית הרצליה באופן מעורר סימני שאלה.  עם נתעלם ממלל חסר בסיס של יעל גרמן, מראה העין  מצביע באופן ברור  כי ליעל גרמן, אין הרבה במה להתגאות בו.

 

פעולות אריה גבע, תושב הרצליה, לגבי הנעשה בעיר הרצליה, נטולות מניעים פוליטיים ולהוציא נושא הארנונה, בו יש לו אינטרס כספי ישיר כתושב,  עניינו בנושאים האחרים הנו,  להציף ולהביא כשלים בניהול העיר הרצליה, שאפשר ודומים להם, נעשים גם במקומות אחרים.

 

 

 

ניתן לקרוא את פירוט הדברים  בקטגוריות המתאימות באתר בושה. ראה עיריית הרצליה

 

 6.11.13 סוף עידן שלטונה הכושל של יעל גרמן בעיר הרצליה

מה יביא עמו שלטונו של משה פדלון  ?

בחירתו של משה פדלון,  לתפקיד ראש עיריית הרצליה, היה להלכה ניצחון על עו"ד צביקה הדר, חבר מועצת העירייה מזה שנים ארוכות, מנאמניה של יעל גרמן ותושב הרצליה פיתוח -  אך למעשה, משה פדלון הביס את יעל גרמן ואת המורשת  המעיקה שהיא הנחילה בעיר הרצליה בשנות שלטונה הארוכות.  ראה:

 

במשך שנים ארוכות כתבתי על מחדלים קשים בניהול העיר הרצליה בראשות יעל גרמן. הצבעתי על ליקויים  מהותיים בכמה נושאים בסיסיים בחיי העיר, אך עיקר  קצפי יצא על התנהלותה הלא נורמטיבית של יעל גרמן תוך פגיעה בערכי דמוקרטיה בסיסיים.  לא טענתי כי יעל גרמן נטלה אגורה לכיסה, אך מעשיה ומחדליה, לא רק  שפגעו בערכים בהם אני מאמין, אלא יעל גרמן גרמה להבנתי לנזקים כספיים עצומים לעיר הרצליה ותושביה.
אמנם מזה שנה אינני תושב הרצליה יותר, ולא אכפת לי יותר איך תתנהל העיר בחיי היום-יום שלה, אך יש לי עניין רב,  בנעשה בהרצליה במספר תחומים ובהם אעסוק במידה מסוימת גם בעתיד. .
במשך השנים, ביצעתי מחקרים רבים, כתבתי ניירות-עמדה על מחדלי יעל גרמן והעירייה  עשרות פוסטים, תוך הבעת דעה ברורה והצעות לשיפור. ראה:
 
6.11.12 יעל גרמן הנה נוכלת פוליטית, כאשר היא מנהיגה מדיניות אנטי-חברתית קיצונית בתחום הארנונה ומשקרת בעליל

6.11.12 מדיניות  אנטי-חברתית קיצונית בתחום הארנונה. התנהלות יעל גרמן, הנה נוכלות פוליטית
תוכל ללמוד על המדיניות האנטי-חברתית בתחום המיסוי העירוני של יעל גרמן ראש עיריית הרצליה,  אם תקרא את העובדות  אשר מופיעות בתצהיר אותו הגיש אריה גבע לבית-המשפט ביום 4.11.12. בעוד יעל גרמן, טוענת כי מדיניות הארנונה של עיריית הרצליה היא החברתית ביותר בין הערים בישראל, המציאות הפוכה לחלוטין.

לקריאת התצהיר, עובדות אשר רוב תושבי הרצליה, אם לא כולם, אינם מודעים להם  ודברים שכתב אריה גבע בנושא כאוב זה  של קיפוח ברור של מעמד הביניים, ראה:
תצהיר גבע  מציג עובדות  בעניין המדיניות האנטי -חברתית של יעל גרמן  בנושא הארנונה.

