בושה בושה
יעל גרמן, ראש עיריית הרצליה - התנהלות בעייתית

הדברים הקשים אותם כתבתי על יעל גרמן  באתר,  לא הפריעו לה להיבחר לכנסת ברשימת 'יש עתיד' בראשות יאיר לפיד. לא רק זאת, אלא יעל גרמן נבחרה על-ידו להיות שרת הבריאות.  אני מאחל לעם ישראל, כי יעל גרמן תצליח בתפקידה, וכי  דרך התנהלותה בראשות עיריית הרצליה,  הייתה אפיזודה פרטנית.  עם זאת, מאחר וכל העובדות שהבאתי, מוצקות, אני מתקשה לראות את יעל גרמן, משנה את דפוסי התנהלותה...

מכאן, אני מניח כי לא אעסוק בדרך התנהלות יעל גרמן בתפקיד שרת הבריאות והדברים שכתבתי בזמנו,  מוגבלים לגבי דרך התנהלותה בתפקיד ראש עיריית הרצליה, בשנים 1998- מרץ 2013.

 

תמיהה  -  תוך חוסר נוחות, היו בלבי על  יאיר לפיד בשל מינוי יעל גרמן, להיות מס'  3 ברשימת 'יש עתיד' לכנסת. צריך לקרוא מה כתבתנו  במשך כל השנים, והעובדות המוצקות אותם הבאתי על  מחדליה ודרך התנהלות הבעייתית בעליל של יעל גרמן בתפקיד ראש עיריית הרצליה, כדי להבין את גודל האבסורד של דרך התנהלות יאיר לפיד, גם אם יעל גרמן הייתה ראש עירייה מוצלח, ואינני סבור כי כך היה. יעל גרמן היא אשת מדנים,  מדברת גבוהה-גבוהה בלא שתמיד יש קשר למציאות. כוחה יפה ביחסי ציבור, אך בכך אין תחליף לעשייה של ממש.  אני משוכנע כי  יאיר לפיד יווכח כי עשה מקח טעות, אך אז יהיה מאוחר מדי.   

 

24.12.12  יאיר לפיד, אדם נחמד, טירון פוליטי, המראה גם בורות,  מביא תחת כנפי מפלגתו יש עתיד את יעל גרמן, שקרנית, מאחזת עיניים, אשר פעלה בסוגיות יסוד באופן בלתי-נורמטיבי בעליל. האם תמהיל כזה, מבטיח עתיד טוב יותר.

 

12.12.12  נוכח כשליה הבולטים של יעל גרמן ודפוסי התנהלותה  האמיתיים, בחירתה להיות חברת כנסת, נראית תמוהה בלשון המעטה.

 

על קצה המזלג,  דברים שנכתבו במשך השנים על  דרך התנהלות יעל גרמן, ראש עיריית הרצליה מאז 1998.
העובדה כי יעל גרמן נחשבת  פוליטיקאית מצליחה, בעיני הנה בלתי-נתפשת. למדתי את הדברים ואני משוכנע כי דרך התנהלות הרעה, היא חריגה גם  בין הפוליטיקאים, אצלם קיים פער  בין הצהרות לבין דיבורים, בין  המציאות לבין חיי  המעשה. אצל יעל גרמן, פער זה חורג גם ממה שהורגלנו במקומותינו.  אני תושב העיר הרצליה, העורך מזה מספר שנים בקרה אזרחית במספר נושאים חשובים בפעולות עיריית הרצליה, מה שנחשף לעיני, לגבי יעל גרמן, מעורר חלחלה.  מי שלא צלל במים הנראים זכים, לא  ידע עד כמה הם מזוהמים. 

 

תעודת עניות של תושבי הרצליה - בחירת יעל גרמן, לתפקיד  ראש עיריית הרצליה בשלישית,  בנובמבר 2008 - לכהונה של חמש שנים נוספת,   מוכיחה  בורות, אדישות  או חוסר אכפתיות  מצד  תושבי הרצליה, אשר לא טרחו ללמוד ולדעת את האמת על פועלה יעל גרמן כראש העירייה בעשר שנות כהונתה

 

 

 • נתקלת בבעיית קיפוח, פגיעה בזכויות, התנהגת לא נאותה-  מה עושים, למי פונים ? אתר בושה ריכז רשימה של גופים  הפועלים על בסיס התנדבות, למען האזרח בתחומים שונים. הקש:  עזרה, סיוע, עצה -  מה עושים אל מי פונים

 

כמה גדול ההבדל,  בין דבריה של יעל גרמן, ראש עיריית הרצליה, לבין מעשייה בפועל. הארנונה, המס העירוני, מבטא את המציאות.  ראה: 

חלוקת נטל הארנונה  בין תושבי הרצליה, על-פי מדיניות יעל גרמן, ראש עיריית הרצליה ( 1998 ואילך),  הנה מעוותת,  אנטי-חברתית באופן קיצוני,  יותר מאשר מרבית הערים בישראל

יעל גרמן, ראש עיריית  הרצליה משנת 1998- קדנציה שלישית.

