בושה בושה
חדש באתר בושה

 

במדור  מה חדש באתר בושה,  אני מביא בפניכם כמה מן הנושאים  אשר הבאתי  לאחרונה באתר במסגרת טיפולי  בנושאי איכות השלטון ועוולות השלטון  ושל תאגידים גדולים בתחום הצרכני,  בהם  נתקלתי ואשר פעלתי בהם.

 

אינני מביא בדף  'חדש באתר בושה'   -  עידכונים  שוטפים שגרתיים שהוכנסו לאתר או עודכנו וכן  נושאי צרכנות המוכנסים לאתר  בושה באופן שוטף.  בנושאים  אלה, יש לפנות למדורים השונים באתר.

כמו כן איננו מביאים בדף זה,  מאמרים בנושאי השעה, המובאים  מעת לעת במסגרת  דעה אישית שמביע אריה גבע , הקש :  ראה: דעה אישית

 

אינני מציין גם   מאמרים, רשמים אישיים ותמונות שהוכנסו  על טיולים בארץ ובחו"ל  בנושאים אלה,   הקש:

 

 

שתהיה לכם קריאה מעניינת ומועילה, אם כי לא תמיד מהנה

 

שלכם

אריה גבע

 

 

בדף זה מוצגים רק עשרת הנושאים האחרונים שהועלו במדור 'מה חדש'. נושאים קודמים, ראה רשימה בתחתית הדף.15.3.15 המרכז החדש בהרצליה, כישלון מהדהד. הורסים חלקים והאחראים - כאילו בלעה אותם הארץ

15.3.15  התוכנית הגרנדיוזית של  ראש  עיריית הרצליה  הקודמת, יעל גרמן, להפיכת רחוב סוקולוב  בעיר למרכז עיר מעוצב ויעיל, שמכל רחבי הארץ יפקדו תוך התפעלות, התגלה מיד לאחר סיום העבודות בשנת 2008, למקום בעייתי מכל הבחינות. הצרו את הרחוב  להיות חד-סטרי, בעל נתיב אחד,  (ממותן תנועה בלשון העירייה) ונבנו מדרכות רחבות א-לה שנס אליזה בפריס, שנתן השראה ליעל גרמן, לשתול במקום עצי דולב קליפורני שאינם מתאימים למקום.  מלכתחילה, עוד בטרם התחלת העבודות היה ברור לי כי התוכנית  מושתתת על תפישה לקוייה  של יעל גרמן והקרובים אליה באשר להבנת  מהותו של הרחוב העירוני המרכזי. רק לאחר הסתלקותה של יעל גרמן, מתפקיד ראש העיר, ובחירתו של משה פדלון בנובמבר 2013 כראש העירייה, הגיעה עת השינוי.  עם זאת, למיטב הבנתי, תוכנית השינוי לא הובאה לדיון  אמיתי וכנה בפני תושבי העיר וכך, שוב עולה החשש, כי  המיליונים שיושקעו בשינוי 'המרכז החדש,' ההריסה והסלילה מחדש של הכבישים,  לא יצליחו להפוך את רחוב סוקולוב, למרכז מסחרי סואן ומפתה המושך אליו את תושבי הרצליה והאזור. משה פדלון  ראש העירייה מאז 2013החמיץ הזדמנות לעשות שינוי של ממש  ברחוב הראשי של הרצליה, והחליט על תוכנית בינונית, שתשפר  את זרימת התנועה ברחוב סוקולוב, אך אין בה די, להפוך את רחוב סוקולוב  למקור גאווה לתושבי העיר וברכה למסחר בעיר.  ראה:

מאז עברתי להתגורר בתל-אביב, העיר בה נולדתי,  אינני מתעניין יותר בנעשה בהרצליה, להוציא כמה נושאים הקושרים  אותי לעיר.
ראיתי מקום להשקיע מזמני  בנושא בו עסקתי רבות ואשר ממחיש היטב, מה קורה כאשר נבחר ציבור פועל על-פי גחמות לב וסביבו, חברי המועצה, מוחאים כפיים ואומרים הן.   שימוע עם התושבים, כאשר הוא נעשה בדרך בררנית, בו הקברניט מחפש קהל אומרי הן,  נזקה חמור וכך,  גולת הכותרת של כהונת יעל גרמן בתפקיד ראש עיריית הרצליה, הוכיח עצמו כאסון אורבני ואין איש שנתן דין וחשבון על הכשל הקולסאלי, שעלה עשרות מיליוני שקלים בכסף ציבורי, אובדן הכנסות של  מיליונים רבים וחוסר נוחות במשך תקופה ארוכה לתושבי מרכז העיר.
מדובר בניהול כושל, יועצים  שכשלו, חברי מועצת העירייה שלא מלאו את תפקידם באופן ראוי ובמנהיג  (יעל גרמן), אשר הוליך שולל במלותיו  רבים מבין תושבי העיר. יעל גרמן לא שלמה על כישלונה בעיר הרצליה. יאיר לפיד בחר בה להיות לצדו והיא התמנתה כשרת הבריאות, תוך שגם שם,  היא הוועדה בראשה עמדה, שיתקה למעשה פעולות משמעותיות בתחום הבריאות בשל התארכות עבודת הוועדה שגרמן העמידה עצמה בראש. הדוח שהוגש, מעורר סימני שאלה רבים, אך ברור, שלא ממנו תבוא הישועה. ושוב, יעל גרמן, הסתלקה (בינתיים), מהזירה בלא שתודה בכישלון.

 

 
12.7.14 יישום סלקטיבי של צו הארנונה - תל-אביב
התנהלות בלתי-סבירה בעליל לגבי יישום סלקטיבי של צו הארנונה, הביאה להגשת תובענה ייצוגית ע"י הבן שלי,  ל-אביב, אור גבע, המתגורר בשכונת פלורנטין בתל-אביב, שהגיש את התובענה באמצעות עו"ד יורם סמואל.  תושבי תל-אביב רבים, שאינם מודעים לבעייה או שאינם עושים דבר, עשויים לקבל חזרה אלפי שקלים.
תל-אביב בראשות רון חולדאי, מסרבת ליישם הוראה זו בצו הארנונה,  הקובעת כי על שטח מרפסות=גג  העולה על  30% משטח הדירה, תשולם ארנונה רק על 30% מהגג=מרפסת. זאת  תוך התעלמות  במפגיע ותוך פגיעה כספית משמעותי בכל התושבים המתגוררים בדירות בהן יש  מרפסות-גג,  הנמצאות במפלסים שונים של הבניין.
 • לא לערבב סוגייה זו,   עם דרישת עיריית-תל-אביב לתשלום ארנונה  על שטחי גגות (שאינם מחויבים בארנונה על-פי הצו), אם ובמדה והגג משמש פונקציונאלי  גם כמרפסת.
 • הרחבה, הסברים וכתבי הטענות,  על התביעה הייצוגית והבקשה להכיר בתובענה כייצוגית, שהוגשה ביום 14.4.14,  ראה:

 • על  התובענה הייצוגית –  20114-04-14 אור גבע נ. עיריית תל-אביב - רקע, הסברים


 • נ.ב
  חלפו שלושה חודשים מאז הוגשה התובענה הייצוגית ואין מלה על-כך בתקשורת. זאת ללמדך, עד כמה התקשורת לא מספקת לנו את כל הידיעות החשובות, אלא ברוב המקרים, היא ניזונה מאותם אנשי יחסי ציבור וממקדמי ידיעות, המופצות לתקשורת, שאינן בהכרח אמינות.
   
  2.7.14 סוף-סוף, מפרסמים את מדד השירות של חברות הביטוח

  2.7.14  יש שכר לעמלי.  סוף-סוף,  הגיעה המפקחת על הביטוח  דורית סלינגר  למסקנה שיש לאמץ את הצעתי אל המפקח על הביטוח הקודם,  כי  ראוי פרסם באתר האינטרנט של אגף שוק ההון, את מדד השירות של  חברות הביטוח השונות, לפי ענפי הביטוח ולא לסמוך על כך שחברות הביטוח יפרסמו את הנתונים בעצמם.

