בושה בושה
שטח תע"ש - דרום שרון - תוכנית בעייתית

 

1.4.14  תוכנית הבינוי של שטח התע"ש (מש/1), אותה דוחפת הממשלה למרות הבעייתיות הרבה הקיימת בה,  מתקדמת בהיבט הבירוקרטי.  הוועדה המחוזית המיוחדת בראשות גילה אורון, אישרה את התוכנית, לאחר שהליך ההתנגדויות הועבר לידי אדריכל פרטי. (אני מעדיף שלא להתיייחס לדרך עבודת החוקר הפרטי, אך אציין רק כי בחלק מסעיפי התנגדויות שהגשתי אישית, (ראה בהמשך), הוא סירב אפילו  לדון. וכך, דומה כי  ל א רק שאין בידי הציבור כיום  מידע מלא על הנעשה בשטח בתחום הזיהום, אלא  הבאתי ראיות כי אצל מקבלי ההחלטות במוסדות התכנון לא היה מידע מספיק או בכלל על המיזם ובעיקר על  מידת זיהום שטח התע"ש דרום השרון. החוקר  מטעם הוועדה  החל בעבודת בינואר 2013  ושמע את המתנגדים לתוכנית.

מאבק  אזרחי מול משרדי הממשלה והיזם - מינהל מקרקעי ישראל, שהוא זרוע של ממשלת ישראל,  הוא מאבק קשה ונעשה שלא בכוחות שקולים.   מסקנות החוקר מטעם הוועדה אינן להבנתי לטובת הציבור והוא התעלם מכשלים בסיסיים בעבודת רשויות השלטון.

 

נקווה כי ועדת הערעור הארצית על החלטות הוועדה המחוזית, יפנימו את הסיכון והחשש הגדול ממהלך של אישור תוכנית בעייתית, בשטח מזוהם, בטרם עריכת סקר וכי ייעשה כל מאמץ, לשימור חלק מערכי הטבע על השטח הייחודי, למען הדורות הבאים.  דומני, כי מצב  הבריאותי כיום (1.4.14) וגילי שהולך ומתקדם, לא יאפשרו לי, להשתתף באופן פעיל במהלך המשפטי.

 

 

דרך התנהלות  מוסדות התכנון ומשרדי הממשלה, הביאו לכך, כי  הדיונים בתוכנית נשרכים על פני שנים רבות, והליכי טיהור השטח  עדיין רחוקים.   יש להניח כי  אישור סופי של התוכנית,  עדיין רחוק,  וצפויים הליכים משפטיים.  אם הייתה ממשלת ישראל, באמצעות שליחה מינהל מקרקעי ישראל, משכילה לפעול באופן ראוי, ובמיוחד עריכת סקר של מצב הזיהום והגשת תוכנית סבירה לניקוי הזיהום ושל שלל בעיות נוספות הקיימות בתוכנית  -  יש להניח כי  יישום התוכנית היה בשלבים הרבה יותר מתקדמים.

 

מתן שם חדש -''קדמת השרון', למיזם הבנייה הענק של שטח תע"ש בדרום השרון,  אולי מיזם הבנייה העתידי  הגדול ביותר בישראל, אינה משנה את הבעייתיות הקשה הקיימת  במיזם זה, בדרך בה תוכנן. חובה על הציבור אם עתידו חשוב לו, ללמוד את הדברים עד כמה שניתן נוכח מיעוט המידע אותו מעמידה הועדה המחוזית  ולהביע דעתו.  אני סבור כי יש להחזיר את התוכנית לועדה, לבחינה נוספת, תוך שינוי דפוסי העבודה של הועדה המחוזית ותוך בחינת גישת תכנון כוללות שונה לגבי המתחם הענקי.

הבעייה הראשונית, הנה סירוב היזם - מינהל מקרקעי ישראל, בתמיכת הועדה המחוזית בראשות גילה אורון, לערוך תחילה, בטרם אישור התוכנית,  סקר על מצב הזיהום.  קשה להאמין, אבל הציניות של גופי השלטון בעניין זה,  עולה על כל דמיון.  אין הציבור יודע על מידת הזיהום  של שטח התע"ש,  היכן נמצא, היקפו, מידת התפשטותו . האם לא  מתבקש,  לדעת תחילה את אלה ורק לאחר מכן להמשיך בהליכי התכנון ואישור התוכנית לאחר תיקון פגמיה. למרות היקף מיזם שטח התע"ש ניתן היה לצפות כי תהיה  שקיפות  הליכי התכנון   בזמן אמיתי  וכי יימסר לציבור כל המידע הקיים בידי הרשויות, אך מסתבר כי  עובדי הציבור המופקדים על התהליך, לא 'סופרים' אותנו הציבור.

