בושה בושה
חוף הים הנפרד - החרדי

החוף הנפרד -  המגדרי, בחלק החוף הדרומי של העיר הרצליה


חסימת  המעבר על חוף-הים  של הרצליה, בקטע הדרומי -  על-ידי עיריית הרצליה בראשות יעל גרמן -  זאת כדי לאפשר שימוש  בחוף על-ידי המגזר  החרדי  -  בדרך ובמקום שהדברים נעשים, הנו  בלתי-ראוי ולא מידתי בעליל.  נפגעת לא רק זכות המעבר  על חוף הים של הציבור הרחב, אלא נמנעת  גישה  בטוחה אל רצועת חוף ים נפלאה  של 1400 מטר בדרומה של הרצליה,  תוך סיכון חייהם של  אלה היורדים   אל החוף דרך מצוק הכורכר באין דרך אחרת ראויה.

 

הבעייה אינה רק חסימת המעבר על חוף-הים, אלא  מניעת גישה נוחה אל החוף הדרומי של הרצליה, המכונה 'חוף הפרצה', שהוא החוף היפה ביותר של הרצליה, מצב המביא כי מספר המתרחצים או השוהים בחוף זה, נמוך מאד וגם אלה, מגיעים אליו, דרך שביל במצוקי הכורכר, תוך שאינו בטיחותי.

 

יידעו תושבי הרצליה וכל אותם אזרחי מדינת ישראל האחרים,  הרוצים ללכת  לאורך החוף מהעיר הרצליה אל חופי תל-אביב,  או סתם  חפצים ליהנות משהות על חוף-הים בחלק הדרומי של הרצליה, את  העובדה אותה מצניעה עיריית הרצליה, כי בחודשי הקיץ, המעבר בחוף או השימוש בו, כפוף למגבלות חמורות של הציבור החילוני או אלה המאמינים או שומרי המסורת, שאינם יראים משימוש משותף של גברים ונשים. 


  • כדי לאפשר לציבור החרדי של גוש דן(בעיקר של תושבי  בני-ברק והעיר אלעד)  רחצה מגדרית נפרדת, חוף-הים של הרצליה  דרומית למרינה, סגור על-ידי עיריית הרצליה בראשות יעל גרמן, לשימוש או שהות  משותפת של גברים  עם נשים, בכל ימות השבוע, להוציא שבת.
    בימים -  א', ג', ה', החוף סגור לכניסה  של גברים בשעות 8:30  עד 20:00
    בימים -  ב', ד', ו', החוף סגור לכניסה  של נשים, בשעות 8:30 עד 20:00 (יום ו' עד 19:00 בלבד).

 

'שביל ישראל'  עובר במסלול בו חסום חוף הים לשימוש נפרד. לפיכך, בתקופת הקיץ, צריכים ההולכים על שביל ישראל,  לתכנן את מסלולם בהתאם. (במקרה של הליכה מגדרית משותפת או  הליכה ביום הלא מתאים גברים או נשים, יש לבצע עקיפה מערבה וללכת על שביל או דרך המצוק).

 

הקצאת חוף-ים נפרד לשימוש מגדרי של אוכלוסייה חרדית,  על-ידי עיריית הרצליה  למרות שהוא מעורר תמיהות כאשר הדברים נעשים על-ידי עירייה שנשלטת על-ידי מפלגת מרצ, היה  מעשה ראוי, אם עיריית הרצליה בראשות יעל גרמן, הייתה פועלת בדרך  של שיתוף הציבור בתהליך, מידתית נכונה, תוך שקיפות המצב. חובת עיריית הרצליה היה לפרסם את  המידע, תוך הצגת  את כל הנתונים בפני תושבי הרצליה וחשוב מכך,  הקצת חוף נפרד יכולה הייתה להעשות רק בתנאי כי חסימת חוף-הים לשימוש הרבים, תעשה במיקום נכון תוך בניית דרך אלטרנטיבית למעבר הולכי רגל.  הדרך בה פעלה עיריית הרצליה, הביאה לחסימת  המעבר על חוף-הים בין הרצליה לבין תל-אביב,  מה שמביא  הולכי רגל לא  לטפס על מצוק הכורכר הפריך,  תוך סיכון חיים.

