בושה בושה
כיכר שער העיר - הרצליה

שער העיר הרצליה  - כיכר   של  בושה -

מחדל מתמשך של יעל גרמן, ראש עיריית הרצליה,  אשר מסרבת להביא לידי השלמת בניין עיריית הרצליה  החדש, אשר עומד גמור למחצה,  במרכז כיכר שער העיר,  מאז שנת 1998.  יעל גרמן, ראש העירייה, גורמת במחדל זה, נזקים  של עשרות מיליונים שקלים, לקופת עיריית הרצליה. 

מאחר ואין כל סיבה הגיונית למחדל מתמשך זה של יעל גרמן, ועולה החשש כי שיקולים זרים - אמוציונאלים הם המדריכים אותה, בפנינו חשד לעבירה של הפרת חובת אמונים מצד ראש העירייה,  כלפי תושבי הרצליה.

 

מעשה ישן,  שכמו  יין רע,  הולך ונעשה גרוע יותר עם השנים.

 

בעיני,  דרך התנהלות יעל גרמן, ראש עיריית הרצליה, בכל הקשור לחוסר מעש של מחדל המתמשך על-פני למעלה מעשר שנים, של  מחדלה להביא לידי סיום, את בניין בית העירייה בכיכר שער העיר,  במרכזה של העיר הרצליה,  הנו עבירה פלילת של הפרת חובת אמונים.

אבל אצלינו, למרות תלונה שהוגשה למשטרת ישראל (יאח"ה), המשטרה אינה רוצה לפתוח בחקירה (בלא סיבה עניינית ובלא נימוקים של ממש), פרקליטות המדינה, אינה סבורה כי המשטרה פעלה שלא כשורה, היועץ המשפטי הקודם, מני מזוז, לא רצה להתערב וכך, במדינת היהודים, עומד בניין גמור למחצה, שערכו  שווה בזהב סכום עתק -  שומם, עזוב, מאכל לשיני הזמן ופגעי מזג האוויר. 

אינני מניח כי המחדל  של יעל גרמן ראש עיריית הרצליה נובע מכך שמישהו נטל לכיסו  - אלא  הסיבה האמיתית מסתתרת בנבכי הנפש, כנראה מתוך  גחמה, שמשמעה שיקול שלא לעניין, בעוד בעיני המשטרה והפרקליטות, ידיהם עמוסות עבודה בעניינים שבעיני, פעוטים פי כמה.

וכך, למרות הבטחת הבחירות של יעל גרמן בשנת 2008, הזמן חולף, דבר לא נעשה. כיכר שער העיר נראית עלובה ומוזנחת, הנזק הכספי הישיר לעירייה גדל בשל העובדה  כי משרדי עיריית הרצליה פזורים ברחבי העיר וכי נכס בבעלות עיריית הרצליה, מונח בלא שהוא נושא תשואה -  איש מקרב תושבי הרצליה לא נחרד או יוצא להפגנות.  גם רשויות המדינה המפקחות, אינן עושות מעשה לברר את הכשל הנורא. גם מבקר המדינה שוקד על מילוי ניירות בנושאים יותר עסיסיים לטעמו.  ככה נראית ארצנו, ככה נראית עירנו - בושה וכלימה.

 

 4.6.10  עלות השלמת בניין העירייה החדש בשער העיר על-פי יעל גרמן, - 100 מיליון ש"ח
זאת הייתה הכותרת של הכתבה במקומון 'קול הרצליה', שציטטה את יעל גרמן, ראש עיריית הרצליה.
לקריאת הכתבה - 'לוקאל', הפורטל המקומי -  4.6.10 יעל גרמן, לא עומדת להשלים את בניין העירייה בכיכר העיר

 

למרות הבטחתה של יעל גרמן בתעמולת הבחירות בשנת 2008, כי תשלים את בניין העירייה בכיכר שער העיר בשנת 2008, יעל גרמן מתחמקת, כל פעם בתירוץ אחר. הפעם, אומרת יעל גרמן, כי  המומחים שלה, טענו שעלות השלמת הבניין תעלה 100 מיליון ש"ח ואת זה את בכוונתה להוציא.
נניח כי הסכום אותו נקבה יעל גרמן הנו נכון, מה תועיל המתנה נוספת. הערך העצום של הבניין הריק, קורא לעשות בו שימוש או למכרו.  באם יעל גרמן סבורה כי עיריית הרצליה אינה זקוקה לבניין, שתציע אותו העירייה למכירה. מספיק לנהוג תוך טפשות, בזבוז, אוולת. תושבי הרצליה ובמיוחד הסוחרים אשר החנויות שלהם במתחם כיכר העיר, עומדת שוממות, צריכים לצעוק - די, מספיק, עד כאן.

