בושה בושה
המחאה החברתית - סוף עידן האדישות

בקיץ  2011, נפל דבר בישראל.  המוני ישראל, בהנהגת קבוצת צעיריים נמרצת,  סחפו עמם את ההמונים.  העם דורש  צדק חברתי   הייתה הקריאה. תמה תקופת האדישות של הציבור למעשי השלטון  וההכרה כי  כי דרך התנהלות השלטון פוגעת קשה בשכבות מעמד הביניים וכי  נוצר מצב  בו גם   אנשים משכילים, העובדים קשה, אינם מצליחים לגמור את החודש ואינם רואים  אופק מבטיח להם ולמשפחותיהם - היא שר הגדישה את הסאה והוציאה את ההמונים לרחובות.  המחאה הלכה וגברה וגם השלטון בראשות בנימין נתניהו ומקורביו אוהבי  השכבות העשירות,  לא יכלו להתעלם מהמשמעות הפוליטית של המהפכה המתרחשת לנגד עיניהם. בניגוד להשקפת עולמם ובוודאי בניגוד למעשיהם בשלטון מאז היבחרם,  החליטו  בנימין נתניהו וחבריו, לחבק את המחאה החברתית.  נחכה ונראה...

מינוי ועדה  ציבורית בראשות פרופסור מנו טרכטנברג, לבדיקת המצב ולגיבוש הצעות לפתרון,  הייתה מפלט פוליטי של ראש הממשלה, אך היה בה גם  פתח תקווה, לתזוזה לעבר עתיד צודק והוגן יותר. לאן תוביל אותנו המהפכה החברתית של קיץ 2011,  שתקבע את גורלה של החברה הישראלית לדור הבא, נמתין ונראה.

 

אתר בושה מביא רק נושאים וחומר בו טיפל אריה גבע אישית.  אולם בעניין מאבק מעמד הביניים למען צדק חברתי,  למרות שאינני מעורב באופן פעיל בפעילות  ההפגנתית של המחאה, הרי  התכנסות ההמונים, יש בה הגשמה של משאלה ושל אמונה  עליהן חזרתי באתר בושה שוב ושוב, בדבר כוח הציבור להביא לידי שינוי.  כמו ההמונים שנטו אוהלים ברחבי הערים,  מטרות  אתר בושה הנן זהות:

  • אנחנו בעד:  צדק חברתי-כלכלי כלפי  שכבות הביניים,  הגינות פעולות השלטון, חלוקה צודקת והוגנת של  המקורות הלאומיים, תוך סיוע קונסטרוקטיבי לשכבות המצוקה.

  • אנחנו נגד:   עוות זכויות האזרחים,  פגיעה לא מידתית של השלטון  ושל גופים חזקים בשכבות הביניים והחלשים, נגד חלוקת משאבי התקציב באופן לא הוגן, שלטון לא יעיל,  פגיעה ברווחת הציבור   על-ידי גורמים חזקים להאדרת כוחם והונם.

המחאה החברתית, התאפשרה בעיקר תודות לדרכי התקשורת ההמונית   והרשתות החברתיות. הבאנו ריכוז של כמה אתרי אינטרנט,  של  אלה  המזינים את הציבור ברשת, בעניין  'המחאה החברתית' וכאלה שהוקמו כדי לסייע בידה.  הקש:
המחאה למען צדק חברתי -  רשימת אתרי אינטרנט

 

21.2.12  קור החורף הקשה, הקפיא את המחאה, אך  היא לא גוועה - שיר נוגה פסימי ואולי לא
אני רוצה להאמין כי עם  בוא האביב שוב תרים  המחאה למען צדק חברתי - את ראשה, כי המצב דפוק ואלה המחזיקים את הארץ הזו נושמת וחיה, חייבים להביא את הפוליטיקאים להביא שינוי של ממש ולא לאפשר להם לעסוק בדברים שוליים.  בינתיים מסתובב לו ברשת שיר מחאה  חזק ומדכא - נומי, נומי, כי חלמת חלום נורא...יחלוף לו הכאב....    שייקה לוי שר על מדינת ישראלייך -  נומי, נומי...

שיר עצוב על ארץ שבניה  הטובים נרדמו על משמרתה  ומצפים כי בעצם הם רק חולמים חלום רע ממנו יתעוררו. אשלייה מסוכנת, ואמונת שווא גם של הטובים ביניננו, כי אחרים יעשו את העבודה עבורם.