את החוף הנפרד ראוי היה להקים, בתפר בין חופי תל-אביב והרצליה, מקום אליו יש גישה נוחה וניתן לעקוף את החסימה  של החוף בדרך נוחה. פנינו לא אחת אל שר הפנים בעניין זה, אך לא זכינו לתגובה.

מבחינת תושבי הרצליה, אם 'נגזר' עלינו להקצות חוף לשימוש החרדים,  ראוי יותר היה כי  יוקצה להם חוף סידני-עלי, בצפון העיר.  מספר הולכי הרגל על חוף זה נמוך יחסית, וממילא  המעבר על החוף צפונה חסום, בשל הסלעים שהונחו בחוף, כדי להגן מפני המצוק המתפורר.

 

חוף הים הנפרד בהרצליה, (המשמש בעיקר את הציבור החרדי, תושבי בני-ברק והעיר אלעד), פועל רק בימי הקיץ.  יש לציין כי בתקופת הקיץ, חלה תקופת בין המצרים, בין י'ז תמוז לבין ט' באב, בהם, נוהגים החרדים, לנהוג מנהגי אבלות והימנעות מתענוגות, לרבות רחצה בים. על: תקופת בין המצרים

 וכך, נוצר מצב בו  הציבור שאינו שומר מצוות קפדן,  אינו מבקר בחוף הנפרד ומצד שני, הציבור החרדי, אינו פוקד את  החוף. בפנינו  עדים לבזבוז משווע של  כספי עיריית הרצליה ואי-ניצול ראוי של משאב הטבע של חוף הים.

 

 

מאחר ואין עיריית הרצליה  מפרסמת ברבים באופן ברור את דבר החסימה ונוכח העדר שילוט מתאים של עיריית הרצליה בחופי הים כי החוף חסום (קיים שילוט מטעה של קיום  מסלול הליכה לאורך כל החוף),  הולכי רגל שפניהם להגיע על החוף מכיוון צפון - הרצליה לכיוון דרום תל-אביב או להיפך,  הולכים על חוף הים עד שהם נתקלים במחסום ונאלצים לחזור כלעומת שבאו. (אם הם הולכים במגדר משותף, או בימים הלא 'נכונים').

.

 

נוכח העובדה כי יעל גרמן וסיעתה במועצת עיריית הרצליה, זכו לתמיכה כספית מסיבית של מפלגת מרצ-יחד, בעת הבחירות  המוניציפאליות,  הרי פעולת יעל גרמן, למען החרדים של בני-ברק, על-חשבון תושבי העיר הרצליה, מעוררת תהיות וסימני שאלה. תחזוקת החוף הנפרד בהרצליה,  המשמש  בחלקו המכריע את האוכלוסיה החרדית של גוש דן, ע"ח קופת עיריית הרצליה בראשות יעל גרמן,  אינה דבר המובן מאליו ועל יעל גרמן היה להסביר לציבור תושבי העיר ולחברי מפלגת מרצ, מה הניע אותה לפעול כך, ולא אמרנו עדיין דבר על הכשלים המנהליים של עיריית הרצליה, שנגלו לעיניננו,  בעת בדיקת נושא החוף הנפרד של הרצליה.  

 

 9.9.11  יום לאחר צום תשעה באב', חוף הים הנפרד המה מאלפי מתרחצים חדרים -  תופעה
לאחר 'היובש' של תקופת בין המצרים,  המוני חרדים גדשו את החוף הנפרד דרומית למרינה.  רשמים ותובנות ממעבר בין הנהנתנים החרדים. גם הם תאבי חיים ,גם להם מגיע.  ראה:
הליכה בחוף הנפרד החרדי של הרצליה, לאחר תום תקופת בין המצרים  8-11

 

 