עיריית הרצליה בראשות יעל גרמן, נוהגת מדיניות מיסוי אנטי-חברתית קיצונית, כאשר היא נותנת פטורים  משמעותיים או אי-גבייה של  תשלום ארנונה, מחלקי דירות ובתים, המצויים בעיקר בבתים איכותיים ויקרים. וכך, העשירים משלמים פחות למ"ר בנוי ,  מאשר  משלם מעמד הביניים והעניים על הדירות שלהם, בהם אין אותם שטחים פטורים. לא הגיוני, אבל עובדה.  מדובר בסכומי כסף משמעותיים, אשר עיריית הרצלייה מוותרת לאלה המתגוררים בבתים ודירות איכותיים (שעולים כמובן הרבה כסף),  נטל  מס,  אותו נאלצים לשאת מעמד הביניים והעניים. לא להאמין אבל עובדה.


העובדות המתגלות, מצביעות על התנהלות המכונה לא אחת, 'חזירית' של יעל גרמן ושל חברי מועצת העירייה התומכים בה. 

 
17.10.12 מדיניות מיסוי אנטי-חברתית בעליל של יעל גרמן

יישום מדיניות הארנונה  למגורים  של עיריית הרצליה, הנה אנטי-חברתית בעליל,  מנוגדת לכל הגיון, לכללי הצדק החלוקתי,  היא מעוותת, אינה עולה בקנה אחד עם פרשנות הוגנת של  צו הארנונה ומביאה  למצב בו  תושבי הרצליה של מעמד הביניים, המתגוררים בדירות  בעלות איכות בינונית,  משלמים ארנונה גבוהה יותר למ"ר מאשר תושבי הרצליה המתגוררים באזורי היוקרה, בבתים  על חצורת גדולות, או בבתי-דירו מפוארים, קל וחומר, אם יש להם  בריכות שחייה, או כאשר מדובר בדירות פנטהאוז בראש מגדלי המגורים.

עניין  בריכות השחייה והפנטהאוזים, גם חלק מהמכלול השלם של מדיניות הפטורים של שטחי איכות של הדירות והבתים צמודי קרקע, המביא למצב בו חלוקת  נטל הארנונה בין תושבי הרצליה, הנה  מעוותת באופן בולט. 

הבאנו  תיאור של דרך גביית הארנונה בעיר הרצליה, לגבי בריכות שחייה והשטחים הבנויים בחצר, וכן לגבי דירות פנטהאוז, מדיניות של יעל גרמן, הנראית בעיננו הזוייה ממש,  מבטאת מוסר חברתי ירוד וחוסר הגינות בולט.  קל וחומר נכונים הדברים, כאשר מיישם מדיניות מיסוי זה, הנה יעל גרמן, המדברת גבוהה-גבוהה בעניין צדק חברתי, בעוד שהיא פועלת הפוך לחלוטין.  אני לא מכיר  עיר אחרת בישראל,  בה חוסר הצדק החברתי במס העירוני, כל כך בולטת ובוטה.  אם מישהו מבין הקוראים, יודע דבר אחר, אשמח ללמוד.

ראה:

 
28..8.12 בעניין אי-גביית ארנונה על בריכות שחייה, גם משקרים וגם פועלים באופן אנטי-חברתי בעליל

עיריית הרצליה בראשות יעל גרמן, הנה אחת הערים הבודדות בהם לא גובים ארנונה על בריכות שחייה פרטיות. בעוד יעל גרמן, ראש עיריית הרצליה מדברת גבוהה-גבוהה בעד צדק חברתי,  הרי בפועל היא מעניקה לאלה שיש להם בריכות שחייה פרטיות, פטור מארנונה שאינו כתוב בצו הארנונה העירוני, תוך שהיא משתמשת בנימוקים מגוחכים להצדקת מדיניות אנטי-חברתית זו. 

 הנושא חזר להעסיק אותי, כאשר כתבה שהתפרסמה במקומון 'קול הרצליה', הציגה את עיריית הרצליה כעירייה הגובה ארנונה הגבוהה ביותר,  על בריכות שחייה פרטיות באזור השרון, בעוד המציאות הנה כי עיריית הרצליה אינה גובה כל ארנונה על בריכות שחייה פרטיות. הנימוק של  יעל גרמן הנו,  כי לא צריך להעניש את בעלי בריכות השחייה.  צביעות רבתי של נבחרת ציבור בעלת יומרות, אשר שוב ושוב חוזרת וטוענת כי  היא פועלת למען צדק חברתי. הבלים !!!

