בושה בושה
מפלגת קדימה, שלטון - כשלון

6.12.12 מפלגת קדימה, תהא  המפולת הפוליטית  הגדולה ביותר  שהייתה בישראל.  עם  הגשת הרשימות לבחירות לכנסת ה - 19,  שתתקיימנה ביום 22.1.13.  רקוויאם למפלגה שלא הייתה
מאיגרא רמה לבירה עמיקתא - כך ניתן להגדיר את גורלה של מפלגת קדימה. מה שהיה אסופה של פוליטיקאים, בחלקם אנשים טובים, שלא היה ביניהם דבק אידיאולוגי של ממש,  הופך להיות מופע היכחדות פוליטית הגדול בהיסטוריה הפוליטית של ישראל.  שאול מופז, איש טוב, שאינו עובר את מבחן הציבור ,  אשר כרה לעצמו בור  גדול,  כאשר סילק בבחירות פנימיות מראשות התנועה  את ציפי לבני, פוליטיקאית אהודה, אשר לטעמי,  לא הוכיחה כי יש בידה היכולת לעשות מעשים, כדי להגשים את דעותיה המשכנעות.

אהוד אולמרט, ראש הממשלה לשעבר, העסוק בעניינים משפטיו הפליליים, בוחש  ומזה כמה שבועות משחק אותה, כאילו  הוא מועמד אפקטיבי כדי להחליף את ראש הממשלה בנימין נתניהו. בעיני, התנהלותו פטתית מכעיסה.


חיים רמון, פוליטיקאי מוכשר, יצירתי, שהיה הרוח הדוחפת, כשל בענייני הבלים של חיבוק ונשיקה, ותודות ליחסה האינטנסיבי של הפרקליטות והמשטרה בעניינו, שהיה חסר מידתיות,   והחלטת בית-המשפט להרשיעו, אם כי בלא קלון,  סימן בעיני יותר מכל, את שקיעתה של המפלגה וחוסר יכולתה לשרוד. וכך, הלכו הפוליטיקאים בחלקם טובים, איש לדרכו. חלק הסתלקו מהפוליטיקה, ציפי לבני מנסה לבנות מפלגה משלה, בשם  מגוחך - 'התנועה -  ציפי לבני' ,  היא סוחבת עמה 7 חברי כנסת כדי לקבל את מקדמות המימון, ובלי שנכנס לצד הערכי של התנהלות זו,  ומעניין יהיה לעקוב, עד כמה הציבור יקנה את דבריה המשכנעים ויתמוך בה.

צחי הנגבי, פוליטיקאי מוכשר, שהורשע גם הוא באופן לא מידתי,  עבר לליכוד, ישרוד בפוליטיקה,  אך נראה כי לא יהיה בקדמת הבמה.

וכך,  נשארו עם שאול מופז כמה כמה פוליטיקאים בדרג השני, בחלקם אנשים טובים, שיש להניח כי  לא ייכנסו לכנסת.

 29.5.09 מפלגת קדימה אינה מפלגת שלטון, וגם את תפקידה באופוזיציה היא עושה בקול ענות חלושה  ובכשרון דל

  על  אהוד אולמרט,  יו"ר מפלגת קדימה עד ליום  17.9.08  וראש הממשלה, עד בחירתו של ביבי נתניהו, וההליכים המתנהלים נגדו, בעקבות חקירות ארוכות על שחיתות,   היה בעצם, נהנתן, חמדן, שאהב את מנעמי החיים ולא בחל להשתמש במעמדו לנצל זאת. גנב הוא לא היה, גם לא קיבל שוחד, ובעצם, הוא היה קורבן של עצמו ושל רשויות אכיפת החוק, שרצו להוכיח כי הם פועלים גם נגד העומדים בראש השלטון,  בבחינת יקב הדין את ההר .
על:   אהוד אולמרט ומעשי השחיתות המיוחסים לו.  

 

על תוצאות הבחירות ודרכה של קדימה

בבחירות לכנסת השמונה-עשר, שהתקיימו ב - 10.2.09 זכתה מפלגת קדימה במספר המנדטים הגבוה ביותר מבין המפלגות.  28 מבין חברי מפלגת קדימה, נבחרו כחברי כנסת.