 

4.1.2012  האם תנועת המחאה דועכת, או רק לקחה פסק זמן.
חודשים שלא עסקתי בנושא המחאה החברתית. דומה שהיא דעכה, יצאה לחופשה או סתם לוקה במחלה, שנקווה שאינה סופנית.  גם אני טרוד בענייני, מעט ענייני בריאות הגוזלים מזמני וכוחי, הסיטו אותי מדרכי.  אולם בעוד אני גמלאי שעבר את השבעים,  אשר  העתיד עבורי אינו ממילא  מה שהיה פעם, הרי  עבור  הצעירים או בני גיל העמידה, העתיד העגום הצפוי לחברה הישראלית,  נוכח והתייחסות השלטון אלינו האזרחים,  הוא קריטי לגבי מה שיקרה כאן בעתיד הלא רחוק. זעקתה של צילה ברנדייס מנהריה,  המבהירה מהו צדק חברתי לתפישתה,  ומדוע הוא חייב לבוא, נראית לי כי באה ממקום אמיתי ועמוק, אך  אני חושש כי במצב אליו נקלעה החברה בישראל מלים בלבד, לא יספיקו...  דקות אחדות לפני שכתבתי מלים אלה,  צפיתי בערוץ 2, בחדשות השעה 6 , את עודד בן-עמי מראיין את דפי ליף, מיוזמת המחאה החברתית.  איך אגיד במלים עדינות, לא היה לה הרבה מה להגיד ומה שאמרה, לא הרשים אותי.


צילה מבקשת את גולשי האינטרנט, רק "העבירו הלאה כי הפעם הזו אנחנו ל א נוותר" ואני ממלא את מבוקשה ומביא את דבריה בפני אותם אזרחים, הגולשים אל אתר בושה.
ראה: מהו לעזאזאל צדק חברתי – כותבת אזרחית מדם ליבה 1-2012

 

29.10.11  חוזרים אל כיכר העיר לאחר הפוגה.
תנועת המחאה החליטה לחזור אל כיכר העיר, תוך תקווה כי ההמונים שיגיעו לאירוע,  יאותתו לממשלה כי התנועה חיה ובועטת. לא מספר האנשים אשר יגיעו לאירוע הוא שיקבע את עתיד המחאה, אלא דרך התנהלות מנהיגיה והמטרות אותן ידרשו מהממשלה.  דרך התנהלות מנהיגות תנועת המחאה לאחרונה, מסכנת לדעתי את  המשך הצלחתה.  ראה מאמר דעה אישית באתר בושה:
29.10.11  חוזרים אל הכיכר -  לא מספר המשתתפים הוא שיקבע את עתיד המחאה

 

 

7.10.11 מחאת הרופאים הצעירים,  הנה  חלק אינטגרלי  מהמחאה החברתית, של קיץ 2011. 
הרופאים המתמחים, אשר נאבקים למען זכותם לפרוש מעבודתם, הם הגיבורים האמיתיים של המחאה החברתית.  מאבק הרופאים המתמחים,  אינו יותר מאבק על זכויות עובדים, אלא הוא לובש צורה מכוערת של התנהלות שלטונית הרומסת ערכי יסוד בחברה הישראלית. ראה
הסכם הרופאים,  הצלחה או כישלון, רמיסת זכויות יסוד של הרופאים 10-2011

 

 

ועדת  פרופסור טרכטנברג המליצה,  האם תיושמנה המלצותיה ומתי

3.10.11  ראש הממשלה בנימין נתניהו נכשל בניסיונותיו להעביר בהצבעה בממשלה היום את עיקרי המלצות ועדת טרכטנברג.
התנגדות  שרי  מפלגות - ש"ס, ישראל ביתנו, העצמאות וכן כמה משרי הליכוד,  הביאה למפלה של ראש הממשלה בנימין נתניהו, אשר לא הצליח לגבש רוב  לאישור המלצות דוח טרכטנברג והחליט  לנעול את הדיון בממשלה ללא הצבעה.  שוב נוכחנו כי שיקולים לא ענייניים  לגופו של עניין אלא שיקולים מפלגתים או אישיים, הם המכתיבים את דרכם של נבחרי הציבור.

