בושה בושה
דיבורים בצד מעשים של יעל גרמן שרת הבריאות

מאז כניסתה לתפקיד שרת הבריאות, במרץ 2013, משקיעה יעל גרמן הרבה מזמנה בתחום  יחסי ציבור. השרה מרבה  בדיבורים בנושאים שונים, שחלקם נקרא בסלנג - 'פקה-פקה' (דיבורי סרק), זאת בצד מופעים תקשורתיים בנושאים חשובים באמת. נוכח דבריה המקשטים את התקשורת באופן תדיר, קשה להשתחרר מהרושם, כי יעל גרמן   מקבלת החלטות חפוזות, המועברות לתקשורת כדי ליצור כותרות  והגברת המודעות של הציבור לגבי מיקומה במערכת השלטון. רק מעקב מסודר אחר  הקשר בין דיבורים לבין מעשיה בפועל של יעל גרמן ומשרדה, באותם נושאים בהם היא דיברה ברבים , יכול לתת תמונה נאמנה על מידת הצלחתה בתפקיד או שאנו עדים לפעולה מוצלחת של יחסי ציבור, שאין מאחוריה הרבה מעש.

 

  • "ועדת גרמן'

'גולת הכותרת' של יעל גרמן בתפקידה כשרת הבריאות  הנו דוח הוועדה שהיא עמדה בראשה. לדעת אריה גבע, מדובר בפיאסקו של ממש,  שלא ייצא ממנו דבר של ממש לטובת הציבור, תהליך שהיה בעיקרו,  דברת מרובה, בליל של רעיונות והעדר חזון ויכולת.  ראה:

 

 

באתר משרד הבריאות,  מופיע סיכום הנושאים בהם טיפלה יעל גרמן שרת הבריאות בשנת 2013. גם כאן נכרכו יחדיו נושאים שוליים בצד נושאים בעלי משקל מכריע בעתיד הרפואה הציבורית.  חלקם של הנושאים המובאים, לא נעשה בהם הרבה, באחרים, מדברים יותר ממה שעושים. שווה להעיף מבט, ולהשוות זאת עם דברי יעל גרמן בתקשורת בעת האחרונה שהבאנו להלן.  סיכום יעל גרמן ראה:

 

 

דרך התנהלות יעל גרמן,  מצביעה על כישרון  ויכולת תקשורתית  אישית מצויינת אותה מציגה יעל גרמן, אשר מפעילה מערכת שלמה  של יחסי ציבור כדי ששמה בצד תמונתה יקבלו מקום מרובה בתקשורת.  האם עודף התקשורת המלווה את יעל גרמן,  תתקבל בהבנה על-ידי הציבור, או שלרבים ימאס ממנה ויקים נגדה קבוצות רבות הנפגעות מדבריה ותוכניותיה, שרובן ממילא לא יממושו.

 

מלכתחילה,  הודיעה שרת הבריאות, כי היא תפעל להצלת מערכת הבריאות הציבורית,  הבעייתית, המלאה בניגודי עניינים הפוגעים בפעולתה. מערכת הבריאות הציבורית שלנו, עדיין טובה  מאשר במקומות אחרים  אולם היא סובלת מכמה מחלות בסיסיות אנושות ההולכות ונוגסות  ביעילותה. למרות הכוחות המקצועיים המצוינים המצויים בישראל,  מערכת הבריאות הציבורית, מצויה במצוקה של ממש בשל ניגוד עניינים וחסר מעש של ממש מצב הממשלה ושרי הבריאות בשנים האחרונות.

 

22.7.14  קונפליקט חריף בין יעל גרמן שרת הבריאות, לבין  היועץ המשפטי לממשלה ופרקליט המדינה, בעניין דרישתם לביטול מינויה של ד"ר מאיה פרומן רזינק, למכון לרפואה משפית.

 

גרמן יוצאת נגד היועץ המשפטי לממשלה בעניין דרישתו לביטול מינוי פתלוגית בכירה.