 

אנו חושפים וכותבים - על  דרך התנהלות יעל גרמן באופן פוליטי  ועל דמותה  של יעל גרמן הפוליטיקאית, זאת,  בלא כחל ושרק,  בלי חנופה ובלי אינטרס כלכלי או הקשר פוליטי כלשהו,  ראה :

 

כשאנו מבקרים את מעשיה של יעל גרמן ראש עיריית הרצליה,  'דורשי טובתה'  מנסים למצוא תירוצים, סיבות, האשמות שווא ושאר טיעונים עלובים, מבלי שהם  מעלים עובדה אחת שאינה נכונה בכל הדברים שכתבתי  על מחדליה ופועלה של יעל גרמן.  אך מה יש להם להגיד, נוכח דרך התנהלות מכעיסה, בעייתית של עיריית הרצליה, העולה משורה של פסקי-דין.  ראה: עיריית הרצליה הליכים משפטיים

אלה המורגלים בשפתם הקמוצה של השופטים בעת שהם מבקרים רשות שלטונית, מבינים עד כמה העולה מאותם פסקי-הדין, הם מעשים חמורים. ומה שרואים השופטים באותם עניינים המובאים לפניהם, אינו אלא טיפה בים המחדלים של עיריית הרצליה בראשות יעל גרמן.

אין אנו עורכים מעקב  צמוד אחר ראש העירייה, פועלה והתנהגותה וכל אשר אנו מביאים, הנו חומר הנמצא בידי הרבים, או מידע שנחשף על-ידינו בפעולה גלויה, מול עיריית הרצליה ויעל גרמן.  כדרכם של דברים, אנו מביאים רק חלק מפועלה ורק כמה קווים מדמותה של יעל גרמן, ואפשר כי החמצנו הרבה.  נציין רק, כי יעל גרמן, סירבה להיפגש עם אריה גבע, אך יצויין, כי בדרך כלל, היא מגיבה  לפניות בכתב המופנות  אליה, אם כי תכני  אותן תגובות,  לא אחת, חושפים את הבעייה. 

 

 

17.10.12  ארנונה על פנטהאוזים,  שערורייה  עליה אחראית  יעל גרמן. 
עיריית הרצליה בראשות יעל גרמן,  בגיבוי ייעוץ משפטי בעייתי,  'נותנת' מתנה של  כמה אלפי שקלים,  לבעלי דירות פנטהאוז הנמצאות בראשי מגדלי הדירות, שאין חולק על-כך, שאינם נמנים על אוכלסיית המקופחים.  כאשר קוראים את העובדות,  ברור כי  אין מדובר רק בבעיה של צדק חברתי קלוקל, אלא דרך התנהלות עיריית הרצליה בראשות יעל גרמן, לרבות הטענה של העירייה כי אין בידה כל מידע  כמה דירות פנטהאוז, נהנות מסיווגן כדירות רגילות, נראית  בעייתית בעליל במספר היבטים.

לכאורה עניין של מיסוי משעמם, אך כאשר מתעמקים קצת בעובדות, מתגלית שערורייה של ממש,  במיוחד נוכח הכרזותיה של יעל גרמן,  כי היא בעד צדק חברתי וכי בעיר הרצליה, חלוקת נטל הארנונה בין תושבי העיר, הנה מהצודקות ביותר בישראל, טענה שאין בה ממש, מה שנקרא שקר גס -  אתה תמה, עד כמה יעל גרמן,  הנה פוליטיקאית חסרת בושה. אבל העדר הבושה, הנה החלק הקל של העניין.   תקראו את העובדות  ותשאלו את עצמכם,  מדוע עיריית הרצליה מסתירה את העובדות, לכמה דירות פנטהאוז הוענקו ההקלות ששויין אלפי שקלים מדי שנה,  ומה הם הסכומים עליהם ויתרה הקופה הציבורית.  טענת העירייה כי אין בידה מידע מרוכז בעניין זה,  נראית תמוהה  ואולי באמת יעל גרמן, ונושאי המשרה בעיריית הרצליה,  מעדיפים שלא לדעת את הנתונים.  מדובר בכסף לא קטן  שניתן למעשה בלא הצדקה, לדירי הפנטהאוזים בראש המגדלים, שאינם  נמנים על  מסכני העיר הרצליה. ראה:

 

 

28.8.12   פטור מארנונה על בריכות שחייה פרטיות  - יעל גרמן, נותנת העדפה לא הוגנת, לעשירים
יעל גרמן, ראש עיריית הרצליה,  סבורה כי העשירים בעיר הרצליה, בעיקר תושבי הרצליה פיתוח משלמים ארנונה גבוהה ולכן לגרסתה לא צריך להעניש אותם ואין להטיל ארנונה על בריכות השחייה שלהם ועל השטחים הבנויים בחצרות.  הדברים נשמעים כמו בדיחה רעה שכן,  יעל גרמן, משקרת ביודעין לגבי העובדות, שכן נטל הארנונה היחסי, המוטל על  תושבי הרצליה פיתוח, נמוך במידה רבה,  בהתחשב בערך הגבוה של נכסיהם וכאשר פוטרים אותם גם מארנונה על  בריכות השחייה והשטחים הבנויים בחצרות, הרי סך הארנונה למ"ר,  שהם משלמים, נמוכה מהארנונה אותה משלמים  תושבים באזורים אחרים נחותים יותר של העיר המתגוררים  בבתים ודירות באיכות דיור נמוכה.

עייריית הרצלייה בראשות יעל גרמן,  הנה אחת הערים הבודדות, בהם לא גובים ארנונה על בריכות שחייה. בעוד יעל גרמן, ראש עיריית הרצליה מדברת גבוהה-גבוהה בעד צדק חברתי,  הרי בפועל היא מעניקה לאלה שיש להם בריכות שחייה פרטיות, פטור מארנונה שאינו כתוב בצו הארנונה העירוני, תוך שהיא משתמשת בפרשנות מוגחכת של  היועצים המשפטיים של העירייה, להצדקת מדיניות אנטי-חברתית זו.  התנהלותה של יעל גרמן, גם בעניין זה,  הנה  צביעות רבתי של  נבחרת ציבור בעלת יומרות, אשר שוב ושוב חוזרת וטוענת כי  היא פועלת למען צדק חברתי. הבלים !!!