   

  לפני שאתם רוכשים פוליסת ביטוח, אצל חברת ביטוח זו אחרת, תעיינו היטב בנתונים, שהם שיקול חשוב (אך לא בלעדי )  באיזה חברת ביטוח לרכוש ביטוח, בנושא זה או אחר.

  ראה באתר בושה על -

   

   

   
  27.6.14 'ועדת גרמן' - היהפוך כושי עורו ונמר חברברותיו

  ביום 25.6.14 פרסמה יעל גרמן, במסיבת עיתונאים  חגיגית את המלצות  'הועדה לחיזוק מערכת הרפואה הציבורית' שהיא עמדה בראשה.  הנושא חשוב לכל הציבור, אשר נראה כי מלעיטים אותו במידע לא מדויק ולא מלא.

  אישית אני סבור במבט ראשון בהמלצות, כי לא יהיה בהן לשפר את מצב הרפואה הציבורית בישראל וכי מה שהיה הוא שיהיה והלוואי ואתבדה.

  הדוח המלא לא פורסם.  המידע שהיה בידי הוועדה בעת הדיונים לא פורסם. -לזה קוראת יעל גרמן שקיפות.

  הוגשו על-ידי שתי בקשות נפרדות לקבלת מידע במסגרת חוק חופש המידע, לקבל את המידע שהיה בפני הוועדה, להוציא פרוטוקולים ומידע שהוכן על-ידי בעלי עניין, ובמקביל בקשתי לקבל את הדוח המלא.

   

  לקריאת חומר מעניין, לרבות ההמלצות המלאות  השוות קריאה כדי להיווכח מה אין בהן,  ראה:

   

   

   

  כאשר יעל גרמן אומרת  לאחר פירסום ההמלצות:  "ראינו שאנחנו במדרון שיכול להרוס את מערכת הבריאות הטובה בעולם",  (דר מרקר 27.6.14, אתה תוהה אם יש לנו מערכת הבריאות הטובה בעולם, לשם מה היה צריך להקים ועדה שתשב על המדוכה תקופה ארוכה ותשתק למעשה את מערכת הבריאות הציבורית.  אלא שאצל גרמן, כמו אצל גרמן, אסור לקחת את המלים שלה ברצינות מדי.

  אני   אחווה את דעתי על מסקנות  וועדת גרמן לאחר שאקבל את המידע שהיה בפני חברי הוועדה  (ביום 8.6.14 הוגשה בקשה לקבלת מידע על-פי חוק חופש המידע) ואעקוב  אחר יישום מסקנות הוועדה,  הלכה למעשה.

  העיתונים והטלביזיה כותבים הרבה ויעל גרמן חוגגת.  העובדות שאנו יודעים בינתיים, והן לא רבות, יראו כנראה תמונה הרבה יותר קשה. הצרה שנוכח המידע שמסרה לנו התקשורת עד כה, קשה לסמוך עליה, למרות שחלק מהכתבים המסקרים את נושא הבריאות,  נוקטים בלשון די ביקורתית נגד מעשיה של יעל גרמן ועבודת הוועדה.

   

  ועדת גרמן לחיזוק מערכת הבריאות, עוררה את סקרנותי מלכתחילה. תהיתי, מה מסוגלת לעשות יעל גרמן שרת הבריאות, המוכרת לי היטב מהיותה ראש עיריית הרצליה, שם 'הצטיינה' במלל ראוותני חסר מעש, מדברי שקר והתפארות, תוך  התבלטות כאישיות פוליטית הפועלת באופן אנטי-חברתי בעליל. במשך השנים משרד הבריאות, עניין אותי באופן די שולי, אך מאז חליתי בסרטן  קטלני, והמאבק המרתק והנמרץ   אותו אני מנהל נגד חזרת המחלה הממאירה,  העניין שלי בנושא הבריאות, תפש מקום נכבד יותר.

   

   
  23.6.14 מאבק ארוך נגד מס הכנסה, לטובת הרבים, קרוב לסיום

   

  23.6.14   מתקרב היום  בו אלפי  קשישים ששילמו בין השנים 2003-208,  מס רווחי-הון על כספי פיצויים שהם השאירו בקופות הגמל לאחר פרישתם, יקבלו   בחזרה את סכום המס שנגבה מהם שלא כדין.