 

"במכתב חריף ליועץ המשפטי לממשלה מתייצבת שרת הבריאות לצדה של ד"ר מאיה פורמן רזניק, ומותחת ביקורת קשה על הפרקליטות והיועץ: "העוול שעלול להיגרם לה והפגיעה בשמה המקצועי הם כבדים" ■ משרד המשפטים: "מכתבה של המשנה ליועץ, המתנגדת למינוי, מדבר בעד עצמו".

 

הפעם בניגוד לדעתי  לגבי דרך פעולתה של יעל גרמן בנושאים שונים בהם עסקה שרת הבריאות,  אני תומך בעמדתה של גרמן, ובעמידתה הנחרצת מול הפרקליטות, הנעשית על-פי התקשורת, בתיאום עם מנכ"ל משרד הבריאות פרופ'  ארנון אפק והיועצת המשפטית של משרד הבריאות עו"ד מירה היבנר הראל.

 

 

  • יעל גרמן מסכמת את הנושאים בהם עסק משרד הבריאות בשנת 2013

 

לשכת שרת הבריאות יעל גרמן,  פרסמה  סיכום נושאים אשר משרד הבריאות בראשותה ביצע בשנת  2013.  (אין במסמך או באתר משרד הבריאות מועד פרסומו).    הנושאים מובאים על-ידי משרד הבריאות  בקצרה, ומעניין להשוות בין הדברים המובאים על-ידי התקשורת, אותם רכזתי (ראה בהמשך), בלוויית הערות שלי, לבין  דברי השרה, ולבחון אותם בעוד פרק זמן.

 

 

 

 

  • 27.3.14 הבראה בהקפאה - המערכת ממתינה ושרת הבריאות יעל גרמן מתמהמהת

 

"בזמן שלפיד מדבר על משילות וקבלת החלטות, דווקא בקדנציה שלו ובמשרדים 'שלו' פועלות ועדות אינן מדברות זו עם זו בשאלות מקצועיות ותקציביות".    ראה:

 

 

נראה כי כתבת הבריאות של עיתון דר-מרקר, המסקרת באופן יסודי ואינטנסיבי את מערכת הבריאות - 'התעייפה' מחוסר המעש של יעל גרמן שרת הבריאות וכך היא מסיימת את הכתבה : " הפוליטיקה החדשה התיימרה להציע דרך לקבלת החלטות נקייה ומוסדרת יותר. בינתיים, היא מעוררת בעיקר געגוע לפוליטיקה הישנה שבה השר הממונה, בהתייעצות עם מומחים היה מחליט על יעדים ומבצע אותם - בלי ועדות, בלי  למרוח זמן ובלי להכניס מערכת שלמה לעמדת המתנה בלתי נגמרת על סף כאוס. "

 

  • 22.2.14  משרד הבריאות  סימני שאלה קשים על תפקודו

משרד הבריאות  בראשות יעל גרמן, הגוף הממשלתי האחראי לבתי החולים מתנער באופן קבוע מהתפקידים הבסיסיים שלו

"משרד הבריאות הגוף הממשלתי האחראי לבתי החולים מתנער באופן קבוע מהתפקידים הבסיסיים שלו - לפקח על המערכת, לזהות את הבעיות ולפתור אותן. הדרך למשבר הבא נסללת ממש עכשיו, וגם הוא יתפוס את משרד הבריאות בהפתעה מוחלטת". ראו בסוף הכתבה...

 

 

שני הדפים החשובים במוסף סוף השבוע של העיתון כלכליסט של 'ידיעות אחרונות',  המסקרים  בקצרה את  סיפורי השבוע, הביאו תמונה של יעל גרמן.  שרת הבריאות הרוויחה עוד תמונה, אבל קשה להאמין שלא אכפת לה מה כתוב בעיתון והפעם,  זה סיכום מאד לא מחמיאה.