התנהלותה בפועל של יעל גרמן,  בתחום  גביית הארנונה, שהוא המס העירוני,  עומדת בניגוד גמור לכללי בסיס של צדק חברתי.

וגם  - התנהלות של דוברת עיריית הרצליה, דורית בסמן-קובל, המעבירה מידע הפוך מאשר המציאות, וגם כאשר מעמידים אותה על הכשל הנורא, היא מעדיפה לשתוק.  גב' דורית בסמן-קובל, לא יודעת כנראה את חובתה בתור עובדת ציבור  ועד כמה התנהלותה, פוגעת באמינות הדברים שהיא מוסרת לציבור.

ראה:

 

ראה  באתר בושה:

יעל גרמן, צביעות

דוברות עיריית הרצליה

גביית ארנונה הרצליה

 
14.8.12 'התמסרות' יעל גרמן בעניין שטח התע"ש עלולה לפגוע אנושות באיכות החיים של תושבי הרצליה

14.8.12  שלב ההתנגדויות - לתוכנית התע"ש.  בכל הקשור לעיר הרצליה, יעל גרמן  פועלת באופן  קשה הפוגע בתושבי הרצליה.
הגיע שלב ההתנגדות  בתהליך התכנוני של שטח התע"ש,  בו לעיר הרצליה יש  13%.  אולם ההשפעה הבעייתית של בניית מעין מגפוליס, במזרח הרצליה, היא עצומה ויכולה להשפיע באופן משמעותי על איכות החיים של תושבי הרצליה. זאת,  גם אם נושא הזיהום המצוי בשטח, ייפטר מה שעל-פי הדרך בה הולכת הוועדה המחוזית,  העניין רחוק מלשביע רצון. 

מסמך ההתנגדות אותו הגיש אריה גבע היום, לוועדה המחוזית המשותפת,  חושף שורה של כשלים ובעיות בעבודת הוועדה, כמו גם בהיבטים העקרוניים של התוכנית וגם,  התנהלות בלתי-ברורה בעליל של יעל גרמן, ראש העירייה.  תושבי הרצליה, כדאי שיתרכזו בחלק האחרון של המסמך הארוך,  המתייחס לאותן סוגיות שצריכות להטריד מאד את כל תושבי מרכז הרצליה וכל השכונות המזרחיות.  

אכן התנהגותה של יעל גרמן, ראש עיריית הרצליה, שהיא גם חברת הוועדה המחוזית המשותפת, מעוררת תמיהות. חובתה הייתה להשיב על  הפניות אליה בעניין התוכנית,  אך היא בחרה בדרך השתיקה. זוהי אינה זכות של נבחר ציבור.  תמיכתה  של יעל גרמן בתוכנית, מהווה 'התמסרות'  מוחלטת לאינטרס של  הממשלה שהיא בעלת רוב הקרקע, מבלי שתושבי הרצליה מקבלים מאומה. רק נותנים.  בידי יעל גרמן, אין מסמך, דוח, או נייר-עמדה, המראה כי יש יתרונות לתושבי הרצליה מיישום תוכנית התע"ש כפי שאושרה טננטיבית.  מה מניעיה, אין לנו מושג....

  בסוף, הבאנו פרפרת של ממש.  פרוטוקול של ישיבת מועצת עיריית הרצליה, מיום  27.11.2007, שם הועלה הנושא החשוב של זיהום שטח התע"ש. פארסה של ממש.  תקראו  כמה עמודים.  זה לא מצחיק זה עצוב מאד...... אלה הם נבחרי הציבור של  העיר הרצליה,  אוי לאותה בושה.

ראה: מסמך התנגדות אותו הגיש אריה גבע, בעניין  תוכנית שטח התע"ש, בפני הוועדה המחוזית  14.8.12

 אם  כבד עליך לקרוא את כל המסמך הארוך, תקרא את התמצית.  כמה עמודים ותהיה בתוך התמונה הקודרת, אך החשובה. אין מדובר בבעייה של אחרים,  אלא  בכל הקשור לתושבי הרצליה, הפעם מדובר בעניין הקשור גם אישית  אליך, למשפחתך.