   

  מאבק אישי של אריה גבע נגד רשות המסים מאז  2004, שראשיתו  עתירה לבג"ץ בשנת 2004, שנדחתה בשל דעת נשיא בית-המשפט העליון דאז, השופ א' ברק, כי הבג"צ אינו הפורום הראוי לדיון, הפכה להיות עם השנים להיות  תובענה ייצוגית  של אריה גבע נגד  מס הכנסה, אותה מנהל עורך-הדין דורון לוי, מומחה מהמעלה הראשונה  בתביעות ייצוגיות בנושאי מיסוי.

   

  כשתסתיים הפרשה יכתוב אריה גבע, תובנות חשובות בצד מסקנות מאירות עינים, על דרך התנהלות המדינה ומערכת המשפט, בנשואים חשובים בהם מעורבים גמלאים,  נוכח  הזמן הרב שנאלץ האזרח להמתין לפסק-הדין הסופי,  בעוד ימי  שיבתו, הולכים וכלים.

   

  חלפו שלושה שבועות מאז פסק-הדין החשוב של בית -משפט העליון, הנוגע לרבבות גמלאים, ואין על כך מלה כך בתקשורת. זאת ללמדנו, כי אנו חיים במדינה של יחצ"נים ויחסי ציבור,  בה המידע המגיע אל  האזרחים, תלוי במה שמלעיטה אותם התקשורת כרצונה וכמידת הבנתה ועניינה בנושא זה או אחר.

   

  על השתלשלות הפרשה  הארוכה והמורכבת ראה:

   

   

  שם, תוכלו לקרוא על ההיבט ההליכי של אישור התובענה נגד מס הכנסה, כתובענה ייצוגית, תקדים ראשון בישראל להגשת תביעה ייצוגית נגד מס הכנסה.

   

  23.6.14 בית-המשפט העליון אמר דברו וקירב את סופה הטוב של הפרשה בה התנהל מס הכנסה באופן פוגעני כלפי עובדים שכירים שהגיעו לגיל הפרישה.

  דחיית    בית-המשפט העליון ביום 2.6.14 ,  את הערעור שגיש מס הכנסה בהיבט המיסוי של הפרשה,    על פסק-הדין של כב' השופט אלטוביה מיום 5.7.2012,  פקיד שומה תל-אביב 3),  הנה שלב מכריע במאבקו  של אריה גבע, נגד  התנהלות רשויות מס הכנסה, אשר דרשו משכירים שהגיעו לגיל  הפרישה לאחר 1.1.2003,  והשאירו את כספי הפיצויים  בקופת הגמל -  מס רווחי הון על אותם כספים, כאילו הם הופקדו בפועל לאחר  1.1.2003, בעוד שלמעשה לא הייתה כל תנועה בכספים אלה.

   

  פסק דינו של השופט אלטוביה עמ"ה   1062/07   עו"ד אריה גבע  נ. פקיד שומה תל-אביב והחלטת בית המשפט העליון  בערעור שהגיש מס הכנסה, המאמצת במלואו את פסק-הדין של בית המשפט המחוזי, כרוכים למעשה זה בזה.  למעשה,  הכתוב בפסק-הדין  השופט אלטוביה, כמוהו כפסק דין של בית-המשפט העליון.

   

   

   
  5.4.14 אביב, פריחה מדהימה, עת לצאת מהבית

  מצב בריאותי מונע ממני  בינתיים, לצעוד  רגלי במשעולים ארוכים במרחבי ישראל, כדי להנות ממגוון ושפעת הפריחה ברחבי הארץ בתקופה זו של השנה.  אך אינני יכול לוותר על  שיטוט בתוך שפעת  פריחת פרחי הבר  הפוקדת  אותנו מדי אביב. וכך, החלטתי  בימים אלה, להפחית את העיסוק במסגרת אתר בושה, בנושאי 'הגועל נפש' של מאבקים נגד רשויות  השלטון וארגונים הפוגעים בצרכנים ולצאת הרבה ככל שניתן לבלות  בטבע  בסביבת מגורי   (רמת אביב ג', תל-אביב).   כל טיול נמשך בין שעה-שעתיים  ל בילוי בין הפרחים.  בקרתי בכל מקום כמה פעמים, כמו טיול בגן יפה. הבאתי את המראות מכל אחד מהמקומות באזור. אל תחמיצו  !!!