 

ועדת גרמן לבדיקה ושינוי של מערכת הבריאות הציבורית -  10.6.13

יעל גרמן כשרת הבריאות, היא לקחה על עצמה משימה עצומה רבת אתגר, קשה ומורכבת של ריפוי מערכת הבריאות הציבורית החולה. החלטתה לעמוד אישית בראש הוועדה, הופכת למעשה את המלצות הוועדה, למדיניות מחייבת של משרד הבריאות.  אם אכן המלצות הוועדה תהיינה טובות וראויות,  ואם אכן ההמלצות תיושמנה, תזכה יעל גרמן לנקודות זכות רבות.  אבל אם חלילה,  מסקנות הוועדה תהיינה כאלה שלא יבטאו נחישות ושינויים משמעותיים של ממש ואם  ההמלצות יהיו מלים שלא ייושמו, כי אז יתברר ברבים כי יעל גרמן הנה כישלון גדול  והיא בזבזבה שנה שלמה בטלטול מערכת הבריאות לשווא, ותוך השאת מצב כאוטי ממש של המערכת הציבורית.

אני  (אריה גבע), מחזיק אצבעות  להצלחתשרת הבריאות יעל גרמן במשימתה להביא מהפכה של ממש.

ראה :

 

 

 

על ההיסוסים, הדברת, ומה שקדם לתחילת עבודת 'ועדת גרמן', ראה:

 

יעל גרמן עוסקת גם בהרבה דברים שוליים

למרות משימתה הענקית שלקחה יעל גרמן על עצמה,  של גיבוש עקרונות שיש בהם משום מהפיכה רבתי להתנהלות וחלוקת התפקידים והתפקוד של הגופים השונים במערכת הבריאות המסובכת ורוויית האינטרסים המנוגדים,  עוסקת יעל גרמן לא אחת  בנושאים  הנראים שוליים, זאת כנראה כדי לזכות בעוד  חשיפה תקשורתית.

הדברים המובאים  כאן  על משרד הבריאות,  אינם  ביקורת  או הבעת דעה על מעשיה הריאליים של יעל גרמן בתפקיד שרת הבריאות, אלא   יש בהם העלאת  תהיות לגבי  דרך התנהלות  שרת הבריאות  בתחום יחסי הציבור, בהם היא שולפת הצהרות בצד החלטות,  חלקן בלא מידע מבוסס  שצירך להיות לנגד עיניה. קשה להשתחרר מהרושם כי יעל גרמן  מדברת הרבה על דברים שעדיין לא באו לעולם,  או כאלה שאין לה בהם הבנה יסודית. יעל גרמן מוכרת לתקשורת נושאים ודעות, תוך התעלמות מכך, כי חשוב  שדבריו של שר ובמיוחד מעשיו,  יהיו שקולים ומדודים ויעסקו בעיקר ולא בנושאים שוליים.

 

בהמשך הדף, מובא לקט של כמה נושאים בהם הביעה יעל גרמן דעתה ואת תוכניותיה,  אשר קיבלו ביטוי  בולט  בתקשורת בלוויית תמונתה של השרה.

 

הדברים המובאים בדף זה, יעזרו לכולנו לעקוב אחר דבריה והבטחותיה של יעל גרמן.  אם אכן, יתברר כי עלה  בידה להגשים את דבריה,  הרי שהיא תזכה בנקודות זכות רבות.

 

 

  • יעל גרמן שובצה בבחירות לכנסת התשע-עשרה על-ידי יאיר לפיד, מנהיג מפלגת עתיד,  במקום השלישי ומכאן, טבעי היה,  שהוא ימנה אותה לשרה בממשלה בה חברה מפלגתו.   עובר לבחירות, כתבתי ליאיר לפיד מספר מכתבים והפניתי תשומת לבו על מעלליה של יעל גרמן, אופייה הבעייתי, הדימוי שלה הרחוק מהמציאות הריאלית של פועלה האמיתי. יאיר לפיד התעלם מכל אלה, וגם סירב לתחקר אותי על העובדות שהבאתי, שכולן אמת.  וכך,  זכינו בשרת בריאות,  להנהיג אותנו בתחום בו  - האמינות, הדיוק, האמת, סדרי העדיפות ויחסי אמון בין ציבור העובדים והשר, הם חשובים לאין ערוך.