 
24.5.12 יעל גרמן ניצלה מביקורת של בית-המשפט העליון על התנהלותה

שוב התמזל מזלה של יעל גרמן ראש עיריית הרצליה  ודרך התנהלותה הבלתי ראויה בעליל שלה ושל עיריית הרצליה בראשותה, בנושא גביית הארנונה, לא נדונה בבית-המשפט העליון. נוכח הפסיקה המצמצת את תחולת דיני ההקפאה של הארנונה, וקביעת בית-המשפט כי מבחינת דיני ההקפאה, רשאית  רשות מקומית  להגדיל את הארנונה גם אם שינתה את המדיניות  שלה,  העדיף בית-המשפט העליון שלא להתייחס לעובדות שהועלו בפסק-הדין של בית-המשפט המחוזי, בו נמתחה ביקורת נוקבת על דרך התנהלות  עיריית הרצליה  בפרשה, בה יעל גרמן מעורבת באופן ישיר. 

הדיון  בנושא החשוב באמת משמע - הכשל, חוסר ההגינות, הפגיעה בצדק-החברתי בדרך חלוקת נטל הארנונה בין תושבי הרצליה, חוזר מבית-המשפט העליון, אל בית-המשפט המחוזי -  נושא שלמרות חשיבותו לא נידון עד כה בבתי-המשפט.   יש לקוות כי הדרך הנלוזה, האנטי-חברתית בעליל, הבלתי צודקת, הראויה לכל גינוי של יעל גרמן,  בתחום חלוקת נטל הארנונה, תקבל ביטוי נאות.

בעקבות פסק-דין קצר של בית-המשפט העליון,  בעע"ם  3524/11,  בערעור עיריית הרצליה, יעל גרמן ומנהל הארנונה  נ. אריה גבע,   (14.5.12)

על:

מאמר מקיף שכתב אריה גבע בנושא דעיכתם של דיני ההקפאה, בעקבות פסיקת בית-המשפט העליון בעניינו -  3524/11 :

מאמר מקיף על דעיכת דיני ההקפאה של הארנונה בעקבות החלטות בית-המשפט העליון - 24.5.12

 

 

 

 
23.1.12 התנהלות יעל גרמן בתחום הארנונה, תידון בבית-המשפט העליון - סיכומי המשיבים

23.1.2012 דרך התנהלות עיריית הרצליה והעומדת בראשה יעל גרמן  יידונו בפני בית-המשפט העליון.
חשבנו לנכון, להביא לידיעת ציבור תושבי הרצליה את הנוסח של הסיכומים מטעם  המשיבים (אריה גבע ושכניו) בפני בית-המשפט העליון,  בערעור אשר הגישו - עיריית הרצליה, יעל גרמן ומנהל הארנונה, לאחר שהפסידו בדין בפני בית-המשפט לעניינים מנהליים.  הסיכומים, מציפים דרך התנהלות  קלוקלת בעליל של עיריית הרצליה, בידיעתה המלאה של  העומדת בראשה - יעל גרמן ובביצוע מנהל הארנונה שלומי אסולין,  הממשיך בדרך קודמו, יעקב וידר, זאת במגזר רחב יחסית  של נושאי  גביית ארנונה למגורים. דרך גביית הארנונה למגורים בהרצליה הנה: מעוותת, שקרית, פוגענית, מיטיבה עם אלה המתגוררים בדירות  איכותיות, על-חשבון שכבות הביניים,  זאת תוך שקרים, הסתרת האמת מצד העירייה והטעיית בית-המשפט.  יעל גרמן מוצגת בלא כחל ובלא שרק.

אריה גבע  משיב בהליך בפני בית-המשפט העליון ומי שמייצג עצמו וכמה משכניו, מודע היטב למשמעות  אמירת האמת ואין בלתה,  קל וחומר בפני בית-משפט  וקל וחומר בן בנו של קל וחומר, בפני בית-המשפט העליון. כל העובדות המופיעות בסיכומים, גובו בתצהירים ובראיות מוחשיות, בעוד  העובדות להם טענות העירייה,  הן טענות בעלמא.
סיכומי המשיבים  במתכונת שהוגשה בחודש ינואר 2011, לבית-המשפט העליון עע"ם 3824/11 .