למרות זאת, לא היה לראש מפלגת קדימה, ציפי לבני, סיכוי להקים ממשלה בישראל, בשל  רוב חוסם של מפלגות הימין, שהעדיפו את בנימין נתניהו כראש הממשלה.

ביום 31.3.09  תמה כהונתה של הממשלה הזמנית בראשות אהוד אולמרט, ומפלגת קדימה, בראשות ציפי לבני, הפכה מפלגת אופוזציה.

דעה אישית של אתר בושה, לעניין הצטרפות  מפלגת קדימה לקואליציה, ראה:

 

   

קדימה מפלגת השלטון עד ליום 31.3.09

מאז   חודש מרצ -   1986, מועד  הבחירות האחרונות, מפלגת קדימה הנה מפלגת השלטון - בראשות אהוד אולמרט כראש הממשלה.אתר בושה לא עסק ישירות  בענייניה של מפלגת קדימה, אך בהיותה מפלגת קדימה מפלגת השלטון ומטעמה כיהנו שרים רבים, יש לזקוף את מחדלי משרדי הממשלה השונים, בראשם עמדו שרים הנמנים על מפלגת קדימה,  לחובתה של המפלגה.

 

28.11.08    הודעת היועץ המשפטי על כוונתו להגיש כתב אישום נגד אהוד אולמרט בפרשה הידועה 'ראשונטורס', חשפה את   אוזלת-ידה של המועמדת לתפקיד ראש הממשלה ציפי לבני  ומעמידה סימני שאלה.

 

נוכח  התנהלות היועץ המשפטי לממשלה,   בפרשת אהוד אולמרט, אשמש  בלא חשק ובלא חדווה,  אשמש בתפקיד 'פרקליטו של השטן'.  הקש:  פרשת ראשונטורס, דעה  אפשרית לפרשה

  הבענו ביקורתנו על  עיתוי הודעת היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, על  כוונתו להגיש כתב אישום נגד אולמרט, בכפוף לשימוע. ראה:  הודעת היועץ המשפטי – 'ראשונטורס'.   

 

 על  אהוד אולמרט,  יו"ר מפלגת קדימה עד ליום  17.9.08 עת נבחרה ציפי לבני לעמוד בראש המפלגה, אך נותר עדיין ראש הממשלה, הקש: אהוד אולמרט, ראה שם, מאמרי דעה אישית של אריה גבע על מנהיגותו הכושלת.

 

בתאריך 21.9.08 הודיע אהוד אולמרט לנשיא המדינה, על התפטרותו מתפקיד ראש הממשלה. אולם למרות נסיבות עזיבתו את התפקיד בשל החשדות הכבדים נגדו,  הוא ימשיך לשבת על כס ראש הממשלה, עד אשר תיכון ממשלה חדשה או ייערכו בחירות. מצב בלתי ראוי ואפילו מסוכן מבחינות רבות. ראוי היה, כי אולמרט יודיע על נבצרות וכך, תוכל שרת החוץ ציפי לבני, ממלאת מקומו ומי שנבחרה לפני ימים ספורים להיות מנהיגת מפלגת קדימה  - להכנס ללשכת ראש הממשלה, בהתאם לנקע בחוק.

 

אלא שאהוד אולמרט עושה מה שהוא חושב מתאים למצבי רוחו ולא לטובת המדינה. וחברי מפלגתו, אותם אלה שרק לפני ימי ספורים נפרדו ממנו בדמעות, ממלאים פיהם מים. ככה לא נוהגת מפלגת שלטון הגונה.

 

אהוד אולמרט עומד לרדת מהזירה הפוליטית  כחשוד של ממש, בסדרה של עבירות חמורות, בהן הוא נחשד שעשה לביתו בעודו בתפקיד שר.  הוא עוזב את מנהיגות מפלגת קדימה ואת תפקיד ראש הממשלה, כאשר קלון חמור מתנופף מעל ראשו.  חברי מפלגת קדימה, המורגלים שבין העומדים בראש ישנם מושחתים (אברהם הירשזון, שר האוצר לשעבר, העומד לדין), הריעו לאהוד אולמרט ובכו נהי  תמרורים על לכתו.  דעה אישית:  נהי תמרורים של מפלגת קדימה

 

ציפי לבני,  שרת החוץ, נבחרה ביום 17.9.08  בבחירות המקדימות (פריימריס)  של מפלגת קדימה, בתור יו"ר מפלגת קדימה.  הקש: ציפי לבני, יו"ר קדימה. 

