בושה בושה
מועצת עיריית הרצליה

6.11.13  סוף עידן יעל גרמן  הכושל בניהול העיר הרצליה - מה יביא עמו שלטונו של משה פדלון

בחירתו של משה פדלון,  לתפקיד ראש עיריית הרצליה, היה להלכה ניצחון על עו"ד צביקה הדר, חבר מועצת העירייה מזה שנים ארוכות, מנאמניה של יעל גרמן ותושב הרצליה פיתוח -  אך למעשה, משה פדלון הביס את יעל גרמן ואת המורשת  המעיקה שהיא הנחילה בעיר הרצליה בשנות שלטונה הארוכות.  ראה:

 

 

 

 

 

מועצת העירייה הרצליה כפי שנבחרה בבחירות באוקטובר 2013, תהיה פסיפס של אנשים,  בעלי  מכנה משותף נמוך, זולת הרצון להיות עסקני ציבור ומעורבים בשררה או במעורבות שלטונית. עשר סיעות מרכיבות את מועצת העירייה  בת 19 החברים, כאשר אין אף סיעה שיש לה יותר מ - 3 מנדטים.

לא אכנס למעשה המרכבה הפוליטי שיהיה על משה פדלון לעשות. גם לא מעניין אותי מי יהיה בקואליציה ומי באופוזיציה. הכל אפשרי, למרות שלא  בהכרח, נתבשם בריח טוב.

 

***

מועצת העירייה של הרצליה -  עידן יעל גרמן  1998-2013

עולה החשש כי חברי מועצת עיריית הרצליה, הנמנים על הקואליציה של יעל גרמן ראש העירייה, אינם ממלאים את חובתם באופן הראוי כלפי ציבור תושבי העיר.

אני נוהג מעת לעת, לשלוח אל חברי מועצת העירייה,  העתקי מכתבים בנושאים בהם אני מגלה התנהלות בלתי ראויה של יעל גרמן או של העירייה.  אינני מרבה בכך, שכן הניסיון מראה, כי  חברי מועצת העירייה, נבחרי ציבור, נוהגים כמו שלושת הקופים  -  לא שומעים, לא רואים, לא מדברים.

אמרה זו, לא כל כך מדויקת, שכן,  כאשר אתה קורא את  הצעקנות  ודברי ההבל, מעוותי המידע ודלי הדעת, של ישיבות המועצה בחלק מהנושאים, בעיקר בתחום המיסוי העירוני,  אתה  מתקשה להאמין, אם מדובר  בפיליטון היתולי, או במצב של מציאות עגומה.

 

חברי מועצת העירייה,  נבחרי ציבור, אשר נבחרים על-ידי תושבי העיר בבחירות מונציפאליות אחת לחמש שנים. תפקידם של חברי מועצת העירייה, הנה  לפקח  על  פעולות עיריית הרצליה, וכן לקבוע מדיניות העירייה בתחומים השונים.   חובתם של נבחרי הציבור, הנה בראש ובראשונה לקיום הדין ולאחר כך, כלפי  הציבור. אסור להם להכניס שיקולים  או אינטרסים זרים,  בשיקוליהם ולמלא את חובתם בנאמנות כלפי שולחיהם. באותם נושאים בהם עסק אתר בושה, אשר הובאו ונידונו במועצת עיריית הרצליה, קריאת הפרוטוקולים מעלה תהיות רבות, על דרך מילוי  חובה זו, על-ידי חברי מועצת העירייה, המשתייכים לקואליציה של יעל גרמן ראש העירייה.

 

משימה לא קלה הנה להיבחר להיות חבר מועצת עיריית הרצליה. יש מועמדים רבים, אך מספר חברי המועצה מוגבל. חברי מועצת העירייה אינם מקבלים שכר עבור עבודתם (להוציא אלה הנושאים בתפקיד בעירייה או חלק מסגני ראש העירייה).  מאחר ורק טובת הציבור היא שצריכה לעמוד לנגד עיניהם, אתה תוהה, מדוע הם מתנהגים  בדרך העולה מדבריהם, מעשיהם ומחדליהם, בישיבות מועצת העירייה.