ראה:

 

 
23.1.2012 - בשלהי 2011 - עיריית הרצליה פועלת באופן לא הוגן הראוי לכל גינוי, בנושאי ליבה של רשות שלטונית

 

בשלהי 2011   ניתנו שני פסקי-דין  בהם  הובהר כי  עיריית הרצליה פועלת באופן לא  הוגן הראוי לכל גינוי, בנושאי ליבה של רשות שלטונית.  על אלה בלבד, אין יעל גרמן, ראש עיריית הרצליה ראויה להיות שליחת ציבור, אשר מחזיק בידיו כוח שלטוני רב.

4.12.11  עפ"א  14701/11  נסיס נ. עיריית הרצליה, בית המשפט המחוזי, כב' השופטת אביגיל כהן,  4.12.11
תושב העיר,  זוכה על-ידי בית-המשפט המחוזי,  בשל 'הגנה מן הצדק', לאחר שהואשם על-ידי עיריית הרצליה בעבירה על-פי חוקי התכנון והבנייה, בכך שביצע בבניין בו הוא מתגורר, שינויים ושיפוצים בלא היתר. 

ראה:

פסקי-דין בהם עיריית הרצליה הייתה צד - 2011

דברים קשים  אותם קבע בית-המשפט המחוזי, כלפי עיריית הרצליה בנושא  אכיפה סלקטיבית של החוק,  מכוונים למעשה כלפי מי שצריך לשאת באחריות לדרך התנהלות העירייה - הלוא היא ראש העירייה יעל גרמן.  פסק-הדין חושף רקב של ממש, בדרך התנהלות עיריית הרצליה ביחס לזכויות האזרח הבסיסיות, מה עוד שאין זה מקרה ראשון  לאחרונה, בו  זיכה בית-המשפט מן הצדק,  תושב העיר שהואשם על-ידי עיריית הרצליה.

הדברים חמורים שבעתיים, נוכח פסק-דין אחר מאוקטובר 2010, גם בו זוכה תושב העיר בשל אכיפה סלקטיבית כלפי תושב העיר (אברהם יהושע, שהואשם על-ידה באופן סלקטיבי פסול. ראה פסק-דין בעניין אברהם יהושע, בהמשך דף זה.

 

ניהול הוגן של  משאבי אנוש,  הנו בסיס ניהול הצודק, הנכון והראוי - לא כך אצל יעל גרמן.

9.10.11 תע"א   בית-הדין האזורי לעבודה, ת"א,  3150/10  אליהו גואטה נ. עיריית הרצליה
פיטורין שלא-כדין על-ידי עיריית הרצליה. לקריאת פסק-הדין המלא:
פסק-הדין המלא - אליהו גואטה נ. עיריית הרצליה -  פיטורין שלא כדין - 11-2011

ביקורת קשה נגד חיים שגיא, המשנה למנכ"ל למשאבי אנושי בעיריית הרצליה - על התנהלות ועל כי לא אמר אמת בבית-המשפט. חמור ביותר.  האם  יעל גרמן בדקה לשורשי הדברים את התנהלותו הפסולה של נושא משרה בכיר בעירייה, או שהניחה מטעמיה לעניין -  זוהי נקודת המפתח בפרשה.

 

 
4.11.2011 פארק הרצליה - הושלם שלב ב', הכולל שימור ברכת החורף, ביקור של קורת רוח

ברכת החורף של הרצליה (הבאסה),  תופעת טבע הנמצאת בסכנת הכחדה,   נעטפה בפארק  עירוני מקסים, השומר על ייחודה  הטבעי של בריכת החורף, מאפשר נגישות וצפייה בציפורים ממקומות מסתור.  כל הכבוד לעיריית הרצליה ולעומדת בראשה יעל גרמן (בעניין זה), על תכנון הפארק,  על הביצוע ונקווה כי  אכן  חלק זה של פארק הרצליה  יהיה פארק ייחודי, המשלב ערכי טבע, עם צרכים אורבניים.