  • הכשלים והביקורת אותם הבאתי, בעיקר פרי כתיבת התקשורת,  מתייחסים בעיקר לפועלה של יעל גרמן בתפקיד שרת הבריאות ולא לתפקוד משרד הבריאות ועובדיו.

 

  • לפני הבחירות לכנסת התשע-עשר, תחזית שלי לעתיד  לגבי התנהלות יעל גרמן
  • בתאריך 24.12.12, עוד לפני הבחירות, כתבתי פוסט  באתר בושה שכותרו : 'יאיר לפיד אדם נחמד, טירון פוליטי, מבטיח רבות.  יעל גרמן, שקרנית, מאחזת עיניים אשר פעלה באופן אנטי חברתי מובהק. האם תמהיל כזה מבטיח שינוי לטוב'.  לקריאה הקש:
  • 24.12.12, יעל גרמן שקרנית, מאחזת עיניים.

 

 

כל שאני יודע  על מערכת הבריאות, הוא מהתקשורת ומניסיון אישי של אזרח קשיש, הנזקק  עם הגיל יותר ויותר לשירותי הבריאות. למרות שאני נעזר רבות בשירותי הבריאות הפרטית, יש  בפי שבחים על מערכת הבריאות הציבורית,  אך זו טעונה שיפור  משמעותי,   תוך  בחינת תפישה כוללת, פתיחות, אומץ לב ציבורי ונכונות להכנס למאבקים לא קלים, עם קבוצות לחץ שונות.  טלאים או פתרונות נקודתיים, לא יביאו מזור למערכת החולה, רק תיקון מהיסוד ובאופן החלטי ומשמעותי.

 

האמרה התנכ"ית מקבלת חיזוק :   'היהפוך כושי עורי נמר חברברותיו'.   כל מה שחזיתי  על דרך התנהלותה של יעל גרמן,   נוכח התנהלותה בהיותה ראש עיריית הרצליה במשך  13 שנים, מתגשם  באופן עקבי. הרבה דיבורים,   בלא כיסוי, גם כשאין מסר  אמין על  מעשים.  יעל גרמן ויועצי יחסי הציבור שלה, מתעסקים  בנושאים שוליים ומכירה לציבור של תוכנית,  מאוויים, דעות,  אבל לא  מביאים עובדות.  יעל גרמן וצוות היחצנ"ים של משרד הבריאות מראים, כי בישראל אפשר להביא לכך  שידברו ויכתבו הרבה על כמעט כלום.

הפישול הגדול יעל גרמן,  בעניין  האיסור הגורף על מבצעים לתחליפי חלב אם, לתינוקות עדי גיל חצי שנה,  ומעשה הפליק-פלאק שעשתה גרמן, מיד לאחר שרבים,  בעיקר הנשים, החלו להסתער עליה ברשתות החברתיות,  הביאו אותי,  שלושה חודשים בדיוק לאחר שהחל יעל גרמן בתפקיד  שרת הבריאות,  להביא  בפני הרבים באתר בושה, קטעי עיתונות בנושאים שונים, בלווית  דעתי בקליפת האגוז, לגבי  דרך עבודתה של יעל גרמן.  בעידן האינטרנט קשה להסתיר את  העבר, כל שהציבור נדרש, או לקרוא את הדברים.