הודעת לשכת ראש הממשלה  בעקבות המפלה: "נתניהו משוכנע שיצליח לגייס רוב לשינוי המהותי בסדר העדיפויות הלאומי. שינוי בסדר גודל כזה אינו דבר של מה בכך, אך ראש הממשלה משוכנע שיצליח להשיג רוב". 
אין אתר בושה עוסק בפוליטיקה ולא נכנס לניתוח פרשת כישלון זה.

 


26.9.11   ועדת טרכטנברג מפרסמת מסקנותיה והמלצותיה לגבי  הצעדים הדרושים
מסיבת עיתונאים מתוקשרת ששודרה בכל הערוצים בשידור חי,  הרצאה נלהבת, משניה מסודרת של הדברים ותכנים רהוטים בעלי עניין,  היו דבריו של הפרופסור מנו טרכטנברג וראשי ועדות-המשנה.


מאז הקמת הועדה, מלאים העיתונים והאינטרנט,  מאמרים וכתבות על הנושא, והצעות  רבות מספור, מה צריכה הועדה להציע, מילאו את האוויר. עוד בטרם  הסתיימה מסיבת העיתונאים, ראשי המחאה   החברתית, אנשים צעירים שהפכו כבר למעין סלבריטאים בעצמם, סימנו את ה - X בזרועותיהם, אשר משמעו  כי הם  דוחים את הדברים.  פוליטיקאים דברנים גדולים, כמו  ח"כ שלי חיימוביץ וח"כ זהבה גלאון, כינו את מסקנות הועדה במלים מעליבות.

המלצות ועדת טרכטנברג  מיום 27.9.11 ראה באתר הידברות:
הידברות -   שיתוך הועדה לשינוי חברתי-כלכלי.

כגודל הציפייה כן גודל האכזבה.  מי שציפה כי יעלה בידי ועדה כלשהי, בפרק זמן מוגדר וקצר, להציג את כל חוליי השלטון והשיטה וכי  המלצות הועדה יהיו גורפות ומיטיבות -  התאכזב ופסל את הדברים.

אלו אשר סבורים כמוני, כי  ועדת טרכטנברג פעלה בכיוון הנכון, גם אם במינון חסר,  צריכים לקבל את הדברים, לראות לכך, כי  מה שהומלץ, אכן יבוצע תוך מעקב אחר יישום מהיר של ההמלצות ובמקביל,  להתחיל כבר עכשיו, לפעול למען  גיבוש  מקצה נוסף של שינוים ושיפורים, להציגו בפני הציבור ולראות כל,  כי הוא יכלל בסדר העדיפות הממשלתי.  ראה: 30.9.11  דעת אתר בושה, על המלצות ועדת טרכטנברג -על הצורך ביישומן המהיר בתמיכת תנועת המחאה החברתית, תוך  גיבוש נושאים שיש ליישמם בהמשך.

 

 

8.8.11  מינוי צוות (ועדה) בראשות פרופסור מנו טרכטנברג 'לשינוי חברתי כלכלי'.
בעקבות גלי המחאה ההולכים ומעצימים, מינה בנימין נתניהו ראש הממשלה, צוות בן  14 חברים, אנשי אקדמיה, מומחים ונושאי משרה במשרד האוצר, כדי לגבש ולהציע תוך שבועות ספורים,  תוכנית מקיפה, וכוללת,  לשם פתרון המצוקות של מעמד הביניים והמעמדות הנמוכים כלכלית-סוציאלית. על  מינוי הועדה, על חבריה, ועל פנייה אל פרופסור מנו טרכנטברג, בדבר העמדת כל המידע לעיון הציבור - 11-8-11 בה ביקש אריה גבע,   כי כל המידע שיונח על שולחנה של הועדה,  יהיה זמין לעיון הציבור  באמצעות האינטרנט
בתאריך 14.8.11  התקבלה תשובת פרופסור טרכטנברג  למכתבי : "הנני  מסכים באשר לחשיבות העמדת המידע לעיון הציבור בזמן אמיתי.  בימים אלה אנו עמלים על הקמת אתר אינטרנט אשר יציג חומרים מדיוני הועדה ויציג נתונים לציבור".

על: מינוי הועדה לשינוי כלכלי-חברתי בראשות פרופ' מנו טרכטנברג.