 

 

 

אריה גבע סייר בפארק הרצליה שלב ב', הספורטק, והחלק 'הישן', שהם בעצם מכלול אחד, והביא את רשמיו, תובנות וכמה תמונות שצילם בחלק החדש של הפארק. ראה:

עם סיום עבודות שלב ב' של הפארק, המוצלח מאד, מתחזקות אצלי שתי תובנות:
אין מקום והגיון, להקים במיקומו הנוכחי, פארק עירוני על שטח של 720 דונם וניתן להסתפק בפארק המשתרע על שטח של  500 דונם לכל היותר.
יש מקום להקים פארק עירוני נוסף, במזרח העיר, על שטח של 200 דונם, אליו תהיה נגישות טובה למרבית תושבי הרצליה.  מתחם צור, בשטח התע"ש, בתוך חורשות האיקליפטוס המדהימות, מקום בו ישנה צמחייה יחודית - הוא המקום הראוי.

על:

 

 

 

 
26.10.11 יעל גרמן עושה ביאנלה משמימה - בחוף הים, נוכח פריחת חבצלות החוף המדהימה, הלכלוך חוגג

הביאנלה של הרצליה, היא אירוע יקר, אותו מטפחת יעל גרמן מזה כמה שנים.  האם הביאנלה של הרצליה הנו מאורע תרבותי המצדיק את עצמו.  באותה עת,   אין  יעל גרמן,  מגיבה לפניות אליה, נוכח גלי הלכלוך בצד הזנחה והיעדר שילוט או הדרכה, באתר הטבע היפה  בחוף הדרומי של הרצליה,  בו במשך חודשי הקיץ הארוכים עד בוא הסתיו, ישנו מופע מדהים של פריחת חבצלות החוף.

ראה:

עיריית הרצליה

התנהלות יעל גרמן, ראש עיריית הרצליה

הביאנלה של הרצליה

 

 

 

ראה פניית אריה גבע אל יעל גרמן ואל יהונתן יסעור, מ"מ ראש העירייה מיום  23.10.11.  הפניה לא זכתה לתגובה:

 

 

אלבומי תמונות מהליכה על חוף הים של הרצליה, דרומית למרינה, בעת סתיו 2011, בשיא פריחת החבצלות וגם הרבה לכלכוך. בושה.

 

 
23.9.11, העירייה משכירה את האיצטדיון ואלפי תושבי הרצליה תקועים בפקקים שעות ארוכות

.9.11   איך 'תוקעים'  אלפי נהגים  במשך שעות, במרכז הרצליה.  החלטה אומללה ואין אחראי לה.
בתאריך 14.9.11 התקיים באיצטדיון העירוני של הרצליה, אירוע פרטי ענק של חברת הביטוח מגדל, אשר שכרה את המקום מעיריית הרצליה תמורת כמה עשרות אלפי שקלים. התוצאה, סתימה במשך שעות ארוכות של היציאה מהעיר, מה שתקע את כל התנועה במרכז העיר. מעשה זה של יעל גרמן, משקף את העדר עבודת הכנה ובדיקה של פעולות עיריית הרצליה ואת חוסר ההבנה של יעל גרמן  ושל אלה העובדים לצדה,  עד כמה דרסטית, עלולה להיות השפעת החלטותיה על המתרחש בעיר. האם יבדקו מי אחראי וכיצד התרחש האירוע המביש אשר הביא כעס וזעם של תושבים רבים. 
על האירוע ראה: עיריית הרצליה משכירה את האיצטדיון לחברת ביטוח, והעיר הרצליה מושבתת לשעות ארוכות.  

 

 
More Articles...
« התחלה הקודם 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 הבא סיום »

השלטון - שלוחותיו

רשויות מקומיות

oem corel videostudio 
http://www.flyrnai.org/dbimg/R...ro-sp3-oem 
best price rosetta stone hebrew 
http://www.flyrnai.org/dbimg/R...express-hd 
cheap microsoft office student 
cialis compresse 5 mg kamagra te koop cialis générique en france cialis pris apotek achat viagra le moins cher
purchase levitra online vardenafil hcl 20mg tab cialis without prescription in canada 200 mg viagra levitra vardenafil tablets
tadalafil online viagra indian pharmacy viagra sildenafil in new zealand 200 mg viagra tadalafil manufacturers india