 

אני מביא בדף זה, נושאים שונים  אודתם דיברה יעל גרמן והובאו בפני התקשורת, מאז נכנסה לתפקיד שרת הבריאות במרץ 2013, תוך  קישור לכתבות  בתקשורת  שנכתבו בעניין, שהן  רק חלק  ממה שסיפקו לתקשורת  אנשי יחסי הציבור של שרת הבריאות,  והובא בכלי התקשורת השונים:

 

 

רשימת נושאים אותם הביאה התקשורת, בהם אמרה יעל גרמן שרת הבריאות, את דבריה, דעתה ואת תוכניותיה. הבאנו את האמור בתקשורת, תוך התייחסות שלנו (הקש על הכחול כדי להגיע לדף המתאים) :

 

 

משבר 'הדסה' הוא האירוע החשוב ביותר בתחום הבריאות מאז כניסת יעל גרמן לתפקידה במרץ 2013.

יעל גרמן, הנוהגת להגיב או ליזום דיבור, על נושאים רבים, בחלקם שוליים, הפעם נאלמה דום ונעלמה מהתקשורת. תגובת משרדה לשאלות כתבים הנה משעשעת אם לא הייתה טרגית: " יעל גרמן היא שרה של עשייה ולא של דיבורים".  נו באמת ????

 

 

 

כאילו לא חסרות צרות ליעל גרמן שרת הבריאות, שהיא  יוצאת נגד פרסום אלכהול, לרבות יין שמשמעותו מכה קשה ליקבי היין המקומי,  תעשייה מצליחה המביאה כבוד בינלאומי , של יצרנים ומגדלי כרמים,  מצד פרנסה  לרבים, תוך  תרומה  לנוף הארץ ולחקלאות הישראלית.

 

 

 

ההחלטה אם להרשות או לא להרשות כריית פוספטים בשדה בריר דרומית לעיר ערד, היא החלטה ברמה לאומית, שמעורבים בה אינטרסים  כלכליים-לאומיים  נכבדים. מצד אחד, בריאות תושבים  האזור ואיכות הסביבה ומצד שני, תעסוקה לאלפי מועסקים ומיליארדים רבים של מטבע חוץ, מסים וכספי משקיעים.    מאז אפריל 2013,  הודיעה יעל גרמן שרת הבריאות שוב ושוב, כי לא תתיר  אפילו  כרייה ניסיונית במקום,  זאת בניגוד לשכל הישר, והאינטרס הלאומי, לבדוק את הדברים באופן שקול, ענייני וללא דעה קדומה.

משהו קרה וליעל גרמן נפל האסימון והיא שינתה דעתה. כמעט בהחבא, מינה משרד הבריאות מומחה בינלאומי שיבחון את הסוגייה. רק חמור לא משנה דעתו, אבל כדאי, גם לאיש פוליטי המחפש כותרות,  להיזהר בדבריו קודם לבדיקה יסודית.

 

 

 

הוראות משרד הבריאות  מזה זמן רב, אוסרות קבלת תרומות דם מקבוצות שונות של  אנשים, ביניהם אלה אשר נולדו באתיופיה. אין לי מושג מדוע קיימת עדיין הוראה זו, והאם למרות הרגישות שהיא מעוררת,  היא נשארה בתוקף משום רשלנות, או משום שיש הצדקה.  משום כך, כאשר סירבו אני מד"א, שערכו במשכן הכנסת מבצע התרמת דם, לקחת מדמה של ח"כ פנינה תמנו-שטה, חברת מפלגת  'יש עתיד', הם פעלו כראוי.  מה הזדעקו פתאום כל חברי הכנסת הנכבדים וכיצד אפשרי, כי השרה הממונה על  נושא הבריאות, תצעק מיד כי מעשה משרדה הוא אבסורד.

 

 

 

עדיין רחוקה הדרך,  על שרת הבריאות יעל גרמן יהיה להעביר את הצעתה  בממשלה ולזכות ברוב בכנסת לשינוי המצב בעניין  האיסור על פונדקאות בישראל לזוגות חד-מיניים או חד-הוריים והיא כבר חוגגת את 'המהפכה' בתקשורת.   אין לי דעה בעניין, אבל אומר שוב, רצוי מעשים במקום דיבורים.