בלא קשר לעבודת ועדת טרכטנברג, אותה נלווה בעתיד, אם אכן יוקם אתר אינטרנט, אשר ימסור לציבור הרחב בזמן אמיתי, את המידע  המונח בפני הועדה, הרי שהפרופסור הנכבד, עשה דרך חשובה,  בנושא שקיפות המידע ושיתוף  אמיתי של הציבור בתהליכים.  האם אנו מתקרבים לסוף עידן  מכירת 'הלוקשים'.

 

במשך השנים, הבאתי בדף 'דעה אישית' באתר בושה,  את הדעה שלי בתחומים שונים, לרבות בתחום המאבק למען צדק חברתי.  לאחר פרוץ 'המהפכה החברתית',  אני מביא את המאמרים אותם אני כותב בנושא צדק חברתי וגל המחאה, המכונה מהפכה או תיקון, בנפרד, במסגרת דף זה.  לדידי, ההישג החשוב של המהפכה, הנה היציאה מבידוד האדישות של כל אחד מעמנו. כי שאני טוען מזה שנים,  עם כול אחד מעמנו, יעשה משהו, יחד, נביא לשינוי עצום.


מאמרים  אותם כתב אריה גבע בנושא המאבק למען צדק חברתי, לאחר פרוץ המחאה הגדולה,  ביולי 2011, אשר שברה את מחסום האדישות  בה לקה הציבור הישראלי:

 

 

בימים אלה של יולי  2011 , נפל דבר בישראל.  נגד עיננו מתרחשת מהפכה חברתית של ממש למען צדק חברתי כלפי מעמד הביניים, הסוחב על גבו את כלכלת המדינה וביטחונה.  המונים יוצאים לרחובות ובנימין נתניהו, מתחיל לקלוט כי  לא סיפנים תקשרותיים כאלה או אחרים,  יספקו את העם.

המחאה הפעם אינה זעקת העניים המשוועים לכסף עבור תרופות או פת-לחם,  או דרישת ציבור הנכים כי  יכבדו את מגבלותיהם ויסייעו בידם לחיות חיים סבירים,  אין מדובר במחאה פוליטית של ימין או שמאל על עתיד השטחים בשלטון ישראל. הפעם אין   העניין  קיפוח בשל - צבע, מין, גזע, או דת.  בפנינו תופעה חדשה בישראל של המוני ישראל  העובדת, מלח הארץ, הבסיס האנושי המאפשר למדינת ישראל קיום כלכלי-חברתי  כחברה מערבית דמוקרטרית, משגשגת כלכלית - יוצאים לרחובות, תוך השמעת  כאב, מצוקה נפשית,  זעקה, מחאה. מה שהיה לא עוד...

מכתבים של אזרחים  בעניין חוסר הצדק והעדר הגינות בהתנהלות ממשלת ישראל:

 


אני מביא את מחשבותי בצד רגשותי, כלפי המאבק,  גם כאשר אינני לוקח חלק  פעיל במאבקים הציבוריים המתנהלים   בימים אלה בראש חוצות. צעדתי בין האוהלים, הייתי בהפגנות, אולם אני  מעורב באלה במידה קטנה.  לא אתן עצות ארגונית, לא דרכי פעולה, לא הצעות פתרון, אביא רק כמה הגיגים ומחשבות בנושאים כאלה ואחרים, המתבקשים מהמצב החדש.

המהפכה המתחוללת לנגד עיננו נועדה להביא לשינוי, מבלי להכנס לפרטים כאלה או אחרים.  אין לצעירים  המתגודדים במאהלים תוכנית פרטנית ואין זה תפקידם להביא תוכנית ורשימת דרישות.  זהו חובתו ותפקידו של השלטון. חובת הממשלה להבין את המצב, להציג תוכנית פעולה ולראות לכך כי תיושם. אם ראש הממשלה וחבר שריו, לא יעמדו באלה, אנא יפנו מקומם לאחרים.