כסף, או שם המשחק. זה לא הכול, אך אם יש לך כסף, זה חשוב. בעוד חברי המועמדים השונים, בין אלה להיבחר להיות ראש עיריית הרצליה, או בין הסיעות הנאבקות לזכות בקולם של תושבי הרצליה - נאבקים לגייס כספים, הרי יעל גרמן וסיעתה - 'הרצליה שלנו', פטורים מהדאגה.  מפלגת מרצ-יחד, המפלגה השמאלנית הקיקיונית, מימנה את כל הוצאות מסע הבחירות של יעל גרמן וסיעתה. כמה יכולה כבר מפלגה קטנטנה כמו מרצ להעביר ליעל גרמן ?    תקראו בהמשך.

תתפלאו -  הסכום שקיבלה יעל גרמן וסיעתה,  ואשר הוצא במסע הבחירות האגרסיבי בשנת 2008 היה כמעט כמו הסכום שהוציא כל המועמדים האחרים יחד.  מכאן,  אין להתפלא כי יעל גרמן וסיעתה זכו בבחירות ומכאן, ניתן לומר, כי חברי מועצת עיריית הרצליה, שנבחרו בסיעתה של יעל גרמן, לא היו צריכים לטרוח יותר מדי, ובוודאי, לא בעניין גיוס הכספים. (מה יוצא למפלגת מרצ מהזרמת כספים כה גדולה לסיעתה של יעל גרמן -  איננו יודעים ואיננו מבינים.  ראה בהמשך.

 

17.10.12  ארנונה על פנטהאוזים,  שערורייה  עליה אחראית  יעל גרמן - חברי המועצה שותקים. 
עיריית הרצליה בראשות יעל גרמן,  בגיבוי ייעוץ משפטי בעייתי,  'נותנת' מתנה של  כמה אלפי שקלים,  לבעלי דירות פנטהאוז הנמצאות בראשי מגדלי הדירות, שאין חולק על-כך, שאינם נמנים על אוכלסיית המקופחים.  כאשר קוראים את העובדות,  ברור כי  אין מדובר רק בבעיה של צדק חברתי קלוקל, אלא דרך התנהלות עיריית הרצליה בראשות יעל גרמן, לרבות הטענה של העירייה כי אין בידה כל מידע  כמה דירות פנטהאוז, נהנות מסיווגן כדירות רגילות, נראית  בעייתית בעליל במספר היבטים.

העובדות:

גביית ארנונה מדירות פנטהאוז, עיריית הרצליה, שערורייה - העובדות  10-12


עניין הפנטהאוזים, הנו  דוגמא לדרך התנהלות חברי מועצת העירייה בנושאים שונים, במיוחד בתחום המיסוי העירוני, בו אני מתעניין ונדרשת בו מעט הבנה ושכל ישר.  
נוכח הגילויים שלי ודרך התנהלות עיריית הרצליה, פניתי  ביום  17.10.12 אל אותם חברי  מועצת  עיריית הרצליה  שיש להם כתובת דוא"ל  בתקווה, כי אולי  הם יפנימו, לאלה מביניהם שעדיין   אינם מבינים במה דברים אמורים בנושא הארנונה על  דירות הפנטהאוז בראש המגדלים,  איך  נראים פניה של שחיתות שלטונית,  בעוד הם  חברי המועצה תומכי יעל גרמן, שותקים.

ביקשתי מחברי מועצת העירייה, אם מישהו מהם, יכול להסביר לי את הרציונל ומאין הזכות המוסרית של מתן פרשנות כזו הפוטרת את בעלי הפנטהאוזים, מתשלום  תעריף של פנטהאוז, כפי שקובע צו הארנונה. אם  מישהו מהם, ימלא את חובתו הציבורית  ויבהיר במה דברים אמורים ולמה,   אשמח להביא את הדברים בפני הקוראים.