 

דיון מיוחד במצב הבריאות, שהתקיים בועדת העבודה והבריאות של הכנסת ביום 8.12.13,  גרר התכתשות מיותרת בין שרת הבריאות  יעל גרמן, לבין מנהלי קופות החולים, מה שהביא אותי להפנות את תשומת לב הקוראים למלל הרב שאני מביא בשלל נושאים, אותו הציגה יעל גרמן,  בתשעת חודשי כהונתה.


 

 

 

 

 

 

  • 14.11.13  יעל גרמן מבטיחה לדאוג לסבסוד הלחם המלא להורדת הסוכרת.

ראוי כי יעל גרמן שרת הבריאות, תלחם במחלת הסוכרת בדרכים הגיוניות, קלות להשגה והנמצאות בסמכות משרדה.  דבריה כי היא תפעל להוזלת  מחיר הלחם המלא,  באמצעות סובסידיות,  זאת כדי שהלחם הבריא יותר יהיה נגיש לציבור דל האמצעים, דומה ליריה בטיל בנחש ארסי.

אין ספק כי קמח מלא, הוא הרבה יותר בריא מאשר קמח לבן.  השאלה היא מה עושים כדי להגביר את צריכתו. לי נראה כי סבסוד קמח מלא,  יתן תרומה נמוכה בעלות גבוהה לנושא החשוב.

אולי יעל גרמן תתחיל מכך כי משרד הבריאות יאכוף את רישום סוגי וכמות הסוגרים בכל מאכלי המזון.

על דבריה של יעל גרמן בעניין סבסוד הלחם, ראה:

 

 

 

 

אם אכן קיים פער בשיעור התחלואה בין יהודים לערבים, הדבר ראוי לבדיקה ושינוי.  נעקוב אם שרת  בריאות יעל גרמן,  אכן  תגשים את הצהרתה לתקשורת ואיזה שינוי היא תביא אם בכלל.

 

 

 

 

 

נושא רגיש וחשוב.  נקווה כי מדובר בכוונה רצינית של שרת הבריאות לחולל שינוי אשר חייב להיעשות בזהירות תוך רגישות ברורה.  אם אכן אין מדובר בספין, אלא בבלון ניסוי  כדי לעורר את הגורמים השונים להגיבע,  אני  תוך בשימוש בתקשורת כבר בשלבים של תכנון ומחשבה.  אנא שרת הבריאות, תפעלי בזהירות תוך הרגישות הנדרשת בנושא הטעון והבעייתי.

 

13.6.13 משרד הבריאות פועל תוך כוחניות לשכנע נשים להניק.  פליק - פלאק של יעל גרמן

לא ההחלטה עצמה היא בעייה אלא חוסר אמינותה ונאמנותה של יעל גרמן אל האמת ואל עובדיה.

 

 

12.6.16  שרת הבריאות  יעל גרמן, אומרת בכנסת - יישקל שיפור שירותי הבריאות  ל-שבח"ים.

לא הבענו שום דעה בסוגייה הטעונה של שיפור הכיסוי הבריאותי על-חשבון הציבור, של אלה השוהים בישראל באופן בלתי חוקי (בעיקר  מהגרי עבודה מאפריקה).  הבאנו את הנושא במסגרת מעקב של בקרה אזרחית, לבחינה האם מאחורי דבריה בנושאי בריאות של יעל גרמן, יש כיסוי.

 

9.6.13  יעל גרמן  מגיבה כמו ילד - אוי-יו-יוי, היא לא תשובה

אוהבת להתנצח. הפייסבוק הוא זירה מצוינת לכך, אבל מה קורה כאשר שר בממשלה, מתנהל כמו ילד.  אוי-יו-יו - היא לא תשובה.  הדיון היה בעניין 'ברית הזוגיות' אולם לא תכניו ודעתה של יעל גרמן, הם הבעייה אלא דרך תגובתה.