ראה:

 

 
16.2.12  איסור צילום ישיבה פומבית של מועצת העירייה. האם  יעל גרמן ראש העירייה  לא חצתה את גבול המותר, תוך פגיעה בעקרון השקיפת וחופש הביטוי
נוכח הדברים הקשים אותם הביא  חבר מועצת העירייה הרצליה, ירון עולמי, באתר האינטרנט שלו,  המתארים לגישתו התנהגות אישית בעייתית בעליל של  יעל גרמן  בעת הדיון במועצה,  תושבי הרצליה, אוהדיה, יריביה ומבקריה של יעל גרמן כאחד, צריכים להיות מודאגים,  תרתי-משמע.


לא נוכחתי בישיבת המועצה ואין לי מושג מה קרה שם נוכח  עיניהם של רבים, לרבות חברי המועצה ועובדי עיריית הרצליה. מדובר באיסור אשר הטילה יעל גרמן, על דרור עזרא חבר מועצת העירייה, לצלם את ישיבות המועצה הפתוחות לציבור, דבר שהוא עושה מזה תקופה ארוכה.  חזקה כי ירון עולמי,  אדם המקפיד באמירת האמת ונבחר ציבור נאמן, שהוא ער לידה הקלה של יעל גרמן, בנקיטת צעדים משפטיים כלפי אלה, שבעיניה מכפישים את שמה –  היה במקום ובחן את הדברים בעיניו. אני מניח כי ירון עולמי לא היה מביא תיאור שאינו עולה בקנה אחד עם האמת.  הבאת הדברים  בפני הציבור, על-ידי ירון עולמי, משרתת אינטרס ציבורי ברור וראוי  וכדאי  כי  תושבי העיר,  יקראו את הדברים, וכי  רשויות המדינה האחראיות להתנהלות עובדי ציבור והרשויות המקומיות -  יבחנו את הדברים לעומקם. לקריאת הדברים שכתב ירון עולמי, על התנהלות יעל גרמן ראה:
ירון עולמי מתאר את התנהלות יעל גרמן בישיבת המועצה – מדאיג, מפחיד  16.2.12.

על הפרשה, ראה: יעל גרמן, מנהלת פוליטיקה מקומית של חושף.

 

תפישת עולמה של יעל גרמן,  בעניין זכויות יסוד וחופש הביטוי ועקרון השקיפות, ראה על פעולתה בהסתר, של חסימת מערכת מחשבי עיריית הרצליה, לגלישה אל אתרי תוכן, בהם היו מלים אשר יעל גרמן לא אהבה.  לקריאה על התנהלותה המבישה של יעל  גרמן, שהיא ריאקציונית בעליל.
7.9.10 יעל גרמן פוגעת בזכות יסוד מובהקת, בדרך של חסימת גלישה לאתר תוכן


23.1.2012  צוהר קטן אל דרך התנהלות יעל גרמן.  לדיון בפני בית-המשפט העליון.
חשבנו לנכון, להביא לידיעת ציבור תושבי הרצליה את הנוסח של הסיכומים מטעם  המשיבים (אריה גבע ושכניו) בפני בית-המשפט העליון,  בערעור אשר הגישו - עיריית הרצליה, יעל גרמן ומנהל הארנונה, לאחר שהפסידו בדין בפני בית-המשפט לעניינים מנהליים.  הסיכומים, מציפים דרך התנהלות  קלוקלת בעליל של עיריית הרצליה, בידיעתה המלאה ובגיבוי מלא מצד העומדת בראש העירייה - יעל גרמן.  דרך גביית הארנונה למגורים בהרצליה הנה: מעוותת, שקרית, פוגענית, אנטי-חברתית בעליל באופן שהיא מיטיבה עם אלה המתגוררים בדירות  איכותיות, על-חשבון שכבות הביניים,  זאת תוך שקרים, הסתרת האמת מצד העירייה והטעיית בית-המשפט.

אריה גבע מודע היטב למשמעות  אמירת האמת ואין בלתה,  קל וחומר בפני בית-משפט  וקל וחומר בן בנו של קל וחומר, בפני בית-המשפט העליון. כל העובדות המופיעות בסיכומים, גובו בתצהירים ובראיות מוחשיות, בעוד  העובדות להם טענות העירייה,  הן טענות בעלמא. ראה -
סיכומי המשיבים  במתכונת שהוגשה בחודש ינואר 2011, לבית-המשפט העליון עע"ם 3824/11 .

 

  28.10.11  יעל גרמן עושה מסיבות עירונית, חלקן משמימות ויקרות - אך הלכלוך חוגג
הביאנלה של הרצליה, היא אירוע יקר, אותו מטפחת יעל גרמן,  האם הוא מצדיק את עצמו. ומדוע יעל גרמן, אינה מגיבה לפניות אליה, נוכח גלי הלכלוך בצד הזנחה והיעדר שילוט או הדרכה, באתר הטבע היפה של הרצליה, פריחת חבצלות החוף, בחוף הדרומי. ראה פניית אריה גבע אל יעל גרמן ואל יהונתן יסעור, מ"מ ראש העירייה מיום  23.10.11.  הפניה לא זכתה לתגובה:
הרצליה של חגיגות, ביאנלה משמימה, מופע פריחה מרהיב בתוך לכלוך 23.10.11
 