לא חלפה יממה אחת ועולה החשש כי הפריימריס של מפלגת קדימה, היו פיאסקו גדול של עוות ההליך הדמוקרטי. הולכים ונחשפים כשלים של ממש בניהול מערכת הבחירות, בדרך התנהלות המטות של המועמדים העיקריים, קבלני קולות, חשש לזיופים, גיוס מצביעים שלא ידעו דבר על מה ולמי  הם מצביעים  ונראה כי הסערה תלך ותתעצם.

ציפי לבני, נבחרה בשל הבטחתה כי תנהיג פוליטיקה אחרת.  מה שראינו  במערכה הראשונה הוא הוא פוליטיקה מלוכלכת.  אם ציפי לבני, רוצה להמשיך ולהביא אלינו פוליטיקה אחרת, כראש מפלגת קדימה, עליה  לחקור, לגלות ולהציף את כל האמת, גם אם היא נוגעת לה.

 

אומרים, כי אלפי יוצאי אתיופיה נרשמו מבעוד מועד על-ידי קבלני קולות כחברים של מפלגת קדימה, ביום הבחירות הם צויידו בפתקי הצבעה והובאו  לקלפיות כדי  להצביע בעד ציפי לבני. יש דיבורים, אך קשה להוכיח כמה עולי אתיופיה שהובאו  לקלפיות והצביעו בלא שהיה להם מושג בעד מי הם מצביעים, כמו שיקשה להוכיח תופעות פסולות דומות אחרות במגזר היהודי. 

  

לעומת זאת,  הנותנים מראים,, כי הסקטור הערבי  שיחק תפקיד חשוב מאד בבחירות של מפלגת קדימה.  23.2% מסך מצביעי קדימה בפריימריס, היו ערבים. נתוני הצבעה לפי סקטורים ערבי-יהודי. המניעים והדרך בה גוייסו הערבים להצביע בבחירות של מפלגת קדימה, הם עניין לספקולציה או הערכות, אך עובדה אחת אינה ניתנת לערעור. מבין מצביעי מפלגת קדימה, שיעור הערבים הנו  גבוה מאד ביחס לסך המצביעים (בלא קשר למי הצביעו).

אין כל פסול  בשיעור גבוה של מצביעים ערבים, אם  מפלגת קדימה הייתה  מפלגה יהודית-ערבית  מעורבת.  אבל חברי הכנסת והשרים מטעם קדימה הם יהודים, המפלגה מתיימרת לייצג שכבות רבות בציבור היהודי - אך את  המנהיג, את מי שיעמוד בראש מפלגת קדימה, לציבור הערבי יש משקל מכריע. כאשר תערכנה הבחירות לכנסת, יש להניח כי הקולות שתקבל מפלגת קדימה בעשרות הישובים הערביים, תהיינה נמוכות,  בלא כל יחס לשיעור המצביעים מקרב אותם ישובים  בפריימריס.  

 

בבחירות של מפלגת קדימה  הערבים בעלי  השפעה מכרעת על  זהות המנהיג והיהודים, אמורים לספק את הקולות בעת הבחירות הכלליות.

 

תופעה זו והדומות לה, בהם הליך הבחירות הנו מסחרה - של קולות, הנו  מצב בלתי-נסבל, לא ראוי, אשר מעוות ות את הדמוקרטיה ואת  רצון הבוחרים הפוטנציאלים של מפלגת קדימה.

.

 שרי מפלגת קדימה

על  המשרדים או הארגונים, עליהם מופקדים שרי מפלגת קדימה, עמם היה לאתר בושה קשר:

 שר הפנים - מאיר שטרית, מי שהשתרך מאחור, בעת הקרב על מנהיגות מפלגת קדימה וקיבל 8% מקולות חברי מפלגת  קדימה שהצביעו בבחירות. אתר בושה הצביע על כשלים חמורים  תוך ביקורת על עבודת משרד הפנים.