   

   

   

   

   

   

   

  אני משוחח עם אנשים  המתגוררים באזור תל-אביב, ונדהם כל פעם מחדש, עד כמה,  הם אינם  מודעים לפריחה הנפלאה, הסמוכה ממש למקום מגוריהם.  תרשמו לפניכם לקראת האביב הבא  2015- אל תחמיצו.

   
  20.3.14 שמירת ערכי הטבע בחופי הערים - תל-אביב, הרצליה

   

  אני נוהג להלך לאורך חופי תל-אביב הרצליה, לרבות על רכסי הכורכר ובשטחים הלא-בנויים (עדיין) הסמוכים לחוף.  עדיין נותרו פיסות טבע יפות לאורך החופים, בעיקר בחוף הדרומי של הרצליה ובחוף הצפוני של תל-אביב.

  בצד פריחה  מדהימה  של חבצלת החוף,  בחופיה הדרומיים של הרצליה ופריחה אביבית יפיפיה בבית הגידול של מצוק הכורכר האחרון שנותר ללא בניה, בצפונה של העיר מול שכונת 'אזורי חן',   אתה פוגש כמויות  לכלוך שלא יאמנו, וחוזה בהרס בתי הגידול הטבעיים ורכסי הכורכר.  אם  העיריות  לא יעצרו את ההרס, לדורות הבאים, יישארו רק שלמות בטון ומלט, וכמה גינות ופארקים מלאכותיים.  מר רון חולדאי  ראש עיריית תל אביב ומר משה פדלון ראש עיריית הרצליה, הדברים מופנים אליכם.

  בשבוע האחרון  שוב הנצחתי  בתמונות את המראות  היפים והמכוערים כאחד, וגם כתבתי כמה מלים.   אפנה לראשי הערים תל-אביב והרצליה, בנפרד בנושאים הדומים, אולי  יזוז להם משהו  ויפעלו להצלת הטבע שנותר בעריהם.

   

  ראה:

   

   
  16.3.14 עיתון 'הארץ' על יעל גרמן, מיותר, ארוך ולא אמין
  כתבת השער של מוסף הארץ מיום 14.3.14 על יעל גרמן, הביאה אותי לכתוב כמה מלים על תפקידה של העיתונות ועל האמת של עיתון 'הארץ' כפי שבא לידי ביטוי בכתבה.

   

  סיקור פעולה של  יעל גרמן בתפקיד  שרת הבריאות, מעניינת את הציבור.  אלא שהעיתונאי הילו גלזר, הביא במוסף 'הארץ', כתבה ארוכה ומייגעת, בה נכתבו דברים  רבים על תפקודה  של יעל גרמן  כראש עיריית הרצליה.  את מי  זה מעניין כיום מה היה בהרצליה ?

  מאחר ואני הבאתי באתר בושה דברים קשים נגד התנהלות יעל גרמן, מהם התעלם הילו גלזר, נוכח דרך התנהלות העיתונאי בפני יעל גרמן, שהאכילה אותו 'לוקשים',  ונוכח היכרותי את העובדות, אני מעמיד סימן שאלה גדול, לגבי אמינותו של עיתון 'הארץ' והאם שווה לשלם  סכום חודשי נכבד, תמורת המינוי. ראה:

   

  כתבת השער  על   הילו גלזר, מוסף ה'ארץ'  14.3.14, על יעל גרמן. ארוך, משעמם ולא נכון בחלקו.
   