3.9.11   איך 'תוקעים'  אלפי נהגים  במשך שעות, במרכז הרצליה.  החלטה אומללה ואין אחראי לה.
בתאריך 14.9.11 התקיים באיצטדיון העירוני של הרצליה, אירוע פרטי ענק של חברת הביטוח מגדל, אשר שכרה את המקום מעיריית הרצליה תמורת כמה עשרות אלפי שקלים. התוצאה, סתימה במשך שעות ארוכות של היציאה מהעיר, מה שתקע את כל התנועה במרכז העיר. מעשה זה של יעל גרמן, משקף את העדר עבודת הכנה ובדיקה של פעולות עיריית הרצליה ואת חוסר ההבנה של יעל גרמן  ושל אלה העובדים לצדה,  עד כמה דרסטית, עלולה להיות השפעת החלטותיה על המתרחש בעיר. האם יבדקו מי אחראי וכיצד התרחש האירוע המביש אשר הביא כעס וזעם של תושבים רבים.  על האירוע ראה: עיריית הרצליה משכירה את האיצטדיון לחברת ביטוח, והעיר הרצליה מושבתת לשעות ארוכות.  

  

15.5.11  למה אלי ישי מפאר מעשי  יעל גרמן, כאשר הוא יודע כי אלה דברי חרטה ברטה. 
 לאחר ביקורו של השר אלי ישי, בעיר הרצליה במחצית פברואר 2011, הוא אמר בין השאר את הדברים הבאים:  "אני  מלא הערכה והתפעלות מהיכולת של יעל גרמן ומהכישרון לפעול לטובת תושבי העיר ללא הבדל דת וגזע. הרשות בהרצליה המתנהלת באופן מעורר כבוד והלוואי וירבו ראשי ערים כמוך".  נוכח המידע אשר העברתי למשרד הפנים במשך השנים האחרונות על דרך התנהלותה הבעייתית של יעל גרמן במספר נושאים,  דברי שר הפנים, הנם חסרי שחר. אוי לנו ואבוי לנו, אם  דרך התנהלותה של יעל גרמן, ראש  עיריית הרצליה, תהא דוגמא לראשי ערים אחרות, כמו שמייחל בדבריו שר הפנים. 

לא החרשתי  והעמדתי את שר הפנים אלי ישי, על האמת במלים נוקבות. מכתבו של יועץ השר מצביע כי שר הפנים קרא את הכתוב ולא סתר את תוכנו.  שוב אנו לומדים, כיצד יעל גרמן, זוכה אצל אחרים למוניטין טוב, שאינו ראויה לו.  לקריאה על:
הפנייה אל השר אלי ישי  בעניין דבריו על יעל גרמן,  פברואר - מאי 2011

 

7.3.11 אלה אשר מאמינים להבטחות אשר נותנת יעל גרמן,  שיקראו-
יעל גרמן, מצטלמת עם פרופסור סטנלי פישר, נגיד בנק נישראל (דר-מרקר 7.3.11) בכנס נשים מעצבות מדיניות, שהתקיים בהרצליה, ביום 3.3.11.  איך מעמדה זה, עולה בקנה אחד עם  תרבות השקר, הצביעות, הטעיית הציבור, ומתן הבטחות סרק, המהווה  חלק לא מבוטל מדרך פעולתה, צריך להדאיג את אלה אשר האמת חשובה להם ואל להם להישאר אדישים.  רוב הציבור הפך שבוי בידי סיפורי המעשיות של אנשי יחסי ציבור, המשבשים את האמת ומסתירים  - מה רב המרחק, בין הדימוי לבין המציאות. (בעקבות הפרסומים על כנס נשים מובילות, מלון דניאל הרצליה 3.3.11) . ראה:
הבטחת סרק, פוגעת בטוהר התנהלות שלטונית תקינה.

 •  דבריו של  שופט נכבד בישראל,  על ראש עירייה  שהפרה הבטחה שלטונית, הנם רק טיפה על מעשיה הפסולים של יעל גרמן, שאת חלקם הבאנו באתר בושה. לקריאת פסק-הדין המלא:
  הפרת הבטחה שלטונית ע"י יעל גרמן, עת"מ 2490/07 מטווח אולימפי נ. עיריית הרצליה, יעל גרמן 29.12.10

  8.9.10   ערב ראש השנה – תשע'א  -   דוח ראש העירייה לתושבים
  שוב מלעיטה אותנו  יעל גרמן, ראש העירייה  הרצליה  בדברי הלל נבובים, חצאי-אמת אשר כתובים בדוח שנתי אשר שולחת יעל גרמן באופן אישי,  לכל אחד מתושבי העיר.  מנהג נאה, אך למה יעל גרמן אינה יכולה לנהוג באופן מידתי, תוך יושרה, העדר הפרזה ואמירת מלוא האמת. התרברבות   יעל גרמן ראש העירייה, על   סגולותיה,  הצלחתה חסרת התקדים ועל ערכי הדמוקרטיה שהיא מקדמת, כאשר אותה עת ממש,  פוגעת  יעל גרמן אנושות  או אפילו מחללת,  את  משמעות הדמוקרטיה.  חלק זה בדבריה על הדמוקרטיה, הוא  שהביא אותי להתייחס לדוח ששלחה לתושבים ולומר דברים נוקבים על הכתוב בדוח השנתי ולשים את הדברים במקומם הראוי. ראה:
     הדוח השנתי ששלחה יעל גרמן אל תושבי הרצליה, ערב ראש השנה תשע'א 

   

  על:  תרבות השקר

   