ראה חומר נוסף  באתר בושה : משרד הפנים.

 

השר לביטחון פנים,  אבי דיכטר, האחראי  על פעולות משטרת ישראל, מי שהיה אחרון בעת הקרב על מנהיגות  מפלגת קדימה וקיבל 7% מקולות חברי מפלגת קדימה שהצביעו בבחירות. אבי דיכטר, הבטחה גדולה, מי שהיה ראש השב"כ מוצלח, התגלה כאכזבה גדולה. הוא שכה לתשומת לב הציבור במספר מקרים מביכים. 

אתר בושה על  המשטרה - משטרת ישראל 

21.1.08 השר לביטחון פנים אבי דיכטר, חייב לציבור הסבר על פרשת סנ"צ אבי ארליך (קרמשניט)

 

המביכה מכל לגבי אישיותו של אבי דיכטר, היא פרשת הדחת קצין המשטרה המצטיין אורי  ניצב  בר-לב, בראשית ספטמבר 2008. בשל עומס הדברים, אתר בושה לא כתב דעה בעניין זה, אך המתרחש, מבטא את  ערכיו ורצונו של השר לביטחון פנים, אשר הדיח קצין מצטיין לכל הדעות מהטובים ביותר במשטרה, זאת רק משום שהמפכ"ל לא אהב אותו והשר העדיף שקט ארגוני על פני מצויינות.

 

 על מפלגת קדימה

בעקבות פרשות השחיתות הרבות, בהן נחקר אהוד אולמרט ראש הממשלה, לאחר שיהוי ארוך, הוא הודיע אהוד אולמרט, כי  יתפטר בתפקידו, לאחר  שייערכו פריימריס בהם תבחר מפלגת קדימה  יו"ר חדש.

 

ביום רביעי 17.9.08 , נערכו הבחירות (הפריימריס) של מפלגת קדימה, בהן נבחר  ציפי לבני, כמנהיגה החדשה של מפלגת קדימה. 

 

לאחר דרמה מותחת  שנמשכה כל הלילה,  בה נשברו הרבה מיתוסים ואמונות, ניצחה ציפי לבני על חוד  של 431 קולות , ונבחרה להיות מנהיגת מפלגת קדימה. למעשה, 215 איש, (מחצית ההפרש),  הפרידו בין נצחונה של ציפי לבני, לבין ניצחונו של  המתמודד השני, שאול מופז, אשר טען כי 'גנבו לו את הבחירות'.  

ציפי לבני ואנשיה ניהלו קמפיין מלוכלך כלפי שאול מופז, אשר גימד אותו, הציג אותו נלעג, לא חכם, תוך שהם זוכים לתמיכה כמעט בלתי מסויגת מצד התקשורת.  

על ליל הבחירות  של מפלגת קדימה  אתר בושה במדור דעה אישית 18.9.08 : הלכנו לישון עם בשורה וקמנו עם שבר

 

למחרת ביום 18.9.08 הפתיע שאול מופז את חברי מפלגת קדימה ואת הציבור הרחבו והודיע על פרישתו מהפוליטיקה באופן זמני. ציפי לבני יצאה המנצחת אך הנצחון היה מר ועצוב.  שאול מופז, הפסיד בקרב אך זכה בתשואות הציבור.

 

לא היו לאריה גבע  כל מגעים עם משרד התחבורה או נושאי תחבורה. לפיכך, לא עסק אתר בושה במשרד זה.

מקריאת הדברים בתקשורת ודעות הפרשנים,  נחשב שאול מופז לאחד משרי התחבורה הגרועים ביותר.

 

אתר בושה - דעה אישית, כתב על על מפלגת קדימה,  לפני הבחירות של המנהיגה החדשה

16.9.08 הבחירות המוקדמות הפנימיות של מפלגת קדימה, אינן גרוטסקה אלא מציאות עגומה של הדמוקרטיה בחולשתה. הקש -  מפלגת קדימה, מציאות עגומה, דמוקרטיה בחולשתה

 

עניינה העיקרי של ממשלת אולמרט, היה הישרדות.  דעה אישית - ממשלה שכל מעייניה הישרדות. מפלגת קדימה אין לה אידיאולוגיה של ממש וכל עניינה וקיומה כמפלגה פוליטית הנו התאווה אל השלטון ואל השררה. ,

 

חרפתה של מפלגת קדימה, אינה רק כי אלה העומדים בראשה נחשדים בשחיתות, אלא כי חברי מפלגת קדימה ונבחריה, אפילו לא השמיעו מלת ביקורת או  דברי תוכחה. .