 8.7.11  חוף הים הנפרד שוב מופעל   השנה והמעבר החופשי על החוף הדרומי   היפה של הרצליה נמנע.   מיעוט מתרחצים לעת ערב, חוף מבוזבז,  לכלוך - זוהמה על דרך המצוק למעלה.
 גם השנה (קיץ 2011) חסום חוף-הים הדרומי של הרצליה למעבר חופשי.  הקצאת חוף נפרד – מגדרי  בתחומי העיר  הרצליה  לציבור החרדי -  משמעו גזילה  של החוף מידי הציבור הרחב. יעל גרמן  במלוא תפארתה.
הלכלוך על שביל הצוק למעלה בתחומי העיר הרצליה רק התעצם. אין חדש בהרצליה. מה שהיה הוא שהווה.  עיריית הרצליה בראשות יעל גרמן ממשיכים במסורת הנמשכת  כמה שנים. דוברת העירייה אינה מפרסמת ברבים את העובדה כי החוף היותר יפה של הרצליה חסום למעבר חופשי,  גם אתר עיריית הרצליה, ממלא פיו מים. נמשך  עושק חוף- הים  מידי הציבור הרחב בכלל ומידי תושבי הרצליה בפרט.  חסימת החוף הדרומי של הרצליה, בשל הקצאת קטע חוף-ים לשימוש מגדרי נפרד לחרדים, תוך הימנעות  עיריית הרצליה להקים שביל עוקף, מהווה פגיעה מתמשכת בזכות הטבעית של הציבור להלך חופשי לאורך חופי הארץ.  עיריית הרצליה משקיעה סכומי עתק לשיקום החוף למטרת החוף הנפרד, לאחר סערות החורף, עלות התחזוקה  השוטפת גבוהה, בלי שנמסר לתושבי הרצליה כמה עולה התענוג לארח את החרדים של בני-ברק בחופי עירנו.  אמנם עיריית בני-ברק משתתפת בהוצאה, אך לא נמסר בכמה. ראה:

 

לא הייתי משתמש במילה 'עושק', לולא עשתה יעל גרמן, ראש עיריית הרצליה, שימוש במושג זה, במסגרת מאבקה נגד  רוכשי הדירות במרינה.  (ראה הכתבה בעיתון הארץ מהיום  8.7.11,  תחת הכותרת, 'עיריית הרצליה נגד דיירי יחידות הנופש במרינה').  אם  בעלי הדירות של המרינה  נחשבים בעיני ראש העירייה כתושבים אשר עושקים את החוף, מה שעושה יעל גרמן לציבור הכללי  בחסימת החוף הנפרד, הוא עושק בריבוע.  לקריאת הכתבה בעיתון הארץ:
עיריית הרצליה נגד דיירי יחידות הנופש במרינה, הארץ 8.7.11


בעונת הקיץ, צעידה בחוף הדרומי של הרצליה לעבר חופי תל-אביב, אינה אפשרית כאשר צועדים בצמד  אישה  וגבר,  או כאשר גברים צועדים על החוף בימי המוקצים לנשים ולהיפך,  החוף חסום.  הטיפוס על המצוק מסוכן וגם אם אתה הולך חזרה ועושה את העיקוף, ההליכה על דרך המצוק למעלה, בדרך מאובקת מלאת מכוניות הנה לא נעימה בלשון המעטה.  הנוף היפה מזוהם בגלי אשפה, הטינופות והלכלוך, מעוררים  שאט-נפש.  הדרך בה מתייחסים  יעל גרמן, ראש עיריית הרצליה וסגנה, יונתן יסעור, לחצר האחורית של הרצליה, מעוררת  בחילה ומצביעה על דמותם ופועלם.   
החוף הדרומי המקסים של הרצליה,  דרומית לחוף הנפרד, כמעט נטוש, אין גישה נוחה. נוכח החגיגה המתרחשת  בחוף הסמוך של תל-אביב, עולה המחשבה, אולי כדאי להעביר חוף  מקסים זה  בתחומי העיר הרצליה,  אל רשות מקומית אחרת, כמו רמת השרון שאין לה חוף משלה. הרצליה העצובה.  אתה חוצה את גבול העיר הרצליה, בואכה תל-אביב ומתקשה להאמין. הים אותו ים, אבל איזה הבדל. לא מעשה שמיים, לא גזירת גורל אלא הבדלי גישה, שוני בניהול של  העומדים בראש.  רון חולדאי מול יעל גרמן, איזו השוואה....