  בורות היא רעה חולה, נרדפת למושגים - אוולת, כסילות. סיפור אמיתי על  עובד עיריית הרצליה, אדם משכיל, הנמנה כנראה על חסידי יעל גרמן,  אך בור לעניין העובדות. הוא תקף אותנו בחמת-זעם, לאחר  שקרא באתר בושה דברי ביקורת קשים על עיריית הרצליה ועל יעל גרמן ראש עיריית הרצליה.  לאחר שלמד את העובדות, לא היסס להתנצל.  מה דעתו עכשיו, על יעל גרמן, אין לי מושג.  אם הוא אכן  יצא מתוך הבורות בה היה נתון, דעתו על יעל גרמן,  לא יכולה להיות כמקודם.  איך מביאים את תושבי הרצליה, לצאת מתוך הבורות בה הם מצויים לגבי  דרך תיפקודה האמיתי של יעל גרמן, ראש העירייה, במספר נושאים בעלי חשיבות לרבים.  
   סיפור מן החיים, על עובד עירייה, שיצא להגן על כבוד מעסיקיו 12-09

   

  יעל גרמן נבחרה לתפקיד ראש עיריית הרצליה בבחירות דמוקרטיות, בהם היא ניהלה תעמולת בחירות  אגרסיבית, שאת עלותו, שילמה מפלגת מרצ - יחד, תוך שהם מסרבים לגלות ברבים,  את הסכומים בהם מדובר.  המתמודדים על תפקיד ראש העירייה,  מול יעל גרמן - ירון עולמי שעמל קשות כדי לזכות בכהונה, נתפש כנראה,  כצעיר מדי  ולא מנוסה על-ידיי רוב תושבי הרצליה ואילו עו"ד ראובן פארן, איש רציני ומנוסה, לא רצה מספיק חזק   את תפקיד ראש העירייה ולא עשה את הנדרש.  המועמדים האחרים אשר התמודדו מול יעל גרמן, היו חסרי סיכוי של  ממש. 

   

  18.4.10  מה דק ההבדל  בין -  לא חוקי לבין לגיטימי,  בין  מורשעים בעבירת שוחד (דוד אפל)  בשל  העברת כספים לראש עיריית לוד לשעבר בני רגב,  למימון מסע הבחירות  המוניציפאלי שלו,  לבין  מפלגה (מפלגת מרצ - יחד),  המעבירה  הרבה כסף למימון מסע הבחירות המוניציפאלי של  יעל גרמן ראש עיריית הרצליה, אשר היא חפצה ביקרה, תוך שהנותן – מפלגת מרצ והמקבל, יעל גרמן ראש עיריית הרצליה וסיעתה,  מדברים גבוהה על מאבק נגד השחיתות. ראה דעה אישית באתר בושה מיום 18.4.10-
  ההבדל והמשותף, בין היזם דודי אפל אשר הורשע בשוחד, לבין יעל גרמן, ראש עיריית הרצליה

  ראה גם: מפלגת מרצ

    

   6.1.2010   המאבק  נגד עיריית הרצליה, יעל גרמן ומנהל הארנונה, על גביית ארנונה שלא-כדין מתושבי השכונה,  הנו למעשה מאבק נגד שחיתות שלטונית, תרבות שקר וחוסר יושרה
   מאבקו של אריה גבע נגד יעל גרמן, ועיריית הרצליה, בעניין הארנונה שהוגדלה על תושבי השכונה בשנת 1999, לאחר כניסת יעל גרמן לתפקידה  כראש עיריית הרצליה, תוך ביטול המדיניות של קודמה בתפקיד, אלי לנדאו  -  הפך להיות מאבק של אריה גבע ואתר בושה, נגד שחיתות שלטונית,  צביעות, חוסר יושרה -  של יעל גרמן, ראש עיריית הרצליה, אשר  דרך התנהלותה בנושא הארנונה, חושפת את  כיעורה  וחוסר יושרתה.

  לקריאת מכתבו של אריה גבע,  אל יעל גרמן, מיום 6.1.10, בעניין האמת מול השקר, הקש:
  פנייה של אריה גבע אל יעל גרמן,  מיום 6.1.09 עובדות שיסודן שקר, אמת מול שקר.

   


   

   איך נראית יעל גרמן, ראש עיריית הרצליה,  בעיני תושב הבוחן את הדברים, תוך יושרה.
  לא היה לי הכבוד או העונג לפגוש את יעל גרמן מעודי.  היא סירבה לפגוש אותי, מה שרק מבט נוסף  לתוהים על  אישיותה.  גם לא דברתי עמה  מעולם בטלפון. אנחנו 'מדברים' הרבה בהתכתבות, בחלקה באמצעות יועצים שאת שכרם אני ותושבי הרצליה משלמים ביד נדיבה.  אין לי ידיעה איך יעיל גרמן  מנהלת את הדיונים עם בכירי העירייה, עם צוות עוזריה, היועצים הרבים שנשכרו  לייעץ ולהאיר את דרכה של יעל גרמן,  על-חשבון קופת עיריית הרצליה.  אינני זבוב העומד על קיר חדרה, ולא נותר לי אלא לדמיין איך היא מנהלת את ענייני עיריית הרצליה. 