מבלי שאני מבין את השורשים של התנהלות יעל גרמן בעניין בניין העירייה בכיכר שער העיר, למתבונן מהצד זה נראה כמו שגעון, טרוף או אולי גרוע מכך.

 

30.5.10  מקומון אחד מתעורר, וגם נשיא לשכות המסחר משמיע קולו
המקומון קול הרצליה, הקדיש כתבה גדולה במקומון של 21.5.10, לנושא שער העיר.
"פרויקט שער העיר :  עשר שנים עומד ריק. וכך אמרה הכותרת   - " פרויקט 'שער העיר' שאמור לאכלס את בניין העירייה החדש, עומד מיותם וריק כבר למעלה מעשר שנים. יעל גרמן הבטיחה במהלך הבחירות כי בניית הבניין תושלם במהלך שנת 2010".

חלף רק שבוע, ואנו קוראים שוב במקומון 'קול הרצליה' - "העיכוב בהשלמת בניין 'שער העיר' לטיפול מבקר המדינה. נשיא איגוד לשכות המסחר אוריאל לין, פנה אל מבקר המדינה בנושא העיכוב בהשלמת בנייתו של בניין שער העיר. 'הבניין שעומד בשממונו, מהווה פגיעה בגורמי המסחר, שקנו חנויות באותו המתחם".

עו"ד אוריאל לין - ברוך בואך לענייני עירנו,  אולי דבריך הנוקובים יזיזו את העגלה השקועה בבוץ.

ובאשר לתלונה שהגיש אוריאל לין, נשיא לשכות המסחר אל מבקר המדינה מיכה לינדנשטראוס, הרי גם  אם יתרצה מבקר המדינה לבדוק את הנושא, מדובר בתהליך ארוך, מוצנע מעין השמש המחטאת, שעד שיסתיים, אם בכלל, יחלפו שנים אחדות. ובינתיים ימשיך הבניין הגדול והעזוב, לעמוד במרכז העיר הרצליה, יד ומצבה לחוסר הבושה של יעל גרמן, ראש עיריית הרצליה. 

 

5.10.09  נחשף ברבים בניין שער העיר  שהשלמתו מתעכבת למעלה מעשור, על-ידי יעל גרמן
במהלך הביאנלה לאמנות עכשווית שהתקיימה בהרצליה בסוכות תש"ע,  היו מוצגים בקצה המערבי של כיכר שער העיר, בתוך הבניין הכמעט גמור, של בניין העירייה הישן.  רוב הבאים, וודאי אלה שהגיעו מחוץ לעיר הרצליה, לא יודעים את סיפור המעשה האבסורדי, בו יעל גרמן, במודע ומתוך כוונה, סרבה להביא לסיום הבניין ולהכשירו לאכלוס עובדי העירייה.  מעשה איוולת ושל גחמה אישית, שעם השנים, הפך למעשה להפרת חובת אמונים ברורה. 

הבניין נוקה משבריו ומן הזוהמה שדווקא בו, ולמבקרים בו, הוא נראה מסיבי ומאד מרשים.  כיכר שער העיר, השוממה והמוזנחת, זכתה לעדנה קלה.

מה עמד מאחורי מניעי יעל גרמן לחשוף ברבים את קלקלתה.  אני מתקשה להאמין כי יעל גרמן לא בחנה ושקלה היטב בטרם התירה עיריית הרצליה לפתוח את הבניין לציבור.  אפשרי כי יעל גרמן יצאה מתוך הנחה, כי הציבור אינו משייך  את הכישלון  והעדר סיום הבנייה לעירייה שבראשותה, וכי אין לציבור מושג על היקף הנזקים  שנגרמו לקופה העירונית, או אולי יעל גרמן,  פשוט מצפצפת על כל העולם, תוך התרסה ברורה כנגד כל הערכים והנורמותת.