 

 

15.2.2010  רק מהיום, אנחנו יודעים, כמה הוציאה יעל גרמן, על מסע התעמולה בבחירות
כמה הוציאו הסיעות השונות לפני הבחירות המוניציפאליות בהרצליה, שהתקיימו בנובמבר 2008 ?י דוח מבקר המדינה אשר פורסם ביום 23.9.2009, מגלה את מלוא הפרטים, הקש: הוצאות הסיעות השונות בחירות מוניציפאליות הרצליה 11-2008  (דוח מבקר המדינה 23.9.09)

 

על-פי דוח זה  של מבקר המדינה, הוצאות כל הסיעות אשר השתתפו בבחירות בהרצליה הגיעו לכדי 1.3 מיליון ש"ח, לא כולל הוצאות סיעתה של יעל גרמן, הרצליה שלנו. (מאוחר יותר, ראה להלן, הסתבר כי יעל גרמן וסיעתה, קיבלו ממפלגת מרץ והוציאו בבחירות, סכום הדומה לזה שהוציאו כל המועמדים יחדיו). בעיני, מדובר בדמוקרטיה מוטה, מעוותת, לא הוגנת.

נוכח קבלת כל הכספים ממפלגת מרצ, סיעתה של יעל גרמן, לא נזקקה לתרומות. מכאן, על-פי הוראת החוק שחל על סיעות שלא גייסו כסף מהציבור, אלא ממפלגה ארצית,  מבקר המדינה, חשף את הנתונים של הוצאות סיעת יעל גרמן, הרצליה שלנו, רק  ביום 15.2.2010 במסגרת דין וחשבון, של  ביקורת המדינה, על הוצאות סיעות בכנסת, המקבלות כסף מתקציב המדינה, שהועברו לסיעות בת שלהם  בבחירות המוניציפאליות. אם מישהו מבין את הגיון פריבליגיה זו שניתנה לסיעות מוניציפאליות המקבלות מימון מכספי המדינה דרך מפלגות, שיקום !

על:

 

יעל גרמן סרבה שוב ושוב לפרסם את הנתונים למרות בקשות גבע. מפלגת מרצ-יחד, סירבה גם היא, בטענה שהיא יצאה ידי חובתה בכך שהעבירה את  הנתונים אל מבקר המדינה, אשר סירב למסור את הנתונים, למרות שגבע הגיש בקשה לקבלת מידע על-פי חוק חופש המידע.

וכך, שנה וארבעה חודשים אחרי הבחירות, 'יצא מרצע מן השק'  ונחשף הנתון המסקרן.

 • " גרמן   יעל   בראשות   שלנו   הרצליה "  הבת   סיעת  -  הרצליה
  על פי נתוני הדוח הכספי של סיעת האם מרצ-יחד הסתכמו הכנסותיה של סיעת הבת
  ב - 1,210,231- ש"ח מהן 1,202,831 ש"ח ממימון ממלכתי ו 7,400- ש"ח מתרומות. ההוצאות
  הסתכמו ב 1,178,410- ש"ח.
  סיעת הבת זכתה ב 7- מנדטים.
  תקרת ההוצאות בגין סיעת הבת הסתכמה ב 2,405,662- ש"ח."

 

הנתון אודות מפלגת מרצ-יחד,  מופיע בעמ' 159 בדוח המבקר. יש להניח כי איש לא יבחין בנתונים או לא יטרח לחפש אותם בתוך  ים המלים והמספרים אשר פרסם מבקר המדינה. התקשורת תבחר כמה צימוקים והיתר ירד למרתפי הארכיון.

במלים אחרות, הוצאות יעל גרמן וסיעתה בבחירות בהרצליה, שממונו כולן מכספי מדינה אשר העבירה לה, מפלגת מרצ-יחד, הסתכמו בסך 1.2 מיליון ש"ח, כמעט כמו כל הסיעות האחרות יחדיו.  עכשיו אפשר להבין את הקמפיין הברוטאלי, הוולגארי, השקרי, אשר ניהלה יעל גרמן כדי לזכות במשרת ראש העירייה.