  קראתי  קטע ממרתק של מאן דהו,  המתאר פוליטיקאי בדמותה של יעל גרמן, כפי שהיא מצטיירת בעייני.  אני הפכתי את הדברים  מלשון זכר, ללשון נקבה: 

  • "קיימים פכים קטנים  בחייו של בעל השררה, הבטוח כי הידע והתבונה  הם נחלתו הבלעדית, מעשים של יומיום שמעטים הם אלה הנחשפים אליהם, והעניין שהם מעוררים אינו מכה גלים ציבוריים. הדברים האלה, הקטנים כביכול האלה, החוליות הזעירות והקשרים המפותלים שביניהן, הן שעושות את האריג למסובך כל כך. לעיתים נדמה לי, והלוואי ואמצא טועה, כי אותה גברת יושבת בחדרה, ומשקיעה את כל כוחה במניפולציות, בסידורים, בברבורים ובענייני זוטות, חלוקת צ'פחות ובפיזור חיוכים, במתן הוראות בלתי-פוסקות כיצד לפגוע בזה ומה להגיד לזה, מושכת בחוטים לכיוונים שונים, ולעולם אינך יכול לדעת מה היא תעשה בשלב הבא, לאן תוביל אותה השרידות שלה, וכיצד תמצא את דרכה בסבך שהיא עצמה טוותה. אל דאגה, היא תצא מזה בקלות. המעגלים מסביבה, שלעיתים היא מנגחת אותם אלו באלו, ירימו את היד בלא כל היסוס, ולעיתים קרובות בעליצות משתפכת, בזחיחות מדאיגה, כדי לספק את מאווייה, ולתמוך בכל גחמה שלה. אני סבור כי אין כמעט יום שחולף מבלי שיימצא בו ביטוי מובהק לכל אחד מהמרכיבים הללו, לפעמים חלקם, ולא פעם כולם. "סוֹבֵב סוֹבֵב הוֹלֵךְ הָרוּחַ", אומר קהלת, ואין איש יודע את דרך הרוח... "
     

   

   הדרך הלוליינית בה  משחקת יעל גרמן  עם האמת,  אינה אפשרית  כי תימשך כל הזמן.  יעל גרמן, מסתבכת בסבך המחדלים של עצמה ואילו אגרטל הבדולח, היה יקר ללבה,  הייתה מפסיקה לנהוג בו תוך רמיסת ערכים ותוך תרבות שקר, כחש ושנאה. 

   יעל גרמן, מנצלת את חולשתם של  גורמי ביקורת המדינה, וגורמי אכיפת החוק, אשר אינם משכילים לראות נכוחה את חומרת מעשיה, שבחלקם פוגעים  באינטרסים  ובטובתם של תושבי הרצליה רבים, כל זאת ע"ח הקופה העירונית.

   

  על:

  בין השאר ראה את עבודת משרד הפנים, יחידה לחיוב אישי, על התייחסותה המגנה על יעל גרמן, תוך התעלמות מן העובדות: 

   עיקרי הדברים, בפני ועדה לחיוב אישי, 10.8.09

    על הועדה לחיוב אישי של נושאי משרה ברשויות מקומיות

   ראוי לקרוא את החלטת הוועדה לחיוב אישי, בעניין יעל גרמן - תיאטרון האנסמבל משנת 2007. על: הועדה לחיוב אישי.

   החלטות הועדה לחיוב אישי, יעל גרמן 6-07

   

  אתר בושה, גדוש ומלא בעובדות על הדרך בה מתנהלת עיריית הרצליה בראשות יעל גרמן.  לא פקידי העירייה אשמים במחדלים, ברוב המקרים גם לא המנהלים בדרגי הביניים. ההתרשמות שלנו הנה, כי מנהיגותה הבעייתית של יעל גרמן, היא הגורם המרכזי לכשלים הרבים שאנו מגלים בעבודת עיריית הרצליה. תוכל לקרוא על-כך בדפי אתר בושה.

   

  הבאנו בדף זה, כמה דוגמאות:

   

   

  ראינו מקום להדגיש את דבריו החמורים  של מנכ"ל משרד הפנים, רם בלניקוב  במכתבו מיום  17.6.07  אל  יעל גרמן,  בעקבות החלטת הועדה לחיוב אישי בעניינה:

   

  • "ברצוני להדגיש כי אל אף שהנהלת משרד הפנים  בחרה לאמץ את המלצות הועדה לחיוב אישי כלשונן, המשרד רואה בחומרה רבה את התנהלות קברניטי עיריית הרצליה  בעניין זה, שחרגה מהוראות החוק, ומכללי מינהל תקין   המהווים את אשיות השלטון הדמוקרטי בישראל.
  • למען הסר ספק, אין זאת בסמכותו של ראש עירייה לחרוג מהיקף התמיכה אשר אושר במועצת העירייה, הגם אם מדובר במטרה נאותה ובתכלית ראויה.  משרד הפנים, כשאר הציבור, מצפה מנבחרי הציבור לתת אות דוגמא אישית במעשיהם ולשקול בכובד ראש כל הוצאת כספי ציבור מקופת העירייה".

   

   

  יעל גרמן,  מתראיינת  ערב יום העצמאות - 28.4.09 - ד' באייר תשס"ט

  יעל גרמן מדברת על הכול , ראיון עם העיתונאי  שרון יונתן, מקומון -  לוקאל,    28.04.2009 

  לרגנושאי דרך התנהלות יעל גרמן באופן פוליטי  ועל דמותה בלא כחל ושרק ראה :

   

  נושאים שונים בהם עסק גבע בעניין עיריית הרצליה הקש: עיריית הרצליה

   

  יעל גרמן הנה ראש העירייה, המעורבת ומשפיעה עד מאד על המנגנון העירוני. כשלי המנהל  של עיריית הרצליה, בחלקם בלתי נורמטבייים בעליל, המובאים באתר בושה, יש לייחסם למנהיגותה הכושלת ולחוסר כישוריה כראש ארגון.

   

  13.4.09  החוף המגדרי של הרצליה, בהכשר הבד"ץ, כשלים מנהליים חמורים בצד סימני שאלה קשים

  חוף-הים של הרצליה, דרומית למרינה,  חסום בעתות הקיץ למעבר הולכי רגל,  בשל הקצאת החוף לרחצה דתית-חרדית נפרדת של נשים וגברים. בחוף המגדרי משתמשים בעיקר תושביה החרדים של העיר בני-ברק, ועיריית בני-ברק, מעבירה כספים לעיריית הרצליה לתחזוקת החוף.   בכך שלעצמו אין רע, אולם הדרך בה נעשה הדבר, מעוררת סימני שאלה קשים ותהיות רבות. הקש: 
  כשלי החוף המגדרי הרצליה.