עבורי, הביקור הראשון בבנין העירייה הלא-גמור בשער העיר, רק המחיש וחיזק את דעתי, כי מעשיה בצד מחדליה של יעל גרמן בנושא בניין העירייה בשער העיר, אינם רק איוולת, אלא זו גחמה, שהפכה להיות מעשה של שחיתות שלטונית בעליל, תוך חשד שמדובר במעשה פלילי.

רחבת שער העיר, הרצליה, ראויה לתואר כיכר הבושה. כיכר רחבת ידים  אשר בחלקה המערבי,   ניצב  בניין גמור למחצה,   שאמור היה לאכלס את  משרדי עיריית הרצליה. מסיבות שאדם סביר אינו מסוגל להבין,  מסרבת יעל גרמן ראש עיריית הרצליה, להשלים את הבניין שיועד לאכלס את כל משרדי העירייה ופקידי תחת קורת גג אחת ולהפוך את משרדי העירייה להיות העוגן  סביבו ישגשגו העסקים והוא יהיה מקום תוסס והומה. 

 

מדוע מסרבת המשטרה לפתוח בחקירה  נגד יעל גרמן, בחשד לעבירת חובת אמונים.

דעה אישית  ראה: מה בין  אהוד אולמרט, ד"ר דורית ניצן-קלוסיק וראש עיריית הרצליה, יעל גרמן,

 

בתאריך , 2.3.09  הגיעה לביתי בדואר, החלטת משטרת ישראל -  יאח"ה,  נושאת תאריך 22.2.09  - בה מודיעה לי יעל שפיצר, קצין רישום פלילי יאח"ה, על-גבי טופס סטנדרטי, כי אין המשטרה מוכנה לחקור בתלונה שהגשתי, בה הלנתי -  כי יעל גרמן, ראש העירייה הרצליה,  עשתה מעשה של הפרת חובת אמונים כלפי הציבור.  תלונתי התייחסה לכך, כי ממניעים זרים, לא ענייניים, הותירה יעל גרמן, ראש עיריית הרצליה, גמור למחצה, בשיממונו, את בניין העירייה  החדש, בכיכר שער  העיר,  כאבן שאין לה  הופכין, מה שהסב נזק של עשרות מיליוני שקלים לקופת העירייה ולמשלם ולתושבי הרצליה.  המשטרה לא  על חלקה על הממצאים הברורים והמפורטים שהצגתי בפניה  -  היא כמובן לא הזמינה אותי לעדות, או לשיחת הבהרה, כי פשוט לא רצתה לחקור את המעשה.  טענת המשטרה כי אין  במחדליה הברורים של יעל גרמן, משום אשמה פלילית  - מחזקת באופן ברור את הטענות שלי כלפי משטרת ישראל.  נגרם נזק של עשרות מיליונים, אין כל סיבה של ממש לחוסר הבנייה אלא גחמה אישית לסיפוק צרכים נפשיים או אחרים, אין כל בדיקה של ממש במסמכי העירייה בקשר לבניין ולדעת המשטרה, אין כאן הפרת אמונים. ממתי חוקי המשטרה הם המומחים המשפטיים לקבוע, כי לא הייתה הפרת אמוני.  אותה המשטרה,  אשר השקיעה משאבים אדירים כדי לקבוע,  כי יש להגיש כתב אישום בהפרת חובת אמונים של אולמרט, שמעשהו  לא הזיק לאיש מן הציבור, אותה משטרה שהמליצה להעמיד לדין את ד"ר דורית ניצן-קלוסקי, שלכל היותר לא פעלה כראוי, באשמת הפרת חובת אמונים, אינה רוצה אפילו לפתוח בחקירה נגד יעל גרמן, שביודעין, בגלוי ובלא סיבה,  הביאה באופן ברור וישיר, נזק של עשרות מיליונים, לקופת העירייה.

 

 

על-פי החוק, יש לי  30 ימים להגשת ערר אל הפרקליטות על החלטת המשטרה לפתוח בחקירה.  החומר מוכן, כי הרי המשטרה לא חלקה על העובדות, אלא קבעה קביעה משפטית, שאין  במעשה המיוחס ליעל גרמן, משום עבירה פלילית. האם המשטרה סבורה, שיכול איש ציבור לבזבז עשרות מיליונים, אם בא לו להתנהג באופן תמוה, ובלבד שלא נטל דבר לכיסו. על דרך פעולת הפרקליטות בעררים, שהוגשו לה, (שיעור מאלף בדרך עבודת הפרקליטות במאבק בשחיתות השלטונית),
הקש: פרקליטות המדינה.  