 

 

 

3.6.13  חברות התרופות לא עמדו במטלה המנהלית של תרגום ומשרד הבריאות מטיל קנסות כבדים.

מבלי להכנס לדיון, האם  נכון עשה משרד הבריאות כאשר הטיל קנסות של סכומים נכבדים מאד, על חברות התרופות, על כי לא עמדו במשימה של תרגום שם התרופה בצד ההתוויות שלה, לארבע שפות, הרי משרד ממשלתי, קרי משרד הבריאות, לא צריך להרגיז את כולם ולהראות כמה אתה חזק.

 

***

6.6.13 יעל גרמן, שרת הבריאות הודיעה כי תבטל את הפחתת הקצבאות לילדים שלא חוסנו.

מהלך שהוא בניגוד להחלטת הממשלה,  ויום אחרי שבג"ץ אישר את מדיניות הממשלה.  משונה !

 

9.5.13 שר האוצר הציג תקציב אנטי-חברתי ויעל גרמן, שרת הבריאות כמו עמיתיה למפלגה שותקים.

נושא התקציב הינו למעשה הנושא העיקרי  בשלו בחרו המוני צעירים בישראל, במפלגת 'יש עתיד' של יאיר לפיד.  נוכח התקציב הבעייתי, שהנו למעשה תקציב של מה שהיה הוא שהווה, בתוספת גזירות שהוטלו על אלה שעליהם קל לעשות זאת, צפוי היה כי יעל גרמן, תאמר דברי ביקורת. הפעם, שלא כהרגלה, יעל גרמן, שרת הבריאות, מקום  3 ברשימת יש עתיד שותקת.

 

14.6.13  יעל גרמן שרת הבריאות מקימה ועדה - הרבה דיבורים בטרם מעשה

מיד לאחר מינוייה של יעל גרמן כשרת הבריאות, היא הודיעה לתקשורת, על הקמת ועדה לבדיקת מצב הבריאות הציבורית, שכידוע חולייה רבים.  אין ספק כי מדובר בוועדה חשובה מאד אם תהיה רצינית.  חלפו  3 חודשים, הוועדה עדיין לא הוקמה,  אך התקשורת מלאה כל העת בכתבות על הוועדה שעוד לא קמה, אשר כנראה  בראשה, תעמוד יעל גרמן עצמה.   נניח לשאלה, האם הציבור ירחוש אמון לועדה ציבורית שבראשה  עומד שר פוליטי,  אך  למה צריך לפטפט כל כך הרבה,  כאשר בפני הוועדה מונחת מטלה רצינית. יחסי ציבור קודם זמנם ובטרם מעשה, רק מזיקים.

 

 

 

יעל גרמן החליטה בראשית צעדיה כשרת הבריאות, לחתום על תקנות המים האוסרות  הפלרה של המים. אין לי מושג מה נכון לעשות, אבל כאשר איגוד רופאי הילדים טוען כי העובדות עליהן התבססה החלטת השרה אינן נכונות,  אני סבור כי יש לבדוק ראשית, מה הן העובדות הנכונות ורק לאחר-כך, לקבל החלטה מה צריך לעשות.

יישום ההחלטה אמור להיות 24.6.14, מומחים שונים נזעקים בטענה כי תהייה בכך בכייה לדורת.

מדוע משרד הבריאות לא חושף ברבים, את כל העובדות שהביאו אותו להחלטה השנויה במחלוקת.

 

11.4.13 יעל גרמן 'פועלת למען הצדק החברתי' - העלאת מס הבריאות לשני העשירונים העליונים.

שני עניינים מטרידים אותי בעניין  הודעתה  של יעל גרמן.  האם באמת היא מתכוונת לפעול כפי שהצהירה והאם צעד כזה הוא נכון וטוב, והאם הוא אפשרי, או שזכינו לעוד ספין מבית מדרשה של יעל גרמן.