   

   

  6.4.09 ניהול לקוי של מערכת המים העירונית,  תוך חשש להטעיית בגץ   על-ידי עיריית הרצליה.

  בעקבות תקלות במערכת המים  העירונית בהרצליה, מתברר כי המידע הקיים בידי עיריית הרצליה בנושא, הוא חלקי מה שאינו מאפשר מערך ניהול ובקרה יעילים.  יש מקום לחשש, כי מערכת המים המנוהלת ע"י עיריית הרצליה,  דורשת שיפור  ומכל פנים, מתבקשת ובחינת מצב מערכת המים  באופן  מקיף ויסודי.

  באותה עת ממש,  הובילה יעל גרמן, ראש עיריית הרצליה, עתירה לבג"ץ נגד שר האוצר ושר הפנים, בעניין כוונת הממשלה לתאגד את מערכת המים העירונית, כאשר העתירה נשענת על טענת עיריית הרצליה כי  היא מנהלת את משק המים העירוני ביעילות ומיומנות גבוהים ביותר. איך תסביר יעל גרמן את הסתירה  של טענות עיריית הרצליה בפני הבגץ, עם הניהול הלקוי של  מערכת המים על-ידי עיריית הרצליה  בראשותה ? יעל גרמן עדיין לא הפנימה כי  מלים אין בהם די  וכשאשר אין המלים אמת - הם יפעלו נגדה כבומרנג.

  לקריאה על מערכת המים בהרצליה והעתירה של עיריית הרצליה לבג"ץ מיום 6.4.09 , הקש: מערכת המים - בג"ץ  

   

  יעל גרמן אישה נוטרת ומנהלת חשבונות אישיים -  אתר בושה פועל בלא מורא ובלא משוא פנים מול יעל גרמן, כמו מול גורמי שלטון אחרים, בכירים וחשובים ממנה.

   מי שאינו מתיישר עמה  רעיונותיה או מנסה לגלות עמדה עצמאית,  עלול לסכן את משרתו, כמו שקרה לא אחת עם אנשים שתמול-שלשום, היו יקירה. יעל גרמן  אישה נוקמת ונוטרת, חסרת יושרה, אישה שאין האמת נר לרגליה והיא משקרת ביודעין לא אחת, פוליטיקאית שנאה דורשת אך לא מקיימת תמיד את הבטחותיה.  יש  אומרים שאינה סולחת ולא שוכחת  וכי דרך התנהלות בין כתלי העירייה, שונה לחלוטין לעומת הופעותיה ברבים, כשהיא כולה נוטפת נופך צופים. יעל גרמן אישה משכילה, לא טיפשה, אך נוהגת לא אחת תוך אוולת מדהימה. יעל גרמן  מרשימה בדיבורה והיא מצליחה לקחת בשביי קסמיה אנשים רציניים שאינם מסתכלים מעבר למסך.  אין ליעל גרמן  אופוזציה של ממש  בתחום הפוליטי המוניציפאלי ואין לה למעשה אנשים לעומתיים במנגנון העירייה, כאלה שיזהירו אותה בפני המכשולים אליהם היא נופלת שוב ושוב. כל אלה הנתמכים על שולחן העירייה, או הזקוקים לעיריית הרצליה, יראים מנחת זרועה.  גם יחסיה  עם התקשורת מעורבים וכאשר דברים בעיתון אינה מוציאים חן בעיניה, כי פועלת בחוזקה עד כדי החרמת העיתון, תוך סירוב להשיב להגיב לפניית כתבי אותו עיתון.

   

  אריה גבע, מפעיל אתר בושה,  אינו ירא מיעל גרמן,  אינו מתרשם מאישיותה וככל שהוא  מעמיק לחפור, המים נראים מזוהמים עד מאד.... המדהים הנו, למרות מאות המכתבים שהוחלפו בין יעל גרמן ואריה גבע, למרות הדברים הקשים שאמר  אריה גבע על יעל גרמן, היא מסרבת להיפגש עמו. לא זכורה עובדה אחת, שהועלתה על-ידי גבע, אשר יעל גרמן באופן ישיר או בעזרת שלוחיה, הפנתה את תשומת הלב לחוסר דיוקה. השמצות מצד יעל גרמן, השתלחויות, איומים בתביעת דיבה, היו גם היו אך כאשר אתר בושה פועל על רק על-סמך האמת וכאשר יעל גרמן ועיריית הרצליה מקבלים את זכות התגובה ותיקון העובדות - הם יודעים היטב, כי כל איומיהם הם לא רק בבחינת בוקי-סריקי, אלא הוספת זרדים למדורה.

   

  עלה בידה של יעל גרמן, בעזרת מימון  נדיב של מפלגת מרצ, שאין מגלים ברבים את גובהו -  לזכות  שוב במשרת ראש עיריית הרצליה.  במה משרתת בחירתה של יעל גרמן  כראש העירייה הרצליה  את טובת התושבים, במיוחד אלה של מרכז העיר והשכבות הסוציו-כלכליות היותר נמוכות ?,  יעל גרמן נוהגת העדפה ברורה של האזורים העשירים והמבוססים של הרצליה, זאת במימון מלא של  מפלגת מרצ  והשמאל הישראלי. מדוע הם נוהגים כך   - רק להם פתרונות. לקריאה על:  בחירת  יעל גרמן בפעם השלישית

   

  תעמולה קלוקלת, שקרית בחלקה, מכפישה, בלתי-ראויה,  כך התנהל קמפיין הבחירות של יעל גרמן  בנובמבר 2008, עם מימון נדיב של מפלגת מרצ. גם אם בסופו של יום הועיל לה קמפיין זה,  שטפה יעל גרמן את מוחם של תושבי הרצליה -  ככה לא מתנהג ראש עירייה   בעל ישורה המדבר גבוהה-גבוהה. בעיני בושה,  זו ביריונות  פוליטית

   הקש: תעמולת בחירות לא אתית הרצליה.