 

על התלונה למשטרה בחשד של הפרת חובת אמונים מצד יעל גרמן

בתאריך  7.12.08   הגיש אריה גבע  למשטרת ישראל  - היחידה הארצית להונאות -  יאח"ה, תלונה בחשד של מעשה פלילי של הפרת חובת אמונים בהתנהגות יעל גרמן, באשר  להתנהלותה בעניין בניין העירייה החדש בשער העיר הרצליה (דבר הגשת התלונה  הובא לידיעת הרבים באתר בושה רק ביום  4.1.09).

 הקש: תלונה למשטרה נגד יעל גרמן, שער העיר.

 

אין חולק, כי  קיים חוסר מעש  ברור, זועק לשמיים, מצד  עיריית הרצליה, במשך עשר שנים,  בכל הקשור לבניין העירייה החדש, כיכר שער העיר, רח'  בן גוריון במרכז  הרצליה. מחדל מדעת זה, שנעשה תוך אדישות  תמוהה למרות שהביא נזק ישיר מצטבר לקופת העירייה, שנאמד בכ- 80 מיליון ש"ח.  לא מוכרים לנו  מקרים רבים בתחום הרשויות המקומיות, בהם נגרם לעיר אחת, הפסד כספי בסדר גודל כזה, בלא סיבה רצינואלית או בשל מעשה של  גורם זר.  מדובר בתוצרת עצמית פרי מחדלה של יעל גרמן, ראש עיריית הרצליה. האשם כולו, או בחלקו המכריע, רובץ לפתחה של יעל גרמן, אשר פעלה מתוך מה שנראה, גחמה או סיבה רגשית אחרת שלא לסיים ולאכלס את הבניין.  כאשר נגרמים  לעירייה הפסדים  כה גבוהיים, למצער, הייתה חייבת יעל גרמן, ראש העירייה הרצליה, למצער, להסביר ולפרט, את הסיבות למחדל חוסר המעש מצדה. משלא עשתה כן, חזקה, כי אכן האחריות האישית רובצת לפתחה.

 

 לאחר בדיקת העובדות המצויות בתיקי העירייה, קריאת בדוחות מבקר העירייה, 

 

 להבנת הרקע, מדוע יעל גרמן, אינה רוצה לסיים את בניית בניין עיריית הרצליה, בכיכר שער העיר, במרכז העיר הרצליה,  הקש: כיכר שער העיר הרצליה - רקע התמצאות 

המיקום המרכזי של שער העיר,  נתיבי התחבורה הציבורית העוברים בסמוך, חניינה זמינה,  מוסדות חשובים הנמצאים בסמוך,  כמו בית-המשפט, יד-לבנים, המוזיאון העירוני - כל אלה  צריכים היו להפוך את  ככר שער העיר למקום המרכזי  ביותר בעיר הרצליה.  משום מה,  יעל גרמן, ראש עיריית הרצליה,  מחזיקה בדעה אחרת.

 

 יעל גרמן מבהירה   במשתמע, במחדל של אי-סיום בניין העירייה  בכיכר שער העיר -  כי  לדידה רחוב סוקולוב,  ששופץ על-פי השראתה, תוך תפישה  אורבנית-תחבורתית שבמקרה הטוב, מעוררת מחלוקת - הוא מרכז העיר הרצליה והיא מכנה אותו המרכז החדש.  על המרכז החדש,  מה שעוללו לרחוב הראשי של הרצליה -  הקש -  המרכז החדש.

 

 משרדי עיריית הרצליה, פזורים בבניינים רבים, בסביבת סוקלוב, חלקם אינם נוחים לעובדי העירייה ולתושבי הרצליה הפוקדים אותם לקבלת שרות.  מצב זה מביא לבזבוז, חוסר יעילות, אך יעל גרמן בשלה. היא אינה עושה דבר לפתוח את כיכר שער העיר והיא מאפשרת לבניין ששוייו מיליונים רבים, לעמוד בשיממונו, מה שעולה לעיריית הרצליה, בהפסד ריבית מיליונים לא מעטים מדי שנה, שלא לדבר על שיני הזמן שנוגסות במבנה.