יותר מכך מעצבן אותי  החוצפה של יעל גרמן, כי היא פועלת למען צדק חברתי, זאת נוכח התנהלות בעניין הארנונה בהרצליה (שם הייתה ראש העירייה), שהיא אנטי חברתית בעליל.

 

היגיינה ציבורית בעניין מינויים

ראשית כהונתה של יעל גרמן בתפקיד שרת הבריאות - כמה תמיהות.

מינויים  של מקורבים במיוחד של  אנשי יחסי הציבור,  הוא בסיס  השרות הציבורי.   האם יעל גרמן עמדה בכך ? אינני עוסק בדרך כלל בעניינים אלה, אך הבאתי כמה אפיזדות, שהובאו בתקשורת.

***

 

אפריל  2013 שרת הבריאות יעל גרמן, עורכת ביקורי פתע בבתי החולים

אם מדובר בשיטת עבודה בה הממונה רוצה ללמוד מה קורה בשטח,  הרי  אפשר לקבל דרך ניהול זו, אך כאשר ביקור הפתע, נעשה תוך התראה ותיאום, בלווית צוות צלמים ואנשי יחסי ציבור, הרי אין מדובר בביקור עבודה גרידא.

 

****

 

23.4.13   שדה בריר  ליד ערד  – התנגשות בין ערכים  חשובים  דרושה בדיקה יסודית

ההחלטה אם להרשות או לא להרשות כריית פוספטים בשדה בריר דרומית לעיר ערד, היא החלטה ברמה לאומית, המעורבים בה אינטרסים מנוגדים. מצד אחד, בריאות התושבים ואיכות הסביבה ומצד שני, תעסוקה לאלפי מועסקים ומיליארדים רבים של מטבע חוץ, מסים וכספי משקיעים.   ספק אם דעתה הנחרצת של יעל גרמן  שרת הבריאות, אפילו נגד  כרייה ניסיונית במקום,  נעשתה תוך בחינת כל העובדות.

 

17.6.13  יעל גרמן שרת הבריאות מתכוונת לבצע מהפכה בחדרי המיון

 

17.6.13  שרת הבריאות יעל גרמן,  מתכוונת  להבריא את מערכת הבריאות בעזרת רווחי גז.

 

17.6.13  יעל גרמן, שרת הבריאות, מכריזה מלחמה נגד הזיהום בבתי החולים.

 

27.6.13 הצפיפות בבתי החולים בישראל, הגבוהה ביותר במדינות OCED

 

 

 

title Filter     מספר מאמרים 
1 22.7.14 ביטול מינוי ד"ר פורמן, שרת הבריאות נ. היועץ המשפטי
2 10.1.14 משבר בית חולים הדסה
3 14.1.2014 יעל גרמן פותחת חזית נגד יין
4 12.12.13 משרד הבריאות אוסר תרומות דם מיוצאי אתיופיה
5 11.12.13 יעל גרמן מודיעה על שינוי דרמטי בחוק הפונדקאות
6 10.12.13 שרת הבריאות יעל גרמן - ריב מיותר
7 יעל גרמן נלחמת במחלת הסוכרת
8 27.7.13 התנהלות בעייתית של יעל גרמן
9 שרת הבריאות - שבח"ים - שיפור שירותי הבריאות
10 27.6.13 הצפיפות בבתי החולים
 
« התחלה הקודם 3 2 1 הבא סיום »
JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

השלטון - שלוחותיו

רשויות מקומיות

buy microsoft office 2013 download 
download photoshop cs5 extended mac 
download powerpoint 2008 edition 
http://www.flyrnai.org/dbimg/R...t-software 
price of office 2010 upgrades 
comprar viagra em portugal sildénafil citrate viagra-50 viagra en parapharmacie comprar viagra 24 horas viagra professionnel
purchase levitra online cialis tadalafil buy cialis soft tabs no prescription 200 mg viagra levitra vardenafil tablets
tadalafil online vardenafil no prescription buy viagra in new zealand 200 mg viagra tadalafil manufacturers india