   

   יעל גרמן  מכהנת בתפקיד ראש עיריית הרצליה מאז 1998, יותר מעשר. מה התוצאה ?

  הרצליה הנה עיר עשירה, הממוקמת במקום הטוב ביותר. יש לה  הכנסות נכבדות מאזור התעשייה, חוף ים גדול, אוכלוסייה בעלת הרכב סוציו-כלכלי גבוה.  האם יעל גרמן שיפרה את מראה הרצליה ואת איכות החיים של תושבי הרצליה ? 

   

    פברואר 2009  - תושבי הרצליה אינם שבעי-רצון מתפקוד ושירותי עיריית הרצליה

   סקר של הלמ"ס שפורסם בתאריך 2.2.09   מצביע  כי תושבי הרצליה, הם הכי פחות מרוצים בין תושבי הערים הבינוניות במרכז הארץ,  מתפקוד העירייה ומשירותי העירייה. יעל גרמן מתעסקת ביחסי ציבור, אבל סקר של הגוף הממשלתי המקצועי  האמין ביותר מצביע, כי הרצליה  נמצאת בתחתית הסולם של  תפקוד העירייה. הרצליה עיר עם הנתונים הטובים ביותר,  הולכת ומידרדרת.  יעל גרמן,  מיתממת או שהיא באמת סומא שאינה רואה מה היא עושה לעירנו היקרה. 

  מה תירץ תימצא הפעם יעל גרמן, ראש עיריית הרצליה להסביר  את  הבושה ? במי תתלה הפעם את האשמה.

  מתאים לה לומר,  כי  התושבים 'לא מבינים' את גודל  מעשיה למען הרצליה? אבל דובריה 'החרוצים', מן הסתם, יחרישו נוכח הממצאים הקשים. 

   

  פרטים על  סקר של הלמ"ס בדבר שביעות רצון של תושבי הערים מתפקוד העירייות , הקש:  שביעות רצון תושבי הערים

   עיון בטבלת הנתונים המקורית, הקש:  סקר הלמ"ס 1358  מיום 2.2.09

  כדי לקרוא את הנתונים בטבלה של הלמ"ס,  תשתמש בחצים בסרגל התחתון,   מצד שמאל. 

   

  ערי דרום השרון,  שזורות זו בזו. תושב הרצליה  מבקר לא אחת בערים השכנות - רעננה, רמת השרון, דקות נסיעה מביתו ושם הוא חש בהבדל העצום בין מראה העיר הרצליה לבין המראות שהוא רואה אצל השכנים. כאן, בדרום השרון, הדשא של השכן, הרבה יותר ירוק.  יעל גרמן יכולה לספר סיפורים, לעשות יחסי ציבור יקרים ל'הצלחתה' אבל הציבור אינו טיפש.

   מספר מאמרים 
1 19.11.07 מדוע שרים בממשלת ישראל פועלים למען אישור תקציב עיריית הרצליה בראשות יעל גרמן ?
2 12.12.12 נוכח כשליה הבולטים של יעל גרמן, הצבתה של במקום שלישי ברשימת 'יש עתיד' של יאיר לפיד תמוהה
3 14.12.12 יעל גרמן מייצגת את הפוליטיקה הגרועה, המאוסה, הבזויה. דמותה הנה תעתוע בו נפל יאיר לפיד
4 12.11.12 תמה תקופת מגורי בעיר הרצליה - אנחנו עוברים להתגורר בעיר הגדולה, תל-אביב. נקווה כי תושבים אחרים יבצעו את הבקרה האזרחית על פעולות עיריית הרצליה
5 23.10.11 ביאנלה משמימה, מופעים אינם בהכרח תרבות, מופע פריחה בתוך זוהמה
6 6.1.10 אריה גבע אל יעל גרמן, ארנונה, אמת מול שקר
7 27.4.09 ערב יום העצמאות, יעל גרמן מדברת על הכל, תגובת אתר בושה
8 13.4.09 החוף המגדרי הרצליה, כשל ניהולי או חמור מכך
9 21.11.08 יעל גרמן נבחרה בשלישית כראש עיריית הרצליה - האם יחליף כושי עורו, נמר חברברותיו
10 הרצליה עיר מצויינת, ראש העירייה הרבה פחות - בעקבות, סקר דה-מרקר 11.9.08
 
« התחלה הקודם 2 1 הבא סיום »
JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

השלטון - שלוחותיו

רשויות מקומיות

mountain lion 10.8 online download 
http://www.flyrnai.org/dbimg/R...sional-sp1 
buy adobe acrobat 9 standard 
buy windows xp 64 online 
buy microsoft office professional 2007 product key 
cialis rezeptfrei niederlande pfizer viagra 100 mg viagra se necesita receta viagra prescription médicale precio cialis 5 mg 28 comprimidos
cheapest viagra generic buy viagra cheap online price of viagra in ireland cialis generic tadalafil is levitra over the counter
cialis super active plus kamagra gel india sildenafil 20 mg is generic cialis from india safe generic viagra blue pill 25mg