 

 

18.7.10  מדוע אלי ישי שר הפנים לא פועל לשינוי המצב לטובת כל הצדדים, לרבות החרדים
חלפה שנה מאז פניתי אל שר הפנים אלי ישי,  על הכשלים הקיימים בדרך הקמת וניהול החוף הנפרד המגדרי, והבאתי הצעות לשינוי של המצב לטובת כל הציבור, לרבות החרדים. אלי ישי לא טרח להשיב וכמובן, משרד הפנים  לא עשה דבר לשינוי המצב. אין אנו מבינים את מניעיה ואת הלך מחשבתה של יעל גרמן ומה באמת היא רוצה להשיג בכך שהיא פוגעת באוכלוסייה הכללית למען החרדים.  באותה מידה אין אנו מבינים את שר הפנים אלי ישי, שיכול היה לפעול למען  פתרון, שיאפשר לציבור החרדי להנות מחוף הים, תקופה ארוכה יותר ולמנוע פגיעה בציבור הכללי, ניצול חוף הים וחשוב מכל, הפחתת הסיכון לחיי המתרחצים, שגורם המצב הקיים. 

כתבתנו היום  אל שר הפנים אלי ישי, קשה לנו להאמין, שהוא יעשה מעשה. לקריאת המכתב:
אל אלי ישי, שר הפנים, תמונת מצב על החוף הנפרד בהרצליה, מדוע אינך פועל 18.7.10

 

 

13.7.10  כאשר חוף הים חסום, נאלצים ללכת על דרך מצוק הכורכר. גועל-נפש, סכנה.
 הליכה במרומי גבעת הכורכר בחלק הדרומי של הרצליה. זוהמה, טינופת, לכלוך, אבק כבד, חריצים באדמה המהווים סכנת נפשות. קשה להבין, איך פרנסי העיר הרצליה, מניחים לכמויות גדולות של טינופות, לקשט את החצר האחורית של העיר העשירה.

 טוב מראה עיניים מאלף מלים:
 תמונות – שביל במרומי המצוק, דרך העפר, יום רביעי 13.7.10 לעת ערב

 

כמה מלים, על  הצעידה במסלול החליפי במרומי צוק הכורכר:
התרשמות וחוויה מדכאה, של הליכה על שביל מצוק הכורכר 13.7.10 

 

9.7.10   יום ששי, יומם של הגברים, אבל אין דתי אחד לרפואה בשטח החוף הנפרד.
יצאתי להליכה מהנה על חוף הים ביום ששי (9.7.10), לשם ספורט  וכדי ליהנות מהשקיעה הנפלאה.  יום ששי הוא יומם של הגברים בחוף הנפרד של הרצליה. לקחתי עמי מצלמה, להנציח את מעשיה של עיריית הרצליה בראשות יעל גרמן, בחסימת זכות הדרך על  חוף הים, שהופקד על-ידי המדינה בידי עיריית הרצליה, לשימושם החופשי של האזרחים. צריך לראות כדי להאמין.

תמונות שצילם אריה גבע,  בלוויית הסברים  על מעשה האיוולת –
תמונות - חוף הים, בין המרינה לבין חוף הצוק תל-אביב. 9.7.10 יום ששי, בטרם שקיעה.

 

 על: 
הליכה על חוף הים הדרומי של הרצליה, חרדים אין, גם נשים אסורות בכניסה, איוולת. יום ששי 9.7.10 

 

 

7 ביולי 2010.   הים הוא אותו ים, וראש עיריית הרצליה יעל גרמן, נוהגת כמו יעל גרמן, בבחינת 'כושי לא ישנה עורו ונמר חברבורותיו'.  שנה חלפה מאז חשפתי את הכשלים הרבים של דרך הקמת וניהול החוף הנפרד בהרצליה על-ידי עיריית הרצליה בראשות יעל גרמן.  נכתבו  דברי ביקורת קשים  והוצגו וסימני השאלה בדבר המניעים של יעל גרמן, ראש עיריית הרצליה, ואלה נשארו נשארו בעינם גם בקיץ 2010 בלא מענה.  בעיני, כספי עיריית הרצליה כפי שנוהגת בהם יעל גרמן, הם בבחינת הפקר.    