מבחינה חוקית, העברת הכסף ממפלגת מרצ - יחד אל יעל גרמן, הנה בסדר. באותה מידה רשאית מרצ, להעביר את הכספים גם לסיעה הזויה, התומכת באכילת סוסים, או בעישון מריחואנה באופן חוקי. אתה לומד מה פועלת יעל גרמן בתחומים סוציאליים, ברווחת העניים, בתרבות ההמונים, בהפסקת העדפת התושבים העשירים בגביית ארנונה, כמו למשל פטור על בריכות שחיה (מצב השונה ברוב העיריות), ולא מנינו אלא מקצת מן התהיות,  מדוע העבירו ח"כ חיים אורון, (  ג'ומס) וחבריו אל יעל גרמן ומה ההצדקה המוסרית, הערכית, המפלגתיתת לתמיכה כספית גדולה זו.

 

על זה נאמר, חוקי, אבל מסריח !!   כמה עלוב, עצוב, מדכא.  אלה מחברי, אלה שעדיין נותרו בשמאל המתפורר, צריכים לדעת מה עשו בכספם ועליהם להכות על חטא.

 

 

 • על מועצת עיריית הרצליה  על-פי המופיע באתר האינטרנט של עיריית הרצליה 19.2.09  : "מועצת העיר הרצליה מונה כיום 19 חברות וחברים (כולל ראש העירייה), שנבחרו בבחירות האחרונות לרשויות המקומיות. בדומה לכנסת במישור הלאומי, מועצת העיר הינה פרלמנט מקומי המורכב מחברי הרשימות השונות שהתמודדו בבחירות. כך גם יש סיעות שחברו לפעול כקואליציה, ומולן סיעות אופוזיציה.

 • תפקידי המועצה הם בעיקר לדון ולקבל החלטות בנושאים רבים שבהם היא מחויבת על פי החוק וכן בנושאים שוטפים כפי שמוגדר בפקודת העיריות. בין היתר עליה לאשר: תקציב שנתי רגיל, תקציבים בלתי רגילים (לפיתוח ולפרויקטים), צו מסים (ארנונה) מידי שנה, מינוי ועדות חובה וועדות רשות עירוניות ועוד.
  המועצה חייבת להתכנס אחת לחודש לישיבה מן המניין, אלא אם כן החליטה על פגרה שנתית שאינה יכולה לעלות על חודשיים. בנוסף מתקיימות מעת לעת ישיבות שלא מן המניין לדיון בנושאים מיוחדים. כל ישיבות המועצה פתוחות לקהל הרחב, לשמיעת הדיונים".

מלים יפות, אך מה עומד מאחוריהן. האם  ממלאים חברי מועצת העירייה את תפקידם ואת חובתם על-פי דין ומפעילים בקרה של ממש על פעולות הנהלת עיריית הרצליה,  או שבעצם, גם אלה הנמנים עם הקואליציה העירונית בראשות יעל גרמן, אין להם  למעשה  השפעה של ממש על הנעשה בעיריית הרצליה.  נוכח היקף המחדלים  של עיריית הרצליה ושל העומדת בראשה, יעל גרמן,   שחלקם מקבל ביטוי  באתר בושה,  אנו סבורים כי  חברי מועצת העירייה,  אינם ממלאים את חובתם, הם משמשים ברוב המקרים חותמת גומי, לרצונותיה של יעל גרמן וכי בעיננו, הם  אינם ממלאים את חובתם הציבורית ומשום כך בעיני הם אנשים חסרי יושרה, הגם שהם פועלים שלא  בשכר ואין לי כל סיבה לחשוב שהם אינם אנשים  הגונים.

 

על: עיריית הרצליה

מועצת העירייה נבחרת על-ידי תושבי העיר ותפקידם לקבוע את מדיניות העירייה,  לחוקק צוים עירונים, להחליט בנושאים החשובים בחיי העיר ולפקח על פעולות ראש העירייה.  האם חברי מועצת העיר הרצליה, עומדים במשימתם, או שבעצם, הם משמשים תפאורה או קישוט, או חלילה חותמת גומי, למעשיה ורצונה של יעל גרמן, ראש עיריית הרצליה   ?