סרטון  בו  מציג  ירון עולמי,  את סבך משרדי עיריית הרצליה הפזורים בכל עבר  - ונושא שער העיר.

 

 

 מדובר לא רק במחדל  מכוון, מדעת, שהסיבות  לקיומו, אינם בתחום ההגיון.  בפנינו לא רק  פעולה בלתי-תקינה בעליל של עיריית הרצליה ושל יעל גרמן העומדת בראשה,  אלא אף חשש למעשה פלילי. 

 

 

 

 

 

 לקריאת דוח מבקר עיריית הרצליה, נתן לביא, על  בנין העירייה, שער העיר,  2002, הקש:
  דוח ביקורת, שער העיר

 

ביקורת מעקב של מבקר העירייה, נתן לביא, על בניין העירייה, שער העיר, שפורסמה בשנת 2008, הקש: ביקורת מעקב על בניין העירייה, שער העיר - 2008 

 

 בחודש ספטמבר 2006, הגיש  גבע, בקשה על-פי חוק חופש המידע, לקבלת כל המידע שבידh עיריית הרצליה  בנושא aשער העיר.  בדצמבר 2006, הועבר  המידע שהיה בידי עיריית הרצליה  לעיונו של גבע. עיון  בתיקים  של  עיריית הרצליה לרשותו  הראה, שאין בהם הרבה, או אולי בעצם, כמעט לא כלום. הקורא  את החומר אינו מצליח להבין, את הסיבה או העילה -   מדוע לא פעלה עיריית הרצליה  לסיים את עבודת הבנייה או למכור את הנכס היקר במתחם שער העיר, תוך שהיא  ומעדיפה,להשאיר את הבניין  בלתי גמור  ולתת לשיני הזמן לכרסם בו. חלפו תשע שנים, בחוסר מעש מוחלט.

 

מאחר ואין מדובר במעשי גניבה או שוחד -  לפנינו  - איוולת, רשלנות או  שיקולים של הנפש. מצב בו מתבזבים משאבי עיריית הרצליה, בלא סיבה מקומם ומכעיס. העובדות ברורות, חוסר מעש משווע ומניעיה של יעל גרמן, ראש עיריית הרצליה, שלא לעשות דבר עם המבנה, שייכים לתחום הנפש והרגש  ואינם בתחום הרציונל ומנהל תקין.

 

כיכר  שער העיר, צריכה להיות טבורה של הרצליה,  מרכז תרבות הפנאי של הרצליה, ולא ברחוב סוקולוב, אותו הפכה יעל גרמן, להרפתקאה  אורבנית  בלתי-סבירה שהופכת את מרכז העיר למקום עלוב, עם מדרכות רחבות. כיכר שער העיר, צריכה להיות מקום משכנה של ספריה עירונית נאה ומטופחת  במקום המבנה העלוב,  ברחוב סוקולוב, בו שוכנת הספרייה כיום.

 

 מה יכול תושב בודד לעשות, כדי להביא את ראש העירייה שלו, להפסיק את הבזבוז הנורא, את החרפה הגלויה לעיני רבים ?

אזרח בודד, אולי אינו יכול לבדו, אבל אם הסוחרים שיש להם חנויות בכיכר העיר, יחליטו לעשות לביתם ולהביא להפסקת  המחדל הנוראי, הם ייצאו נשכרים וגם תושבי הרצליה כולם.

 

  

   מספר מאמרים 
1 כיכר שער העיר הרצליה, בניין העירייה הריק - רקע
 

השלטון - שלוחותיו

רשויות מקומיות

microsoft office discount for military 
http://www.flyrnai.org/dbimg/R...op-student 
purchase microsoft outlook 2007 online 
cheap adobe creative suite 5 master collection 
http://www.flyrnai.org/dbimg/R...roduct-key 
dapoxetin tabletten commander du viagra sur internet vendo cialis originale achete cialis levitra compresse
vardenafil in india original cialis online tadalafil liquid viagra without prescription in australia genuine viagra without prescription
generic levitra does it work sublingual tadalafil buy cheap sildenafil internet viagra pharmacy levitra vardenafil oral jelly