 

מדוע אין עיריית הרצליה מפרסמת ברבים, את עובדת סגירת החוף למעבר גברים ונשים, ההולכים יחדיו. מדוע אין עיריית הרצליה, מפרסמת במקום בולט בעיר ובאתר האינטרנט שלה, את הימים והשעות, בהם גברים ילכו לבד ונשים תלכנה לבד, בחוף הים השייך לכלל תושבי ישראל.

 

כמה עולה לתושבי הרצליה התענוג של  החזרת חוף נפרד לציבור החרדי, שהוא לגיטימי וראוי, אם כל ההוצאות היו מכוסות על-ידי עיריית בני-ברק או משרד הפנים או קרן ממשלתית אחרת.  

העובדה כי עיריית הרצלייה בראשות יעל גרמן, חוסמת את חוף-הים להליכה מגדרית משותפת, כדי לאפשר לציבור החרדי של בני-ברק, שימוש בחוף הים,  מכעיסה, לא ראויה ולא מידתית, נוכח החלופות שקיימות להקמת חוף  ים נפרד לציבור החרדי, בגבול בין הרצליה לתל-אביב.  

 

 תתעלמו מן השלטים של עיריית הרצליה  בכניסה אל החוף דרומית למרינה.  המצביעים כי חוף הים לכל אורכו פתוח לתנועה.  השלטים אשר הציבה עיריית הרצליה בראשות יעל גרמן, מצביעים כי עיריית הרצליה מפעילה למענכם מסלול הליכה של 5900 מטר של חוף ים ארוך. נוכח המציאות של קיום חוף ים נפרד וחסום, הרי שלטי עיריית הרצליה הם תעמולה ונועדו לפאר  ולרומם את יעל גרמן.  נוכח המציאות, לפחות, ראוי כי השלטים ישקפו את המציאות. בעל כורחך אתה אומר, עיריית הרצליה בראשות יעל גרמן, מטעים את הציבור, מספקים לו מידע לא נכון, מטעה.   אמרנו כבר מזמן, כי  כי יעל גרמן הנה אישה חסרת בושה, פוליטיקאית צבועה ודרך ניהולה עיריית הרצליה את חוף הים הנפרד, המגדרי, הוא דוגמא טובה למציאות עגומה זו.

על: תמונת מצב על  חסימת חוף-הים של הרצליה, מסיבה מגדרית, חוף נפרד,  קיץ 2010.

 

 

16.8.09  פנייה אל שר הפנים, אלי ישי, לפעול למען העתקת החוף הנפרד דרומה, בעונה הבאה שנת  תש"ע.

מכתב לשר הפנים - העתקת החוף הנפרד הרצליה, דרומה.

אם שר הפנים, לא יפגין מנהיגות ולא יפעל במהירות להעברת החוף הנפרד דרומה, על גבול הרצליה - תל-אביב,  ימשך המצב הקיים, שהוא גרוע מכל הבחינות, גם לציבור החרדי, הזוכה לחוף נפרד תקופה קצרה בשנה, וגם לציבור האחר, אשר עיריית הרצליה חוסמת ממנו זכות המעבר על החוף, תוך סיכון חיי אדם.

 יולי 20101  אלי ישי, שר הפנים, מנהיג תנועת ש"ס,  לא טרח להשיב לפניות של אריה גבע,  וכמובן, לא טרח לעשות דבר להביא לשינוי מיקום החוף הנפרד, (ראה להלן),  מה שהיה עושה טוב לציבור החרדי  בהקצאת חוף ים נפרד במשך חודשים רבים בשנה ולא רק בתקופת הקיץ ומה שהיה מסייע מאד ולכלל תושבי החוף, אשר רוצים את הזכות, ללכת לאורך חוף -  הים השייכים לכלל הציבור.