גם אם תכבה האש הנוכחית מסיבות אלה או אחרות, הגחלים  הבוערות לא יכבו. המצב הקשה של שכבות הביניים, הוא אשר ינציח את המשכו של המאבק. אם ממשלת ישראל, לא  תחליף דיסקט ולא תשנה באופן משמעותי את הגישה  השלטונית-כלכלית   כלפי הכשלים אותם חושף מעמד הביניים -  השלטון  יסולק  ואחרים יבחרו להיות נציגי העם והציבור.
ראה דפים אחרים באתר בושה, לרבות:

על כמה מן הנושאים האחרים בתחום המאבק נגד עוולות השלטון, שחיתות שלטונית, העדר שקיפות אשר מובאים באתר בושה, ראה:

הקריאה - עורו אחים עורו  -  הולכת וצוברת תאוצה.  באופן ספונטני, בלא מנהיגות מובילה, בסדר מופתי,  יצירתיות, ותוך היענות  צוברת תאוצה,   מתוך חום  יולי הכבד רווי הלחות,  עולה זעקת ההמונים – רוצים צדק חברתי. לאחר שנים של  פגיעה מתמשכת של השלטון  בשכבות הביניים,  התייחסות אליהם  אותו ציבור גדול ויצרני, כמו אל פרה נחלבת, שחק השלטון את רווחתם של שכבת מעמד הביניים והביא רבים מקרב אותו ציבור יקר, למצב כלכלי קשה, נטול תקווה, בו אין להם מה להפסיד. האדישות בה חיו  אותם מיליוני אנשים, רבים מהם צעירים -   הייתה 'אם כל חטאת' -  'שורש כל רע' -  שאיפשרה לנבחרי הציבור וממשלות ישראל (כולן), לפגוע שוב ושוב בשכבות מעמד הביניים שהם התורמים העיקריים לכלכלת המדינה ולקיום ביטחון ישראל.     התרכזותם של  הצעירים בעצמם - השקעת כל משאבי הזמן בחינוך גבוה, קריירה מקצועית,  הקמת משפחה וגידול ילדים, בצד הנאה ובילוי,  הסיחו את דעתם ממה שמעוללת להם הממשלה, ולא רק הנוכחית.  כאשר המצב הלך והחריף, כאשר יותר ויותר משפחות  גם עם שני מפרנסים במשרות טובות, החלו להבין כי מצוקתם  הכלכלית ההולכת וגוברת, אינה בשל  דרך התנהלותם שלהם, אלא בשל כשל מתמשך, פוגעני של השלטון,  הם החלו לצאת מתוך שריון הצב בו היו כל השנים.


אתה סובב בין אוהלי המפגינים, שומע את קולות המחאה, את הנחישות, את  חוסר הרצון להשלים עם  עוולות, איוולות וכשלי הממשלה -   בתחומים רבים -  ואתה יורד לעומקו של השבר.  הפעם, אין התייחסות לנושא המדיני בו קיימים חילוקי דעות בקרב העם. הפעם המאבק הנו בשל מצוקות רבות: הדיור, מחירי המוצרים הגבוהים ביחס לעולם ולכושר הקנייה, מחירי דלק גבוהים בשל מיסוי עצום, עלות  גידול פעוטות, חוסר יכולת נשים לצאת לעבודה,  המסים העקיפים  הגבוהים,  שהם רגרסיביים מטבעם,   זאת כאשר  הממשלה מתעלמת מהמצב המחמיר.


עיקר מאבקי ופועלי  בשנים האחרונות, אותו בטאתי  בחלקו באתר בושה, היה בתחום  הבקרה, הביקורת ושורה של פעולות מעשיות, בחלקן באמצעות  מערכת המשפט, מול רשויות השלטון,  זאת כדי להביא - שינוי, שיפור, מידתיות,  אשר יצמצמו את  העוולה של  השלטון נגד האזרחים במעשים לא ראויים או במחדלים הדורשים עשייה.  כאדם אחד, עלה בידי להביא שינוי ושיפור של דרך התייחסות רשויות השלטון אל האזרחים, במספר תחומים מצומצם,  אך ברור לי, כי  אין בכוחם גם של כמה עשרות אנשים  כמותי, בדרך בה אני פועל לבדי,  להביא לידי מהפכה ושינוי של  ממש, כל עוד הציבור בכללתו, נישאר אדיש, מבליג, שותק.


אני עוסק במסגרת אתר בושה  בנושאים בהם אני מעורב אישית,  בעוד שרוב הנושאים המועלים על-ידי הציבור בימים אלה, הם ממני והלאה.  מצוקת הדיור אינה נחלת ילדי, ומצבי הכלכלי מאפשר לי לתמוך בילדי,  למרות שהם בעלי השכלה גבוהה,   עוסקים במקצועות מבוקשים ועובדים למחייתם, אך נמצאים בחסר כספי, נוכח המחירי הגואים,  כמו מרבית הצעירים בימינו.