  • ראש הממשלה המכהן, אהוד אולמרט,  ראה לעיל
  • אברהם הירשנזון, שר האוצר לשעבר, מאלה ששהקימו את מפלגת קדימה,  עומד לדין  על מעשים פלילים חמורים.
  • ח"כ חיים רמון, מ"מ ראש הממשלה,  האיש שהגה את רעיון קדימה, הורשע  במעשה מגונה, אך מאחר ולא נקבע קלון במעשיו, הוא המשיך בחיים הפוליטיים,  אתר בושה עסק רבות במעידתו של חיים רמון. ראה גם - הנשיקה של חיים רמון. אתר בושה סבור כי חיים רמון לא היה צריך לעמוד לדין. טעותו הייתה בדרך ניהול משפטו ובכך שלא ערער על הרשעתו. למרות אלה, סבר אתה בושה כי חיים רמון הוא איש הגון, פוליטיקאי יצירתי, אך תמיכתו הבלתי מסוייגת לכל אורך הדרך, באהוד אולמרט,  והיותו איש מפלגת קדימה המביא ומוציא, אולי הפגינה נאמנות, אך הוא הפך שותף למעשי השחיתות, לא במעשה אך בהסכמה.
  • ח"כ צחי הנגבי, יו"ר ועדת חוץ וביטחון, מי שהיה בין השאר, שר המשפטים, עומד לדין, באשמה של מינוי מקורבים לתפקידי מפתח שלא -כדין.

 

מפלגת קדימה, אשר מנהיגיה עומדים לדין, אינה יכולה להחשב מפלגה בעלת יושרה, הגם שבין חברי מפלגת קדימה, יש לא מעט אנשים הגונים.  החמור מכל בעיני אתר בושה, הוא התמיכה הבלתי מסוייגת שנתנה מפלגת קדימה וחברי הכנסת שלה, לאהוד אולמרט, למרות החשדות החמורים כלפיו במספר פרשיות.  מפלגת קדימה שמה עצמה מול רשויות אכיפת החוק, ומשום כך לבד, אין מפלגת קדימה  יכולה להיחשב מפלגה ראויה.

 

 

כשלי מלחמת לבנון

ולא דיברנו על הכשלים של מלחמת לבנון  אותם ניהלה הממשלה בתקופה בה מפלגת קדימה היא מפלגת שלטון.

אתר בושה כתב לא מעט  במדור דעה אישית, על מלחמת לבנון ואחריות הדרג המדיני לכישלון. 

על מלחמת לבנון, ראוי לקרוא את . דוח ועדת וינוגרד המלא

title Filter     מספר מאמרים 
# כותרת מאמר
1 28.11.08 הודעת היועץ המשפטי על כוונתו להגיש כתב אישום נגד אהוד אולמרט בפרשה הידועה 'ראשונטורס', חשפה אוזלת- יד של המועמדת לתפקיד ראש הממשלה ציפי לבני ומעמידה סימני שאלה. על תפקוד רשויות אכיפת החוק
2 דניאל פרידמן, שר המשפטים בממשלת אולמרט
3 אין פרידמן ללא פרידמניזם , מאת עמוס שוקן , הארץ, יום ששי, 3.10.08
4 חלוקת מצביעי קדימה - סקטורים - פרימריס 9-08
5 אהוד אולמרט
6 ציפי לבני
 

השלטון - שלוחותיו

רשויות מקומיות

buy intuit quicken premier 2010 
buy autodesk inventor 2015 64bit 
buy autocad lt 2014 india 
office home and student 2010 discount 
buy windows 7 at student discount 
viagra donne viagra simili billig viagra bestellen propecia suisse precio levitra en farmacia
cheap viagra without prescription kamagra gel india cialis dosage instructions online sildenafil generic viagra does it work
buy levitra in australia generic viagra south africa kamagra oral jelly cheap cialis online prescription buy sildenafil citrate online