 

27.8.09   מציצנות במסווה אמנות

פורסם בידיעות אחרונות, על כל רוחב העמוד האחורי, תמונה של נשים חרדיות בחוף הים הנפרד של הרצליה.

מתברר, כי שני צלמים של סוכנות  UP  טארה טודרס-וויטהול, אריאל שליט תיעדו במשך קיץ 2009 את המתרחצים בחוף הנפרד של הרצליה בשעות בהם החופים מיועדים למתרחצים בני מגדר שונה.

על  המבצע שקיבל פרסום עולמי הקש: הקיץ של המגזר החרדי , הרצליה, חוף הים

אני הקפדתי שלא לצלם את המתרחצים בעת הליכתי על המצוק והצילומים שערכתי.

לדעתי, עבודתם של שני הצלמים הנה מציצנות  פוגעת, שאין בינה לבין אמנות דבר.

 

 

משימה חשובה זו, אשר משום מה אין הארגונים הירוקים וארגוני זכויות האדם, פועלים למענה, צריכה להעשות בלא קשר למחדלים  המנהליים החמורים שהתגלו בדרך פעולות עיריית הרצליה,  ועל-כך, כי ההוצאות על תפעול החוף עבור אוכלוסייה חרדית שאינה תושבת העיר הרצליה, נעשו ע"ח קופת עיריית הרצליה.

 

ראוי כי יוקצה לאוכלוסייה החרדית של גוש דן, חוף-ים  נפרד,  בו יוכלו להשתמש  במשך תקופה ארוכה, על-פי אורחות חייהם ברחצה מגדרית נפרדת למהדרין.  על-פי המצב כיום, החוף הנפרד של הרצליה, המשמש בעיקר את האוכלוסייה החרדית של גוש דן,  פועל תקופה קצרה – תוך שהוא מבתר את  חוף-הים  בין הרצליה לבין תל-אביב, מה שמונע מעבר של צועדים על החוף ומביא רבים מהם לטפס על המצוקים, תוך סיכון חיים.

  

חוף הים הנפרד של הרצליה, מחדלים חמורים וסימני שאלה מהותיים   קיץ  -     2009     

 כשלים בלתי נתפשים מצד עיריית הרצליה  בראשות יעל גרמן, לגבי החוף הנפרד המגדרי, הנמצא דרומית למרינה. שערורייה של ממש, שעושה רושם, כי אינה משפיעה על יעל גרמן, למרות כעס תושבים רבים.

 

31.7.09   כשל של דוברת עיריית הרצליה, דורית בסמן - קובל,  אשר התנהלותה בנושא החוף הנפרד המגדרי, נראית בעיני חסרת יושרה ואיוולת כאחד.  דורית בסמן - קובל, אישה משכילה ומן הסתם  אינטליגנטית, נפלה קורבן לעצמה. במקום לשמור על יושרה ואמינות, היא נגררה כנראה, אחר דרך השקר, כמנהג הממונה עליה, יעל גרמן, ראש עיריית הרצליה.  על דורית בסמן - קובל, דוברת עיריית הרצליה , לאור התנהלותה בעניין החוף הנפרד הקש:  

דורית בסמן - קובל, דוברת עיריית הרצליה

 

 

title Filter     מספר מאמרים 
# כותרת מאמר
1 9.8.11 יום לאחר ט' באב, החוף החרדי הומה אדם. גם הם כמותנו, אוהבי חיים
2 רק גברים מורשים לצעוד בחוף הנפרד, ביום שני, 4.7.11 שעה שש בערב, היום עדיין במלואו - כמה עצוב. רשמים אישיים
 

השלטון - שלוחותיו

רשויות מקומיות

buying windows office 2007 
download 2013 ms project professional 
http://www.flyrnai.org/dbimg/R...13-license 
purchase mac os x 10.8 
buying office 2013 as student 
viagra a paris prescription clomid viagra prijzen echte kamagra vente de viagra sur internet
vardenafil in india buy viagra india generic viagra fast shipping viagra without prescription in australia genuine viagra without prescription
generic levitra does it work cialis soft tabs vs cialis daily dosage of cialis internet viagra pharmacy levitra vardenafil oral jelly