מזה שנים  ארוכות אני פועל לצמצום העוולות ופגיעת השלטון וחברות גדולות נגד הציבור בכלל ומעמד הביניים בפרט. המחאה הגוברת, יציאת המוני הצעירים ולא רק מתוך מארת האדישות, מחממת את הלב, מאירה את האפלה ונותנת תקווה של שינוי, גם אם  הדרך עוד רחוקה.


עברתי את הגיל לשכב באוהלים או לשבות רעב,  או לצעוד בחום המתיש אל   הכנסת הממוזגת בירושלים, שם יושבים נבחרי העם, קשקשני המלים.

המאבקים שאני מנהל, בחלקן באמצעות עתירות משפטיות בעניין שקיפות פעילות השלטון והמיסוי העירוני – הארנונה, הנם בעיקר מאבקים  נגד עוול חברתי של רמיסת הצדק.  כאשר עירייה מנהלת מדיניות ארנונה ברורה, מעוותת ופוגעת - של  העדפה ברורה של העשירים, תוך הגדלת תשלומי המס העירוני על-ידי שכבות הביניים והעניים, בפנינו מאבק שהוא כולו, מאבק חברתי נגד חוסר צדק בעליל.   
עיני כלות לראות את המחאה המתפשטות,  אני חש אותה ברמ"ח אברי.   הייתי רוצה לצאת לרחובות, לזעוק,  עם המוני הצעירים  בכיכרות, אך זקונתי להתמיד בכך ואני סבור כי עבודתי מאחורי המחשב, תהיה יעילה יותר.  אני  מקבל רוח גבית למעשי,  וממשיך ביתר שאת בפועלי, מאחורי המחשב, לסייע בכך, כי ישראל תהיה מדינה הוגנת יותר, בה קיים צדק חברתי, התחשבות בזולת וכי נבחרי הציבור, אלה שנבחרו על-ידינו, ישרתו  אותנו, יפעלו לטובת האינטרסים שלנו, ושלא יחשבו רק על עצמם.

 

מאמרים שכתב אריה גבע, בנושא המאבק למען צדק חברתי, מאז  החלה המהפכה ביולי 2011

הקש על אחד המאמרים להלן:

,

title Filter     מספר מאמרים 
# כותרת מאמר
1 4.1.2012 מהו לעזאזל צדק חברתי, כותבת בדם ליבה אזרחית מודאגת
2 29.10.11 חוזרים אל הכיכר - לא מספר המשתתפים הוא שיקבע את עתיד המחאה, אלא דרך התנהלות ראשי תנועת המחאה
3 30.9.11 אימוץ המלצות ועדת טרכטנברג לשינוי חברתי-כלכלי, תוך המשך פעילות תנועת המחאה החברתית
4 הועדה לשינוי חברתי כלכלי, בראשות פרופ' טרכטנברג, המכונה - ועדת רוטשילד
5 המחאה החברתית ברשת, אתרי אינטרנט
6 6.8.11 יום מכונן, הפגנת ענק של סולידריות מרגשת, עם צועד לקראת עתידו
7 4.8.11 הפתרון המוצע למאבק הרופאים, לא יפתור את בעיית הרפואה הציבורית לא ישפר משמעותית את הכנסת אותם רופאים שאין להם עיסוק נוסף. מרד הרופאים המתמחים
8 3.8.11 המחאה החברתית למען צדק חברתי, מפתיעה ומרשימה. אם חלילה תחלש הישגיה עלולים להימחק. עת אתנחתא, לא הפסקה אלא פסק זמן לשם גיבוש ומחשבה.
9 28.7.11 תם עידן האדישות - סיבותיו של המשבר
10 22.7.11 התעוררות מעמד הביניים - המפכה מתחילה
 

השלטון - שלוחותיו

רשויות מקומיות

http://www.flyrnai.org/dbimg/R...achine-dvd 
wacom photoshop discount 
adobe captivate mac download 
download project standard 2013 
download adobe acrobat extended 9 
apotek viagra acquisto cialis on line kamagra schweiz acheter isotretinoin kamagra apotheke
viagra prescription needed cialis splitting tablets generic viagra quick delivery generic cialis super active buy cialis with paypal
buy levitra professional discount levitra online cialis in india buy viagra in south africa cialis soft tabs generic