אין אנו יודעים כיצד נוהגים חברי מועצת העירייה בערים אחרות, שכן ענייננו הנו הנעשה בעיר הרצליה,  ומידת הפיקוח  והבקרה אותם מפעילים חברי מועצת עיריית הרצליה על פעולות ההנהלת העירייה.

 

על :   יעל גרמן

צביעותה של יעל גרמן

 

 

על חבר המועצה ירון פישר
מכתב שקבלתי מחבר המועצה יריב פישר ומחבר המועצה יוסי שפרוט, בעקבות  דברים שכתבתי  בחודש נובמבר  2010, על הטיילת החדשה של  הרצליה, דרשו תגובה.  דבריו צריכים לכאורה להעליב כל אדם תרבותי, אך אני דווקא שאבתי עידוד מדבריו, שכן יש בהם להמחיש,  עד כמה חשוב הבקרה האזרחית שאני מבצע, ועד כמה מוצדקת הביקורת הנוקבת שלי, על המתרחש בעיריית הרצליה.

7.12.10  יריב פישר אינו אוהב לשמוע או לקרוא ביקורת על פעולותיו או אלה של יעל גרמן.
יריב פישר, איש סיעתה של יעל גרמן, פותח פה גדול, מודיע שאינו רוצה לקבל מסרים בענייני הציבור שלמענם הוא נבחר, ולא מגיב לעובדות אשר מעוברות לעיונו טרם פרסום.  חמור מכך הוא, כי  החברה לפיתוח תיירות בהרצליה, אשר יריב פישר עומד בראשה,  מתנהלת שלא תוך שקיפות. כך, אנחנו תושבי הרצליה, אינם יודעים הרבה על החברה, המבצעת מיזמים גדולים עבור תושבי הרצליה.  כמה מלים על יריב פישר, על שקיפות ועל פעולותיו כנבחר ציבור בנושאים ירוקים, אשר בעבר, הוא עמד בראש מפלגתם.
על יריב פישר, נבחר ציבור צעיר, אשר לא מביא כבוד גדול למעמדו ולעיריית הרצליה. 7.12.10

 

 

בעוד דבריו של יוסי שפרוט, למרות אי-הדיוקים בהם, נכתבו באופן תרבותי, אם כי לא משכנע, דבריו של אבי פישר, הראו בורות, גסות, חוסר סבלנות והעדר נכונות לשמוע ביקורת.   אינני יודע הרבה על אישיותו ומעשיו של יריב פישר, אך למקרא דבריו ודרך התייחסותו, אני מתבייש שבין נבחרי העיר הרצליה, ישנם אנשים כמותו.  אינני יודע עם יריב פישר הנו אדם חכם או טפש, אך אני חש כי אנחנו הציבור,  בוחרים את נציגנו, מבלי לדעת עליהם הרבה ובלא קשר למה שעשו ומה הם חושבים.   יריב פישר יורד נמוך בדו-שיח עמי.  בעיני, התנהלותו אינה תרבותית ואינה מעשה חכמה.   הבאתי את כל ההתכתבות  ביני לבין חברי המועצה יריב פישר, במהלך חודש נובמבר 2010. 
לקריאה:   דוח שיח בכתב, בין יריב פישר חבר המועצה לבין אריה גבע, ישפוט הציבור. 11-2010

 

על סגן ראש העירייה ומ"מ ראש העירייה, יהונתן יסעור, האיש אשר מבלעדי יעל גרמן,   הוא למעשה   חסר כוח פוליטי, אך כשהוא מסתופף בצילה של יעל גרמן, ועל סמך משרתו הנעלה, יהונתן יסעור הנו שותף מלא של הכשלים, ההבלים, דברי-השקר, השחיתות השלטונית ושאר בישין מרעין  שהם נחלתה של עיריית הרצליה בראשותה של יעל גרמן.