  26.2.14 התנהלות מחפירה של כללית מושלם כלפי חולי סרטן
  כאשר פרסמו שירותי בריאות כללית  ביולי 2013, כי הם מציעים למבוטחי שב"ן פלטינום של כללית מושלם,  חבילת הטבה במקרה של מחלה אונקולוגית,  חשבתי כי הם נוהגים נכון כדי לתת ערך  נוסף לביטוח הפלטינום, וכך יצטרפו מבוגרים רבים לביטוח הפלטינום שהוא יותר יקר מביטוח מושלם רגיל.   ציפיתי  צפייה כי בהתחשב בכך שהנהנים יהיו חולי סרטן, המכונים אונקולוגיים,  כללית מושלם תנהג כלפי אוכלוסייה זו, בהגינות ובהתחשבות.
  המאבק שאני מנהל כנגד כללית מושלם פלטינום, בעניין החבילה האונקולוגית, מקורו אך ורק, כדי לנסות לסייע לאותם חולי סרטן שאתרע מזלם וחלו במחלה הממארת,  שהכסף שהם זכאים לו לטיפולים, ייעוצים וכו', שאינם בסל הבריאות יסייע במשהו בידם.
  חולה סרטן המבוטח בפלטינום של כללית מושלם, מגיע לך כסף ולא מעט,  אם תדע לפעול כראוי ולא לוותר.
  ראה:
  עולים סימני שאלה קשים בדבר דרך התנהלות שירותי כללית מושלם –  כלפי החולים האונקולגים בעלי כרטיס היוקרה פלטינום. שירותי בריאות כללית  מוכרים  חבילה תומכת למבוטחים, במקרה והם יחלו חלילה בסרטן.  העטיפה יפה מאד אך התוכן פחות. גם באותו רכיב  בודד (אחד מארבעה), בו יש השתתפות משמעותית של הביטוח, גם שם, שירותי בריאות כללית, עושה קשיים ואינה פועלת כנדרש.
   
  15.2.14 השוויון בנטל - במדינת הגמדים

  אתר בושה אינו עוסק בפוליטיקה, אך קשה להתעלם ממסריו התכופים של יאיר לפיד באינטרנט. לרוב אני עובר הלאה, הפעם, המסר שהוא שלח שכותרו 'עקרונות או פוליטיקה', שעסק בהצלחת יאיר לפיד ומפלגתו להביא להכנסת הציבור החרדי למעגל הנושאים בנטל   -   הכעיס אותי מאד.

  יאיר לפיד אדם שכוונותיו טובות, אך דרכו עקרה ולפיכך מסוכנת לעתיד החברה הישראלית.  הוא נוהג ביהירות, ותוך התייחסות  מזלזלת בתבונה הקולקטיבית הציבורית,  לפחות של אותם אנשים, המצפים לראות מעשים ולא לשמוע דיבורים.

  יאיר לפיד קיבל את קולותיהם של מאות אלפי ישראלים ומפלגתו זכתה ב - 19 מושבים בכנסת, 5 שרים, והוא זכה במשרת שר האוצר רבת ההשפעה והכוח.  אשמח ללמוד על  שינויים של ממש אותם הביא יאיר לפיד בשנת כהונתו הראשונה.

  הים אותו ים,  הזיהום אותו זיהום,  אולי אפילו חמור יותר.  ראה:

   

   

   

   

   

  אתר בושה אינו מרבה לעסוק בפוליטיקה, אך עוסק פה ושם בפוליטיקאים.

  ממש היום  (15.2.14)  קבלתי   באינטרנט, כמו רבים בציבור, מסר מעצבן מח"כ שלי יחימוביץ'.  החלטתי לא ל'קפח' את  ח"ח שלי יחימוביץ ולפרסם את תגובתי אליה.  ראה:

   

   

   
  More Articles...
  « התחלה הקודם 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 הבא סיום »

  JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

  השלטון - שלוחותיו

  רשויות מקומיות

  http://www.flyrnai.org/dbimg/R...014-online 
  best price office 2013 students 
  buy photoshop download 
  http://www.flyrnai.org/dbimg/R...otoshop-uk 
  http://www.flyrnai.org/dbimg/R...s-suite-x7 
  cialis vente en ligne pharmacie viagra acheter viagra en suisse comprar viagra con seguridad viagra marque
  viagra online order guide how is viagra prescribed 5mg tadalafil purchase cialis online purchase sildenafil without prescription
  viagra sildenafil citrate tablets kamagra 100 chewable tablet generic equivalent for viagra sildenafil cost cheap viagra online uk