על: יהונתן יסעור, מ"מ ראש עיריית הרצליה

 

יהונתן יסעור, סגן ראש העירייה ומ"מ ראש עיריית הרצליה - זכה כי אקדיש לו כמה מלים, לא משום תוארו הנכבד, אלא משום היותו דוגמא של פוליטיקאי מקומי, שרישומו על הנעשה בעיר אינו רב,  הצלחת פועלו הנה   בסימן שאלה והתהגותו, בעיני נראית איוולת גמורה.

נוכח התנהלותו  של יהונתן יסעור, מולי, בעניין החוף הנפרד המגדרי, ודרך התייחסותו לח"כ חיים אורון, יו"ר מפלגת מרצ, אשר מימנה את כל מסע הבחירות של  יעל גרמן וסיעתה 'הרצליה שלנו' בה מככב יהונתן יסעור במקום השני  - ראיתי לנכון להשיב ליונתן יסעור, בבחינת דברי משלי  - ענה כסיל כאיוולתו פן יהיה חכם בעיניו" (משלי כו'  - ה)

יהונתן יסעור הוא דמות של פוליטיקאי מקומי, המכלה הרבה מזמנו,  בכנסים, דיבורים, קבלת פנים.  מעשיו והצלחותיו, משווקים על-ידי דוברת עיריית הרצליה,  בציפוי פוליטי מפרגן ומופרז ולך תדע מה האמת.

על יהונתן יסעור, הפוליטיקאי הנושא בתואר מפוצץ, אך  מביע דעתו  כי אין  זה סוף העולם אם לוקחים מתושבי הרצליה את זכותם הבסיסית ללכת לאורכו של חוף הים של הרצליה, ומתגאה בכך כי הוא דואג לתושבי המחוז הכוונה לחרדים), ע"ח תושבי העיר הרצליה שמהם הוא מקבל שכרו,

בראשית דצמבר 2009, בעניין  תמרורי חניית נכים,  מתגלה שוב יהונתן יסעור, במלוא עליבותו. הוא אינו סובל ביקורת, אינו תופש את עומק הכשל שהוא מודה בו, כנראה מבלי משים, הוא חש כי  דברי ביקורת הם התעמרות כלפיו, מה שמעורר ממש רחמים. ראה: יהונתן יסעור, בעניין חניית נכים. דוח-שיח בין תושב לבין נבחר ציבור, ממלא-מקום ראש העירייה.

 

 

האם ממלאים חברי מועצת העירייה את חובתם הציבורית. לדעתנו התשובה הנה לא רבתי.

מעת לעת, נוהג אריה גבע,  לכתוב  לחברי מועצת העירייה של הרצליה, תוך הפניית תשומת לבם לכשלים, המחדלים והפרות החוק, שהוא  מגלה וחושף מעת לעת, אודות המתרחש בין כתלי עיריית הרצליה ובעיקר, אלו הנעשים על-ידי  יעל גרמן, העומדת בראש העירייה.

 

אריה גבע, שלח לא אחת  אל  חברי מועצת העירייה של הרצליה  מכתבים המתארים כשלים  ברורים על  מעשיה ומחדליה של יעל גרמן, כראש עיריית הרצליה.  מרבית חברי  מועצת עיריית הרצליה, מקבלים את המידע בשתיקה רועמת, בודדים הגיבו לדברים, בלא שהביאו  עובדה אחת, שסתרה את הממצאים של אתר בושה.

הבאנו נושאים רבים מספור בפני חברי מועצת העירייה של הרצליה, נביא כמה דוגמאות:  בתאריך  16.4.09  הפנה אתר בושה את תשומת לבם של  חברי מועצת העירייה לשלושה נושאים חשובים בניהול העיר והשפעתם על תושבי הרצליה, בהם  יעל גרמן   אפילו לא הביאה לדיון בפני מועצת העירייה או אפילו לידיעת חברי המועצה,  את הדברים.

אתר בושה תמה  כיצד אנשים נורמטיביים, הנאבקים כדי להשתתף בפוליטיקה המקומית והמקדישים מזמנם  בתפקידם  העירוני בלא שכר, אשר נבחרו על-ידי הציבור כדי לשמור ולקדם את ענייני תושבי הרצליה, מוכנים להתנהג כמו ניצבים בסרט,  מבלי שמתעוררת אצלם שאלת - המצפון, היושרה  והדימוי  העצמי.

 

חובתם של חברי מועצת עיריית הרצליה, קוראת לכך, שעליהם לחקור ולבדוק  בנושאים הקשים המוצגים בפניהם.  מה עושים חברי מועצת העירייה.  לפני מספר שנים, אחד מאותם חברי מועצת העיריי המכובדים, טען כי אני משקר וכי  יעל גרמן צריכה לתבוע אותי על הוצאת דיבה.  שהבהרתי לאותו חבר מועצה נכבד, כי כל דברי הנם אמת, וכי אם ישנן עובדות שאני איני מדייק, אנא, שיפנה תשומת לבי ואתקנם, העדיף הלה להחריש.  אותו חבר מועצה הבין לבסוף, כי  יעל גרמן לא תובעת אותי על הוצאת דיבה, כי כל דברי הם אמת, וכי לא רק זכותי, אלא גם חובתי להציג את הדברים ברבים.

מאז, שקט בזירה. אותם חברי מועצה, אנשים הרואים עצמם אנשי ציבור,  הטורחים ומשקיעים מזמנם כדי להיחבר ולבלות בישיבות משמימות וארוכות, מעדיפים לא להתמודד עם האמת.

העןבדה כי על-פי החוק, אין אחריות חברי מועצת עירייה, דומה לאחריות מנהלים בחברה ציבורית,  הנה תמוהה ודורשת תיקון.   יש להניח, כי אם ידעו חברי מועצת עיריית הרצליה, כי הם חשופים  לתביעות עבור מחדלים ו/או מעשים לא ראויים שהסבו נזק חמור לעירייה, הם היו פועלים אחרת. וכך, תושבים ישרים, אולי נבונים ואולי לא, משכילים יותר או פחות,  משמשים כנבחרי ציבור, אך  לא עושים את הנדרש מכוח תפקידם, בעיני, אלו אנשים חסרי יושרה.

 

בעוד בקדנציה הקודמת, היו במועצת העירייה שלושה חברי אופזיציה  פעילים : ירון עולמי, ראובן פארן, ורדה מור, הרי לאחר הבחירות נותר אחד - ירון עולמי, אליו הצטרף, דרור עזרא ממפלגת הירוקים.  אופוזציה חלשה ובעצם חסרת כוח של ממש.

בהיעדר אינטרסים מדיניים, צריך היה להניח, כי כל חברי מועצת העירייה,  יראו את טובת תושבי העיר, וכי עיריית הרצליה תתנהל ביעילות ותוך הגינות.  המציאות מראה, כי  לא נדבכים בסיסים אלה, של ניהול העירייה, עומדים לנגד עיניהם.

 

ירון עולמי פעיל ומנסה להיות  הקול ההגון והשפוי במועצת העירייה. הוא נבחר לשמש יו"ר ועדת הביקורת של מועצת העירייה, אך דומה, כי חברי מועצה, מאלה הנמנים על הקואליציה, שמים מכשול לרגליו, בבוטות, בגסות, ובחוסר הבנה של תפקידם הציבורי ומעמדם.

גם אם אני חולק על ירון עולמי במספר נושאים, גם אם ההדגשים של ירון עולמי, שונים משלי, הרי שהוא עושה עבודה מסורה, מיומנת וטובה, שבבוא היום, כאשר תושבי הרצליה יתפכחו, תפעל לטובתו.  קולו, פועלו ורעיינותיו, של ירון עולמי, מובאם  באתר הפעיל שהוא הקים,  קישור ישיר: ירון עולמי האתר הרשמי

 

בשלב זה, אינני רואה מקום להקדיש דברים באתר בושה,   לחברי מועצה  הנמנים על תומכיה הנלהבים של יעל גרמן.  על כמותם נאמר   -   'הלך עורב אצל זרזיר'.  אינני מצליח להבין, מדוע אנשים נורמטיביים, מקדישים זמנם ומרצם, כדי לא לעשות בעצם כלום. תמורת קצת כבוד, הם מתבזים, מאבדים את יושרתם  ומצדיקים את השם הרע שיצא לפוליטיקאים.

לבי לבי עליהם. כמה עצוב, עצוב.

 

כמה מלים על חברי מועצת עיריית הרצליה,  אשר הגיעו לחדשות

צביקה הדר
חבר מועצת עיריית הרצליה, תושב מערב הרצליה, אשר אינני יודע עליו ועל פועלו הרבה, או בעצם, אינני יודע עליו כלום. (אין לבלבל בינו לבין צביקה הדר, הבדרן המפורסם, מגיש  התכנית כוכב נולד).

ראיתי מקום לכתוב מס' מלים על צביקה הדר, בשל מאמר שפירסם בדר-מרקר, 19.10.09, שכותרו, 'הפרטנליזם של ועדות התכנון המחוזיות'.  מי שלא מכיר את  חוסר המעש של חברי מועצת עיריית הרצליה, מן הסתם יתרשם מדברי צביקה הדר. לקריאת הדברים הקש:

צביקה הדר -  הפטרנליזם של ועדות התכנון המחוזיות.

האיש אודותיו אנו כותבים הנו צביקה הדר, תושב מערב הרצליה  ולא -  צביקה הדר  המפורסם מגיש התוכנית כוכב נולד.

 

 

חבר מועצת העירייה - יריב פישר

חבר מועצת עיריית הרצליה מאז 2003 הנמנה על  סיעתה של יעל גרמן. שלא ראינו אותו עושה משהו כחבר מועצת העיריה  בעניין הכשלים  החמורים של יעל גרמן שהובאו לידיעתו.

חצי שנה לאחר שמונה לתפקיד  יו"ר החברה העירונית לתיירות,  הוא מבטיח להפוך את  חוף  הים של הרצליה למקום מדהים.    על יריב פישר.

 

נאחל לו הצלחה ונעקוב אחר מעשיו.

 

title Filter     מספר מאמרים 
# כותרת מאמר
1 6.11.13 סוף עידן גרמן הכושל ! מה יביא עמו שלטון משה פדלון
2 7.12.10 יריב פישר, נבחר ציבור, חבר מועצת עיריית הרצליה, אינו אוהב לשמוע ביקורת, ואינו פועל כי התאגיד העירוני שהוא עומד בראשו יתנהל תוך שקיפות
3 29.11.10 דו-שיח בין יריב פישר חבר מועצת עיריית הרצליה, ישפוט הציבור
4 5.12.09 יהונתן יסעור, לא סובל ביקורת, חנית -נכים
5 19.10.09 צביקה הדר, חבר מועצת עירייה הרצליה, בעד סמכויות נוספות לפוליטיקאים המקומיים
6 יריב פישר, חבר מועצת העירייה הרצליה, יו"ר החברה העירונית לתיירות
7 5.8.09 יהונתן יסעור, האיש, 'החזון', המציאות העצובה.
8 יהונתן יסעור, מ"מ ראש עיריית הרצליה
 

השלטון - שלוחותיו

רשויות מקומיות

http://www.flyrnai.org/dbimg/R...achine-dvd 
wacom photoshop discount 
cheap illustrator cs4 mac 
download project standard 2013 
download adobe acrobat extended 9 
apotek viagra viagra roma billig viagra levitra costo in farmacia cialis farmacia svizzera
female viagra sildenafil where to buy viagra cheap viagra online prescription generic cialis super active buy cialis with paypal
10 mg tadalafil sildenafil for sale vardenafil drug buy viagra in south africa cialis soft tabs generic