האם התנהלות הגופים השלטוניים הנה ככה סתם, הוא שישנם דברים, הנעלמים, בינתיים מן העין.

 

טיהור ודרך תכנון ובינוי שטח התע"ש בדרום השרון,  עומד להיות בעל משמעות עצומה על מאות אלפי תושבי גוש דן והשרון. שטח התע"ש הנו שטח ענק בן 7300 דונם,  אותו זיהמו מפעלי התע"ש (התעשייה הצבאית), במשך שנים ארוכות. מדינת ישראל, בעלת המקרקעין רוצה  להקים  על השטח,   23 אלף יחידות דיור, מעין מגפוליס במרכז הארץ.  בנייה מסיבית על השטח הנמצא  בתחומי הערים: רמת-השרון, הרצליה הוד-השרון, מ.א דרום השרון (רמת השבים) תשנה את פני האזור כולו.

אם  הדברים ייעשו כשורה, נראה לטוב תוספת  בנייה, אך אם הדברים ייעשו באופן לא ראוי,  הרי תהיה בנייה, אך תוצאותיה על תושבי הערים סביב תהיה בכייה לדורות ואולי לעד.

 

ראה:

מסמך ההתנגדות שהגיש אריה גבע לתוכנית מש/1, 14.8.13

דיון בהתנגדויות  הציבור בפני  החוקר שמינתה הוועדה המחוזית  2013

 

אזרחים נכבדים פועלים להפיכת שטח התע"ש -דרום השרון, על מכמני הטבע שבו, לריאה ירוקה

 

 

 

 

 

 

 

נביא כאן רק כמה ציוני דרך לגבי תוכנית שטח התעש -

28.8.12  במקום לבצע סקר כולל של מצב הזיהום,  הממשלה עוסקת ביחסי-ציבור ותוכניות ראווה
בעוד הליך ההתנגדויות לתוכנית שטח התע"ש בעיצומו, כאשר ועדת התכנון אמורה ללבוש את 'האדרת' השיפוטית שלה ולדון בטענות האזרחים, שהחשובה בהן  הנה הכוונה לאשר את התוכנית בלא עריכה תחילה של  סקר כולל על מצב הזיהום בשטח,  התבשרנו אתמול בצהריים,  (27.8.12), בהודעת דוברות לתקשורת.   'משרדי הממשלה ישקיעו 600 מיליון שקל בטיהור מי התהום במתחם תע"ש'.  סופר לנו כי בסיועו של מנכ"ל משרד ראש הממשלה, הראל לוקר, הושג הסכם ותקציב לעריכת טיהור מי התהום בשטח התע"ש.  הדברים בתקשורת  בעקבות ההודעה,  לא משקפים את המציאות, מערבבים בין מושגים והעיקר, מתעלמים מעובדת בסיס כי הממשלה ושלוחותיה, הם אשר נמנעים בכוונה ומסיבות לא ברורות, לערוך סקר זיהום כולל, שהוא תנאי לכל התקדמות של  תוכנית התע"ש, הן בתחום התכנוני והן  בהגיון הדברים וריכוך התנגדות התושבים.  הדרך בה הולכת הממשלה, בברכת ראש הממשלה בנושא קידום הבנייה על שטח התע"ש,  הנה דרך מפותלת, לא-ראויה, שלא רק לא תקדם את  יישום התוכנית, אלא  היא מציגה  כל נבחרי הציבור ונושאי המשרה העוסקים בנושא, באופן לא מחמיא, וזה באנדרסטיימנט.   פניתי בעניין זה אל  מנכ"ל משרד ראש הממשלה, הראל לוקר.

 

 

14.8.12  שלב ההתנגדויות - מימוש בסיסי של זכויות האזרח.  אם האזרחים לא  יפעלו, עתידנו קודר.
מסמך התנגדות  לתוכנית המיתאר של  בינוי  שטח התע"ש - הקרויה  מש/1, הוגש לוועדה המחוזית המשותפת בראשות גילה אורון.  המסמך עב-הכרס, אותו הכין אריה גבע, חושף שורה של כשלים משמעותיים בדרך עבודת  הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה (הוועדה המחוזית המשותפת), משרדי הממשלה הנוגעים בדבר ומינהל מקרקעי ישראל שהוא  המתכנן והיזם של התוכנית. חוסר הטיפול במצב הזיהום,  התרגילים שנעשים כדי שהציבור  ידע את מצב זיהום השטח, מידת מסוכנתו, מיקומו, התפשטותו, הוא רק אחד משוררה של כשלים בסיסיים הקיימים בתוכנית התע"ש.   קשה להאמין אבל העובדות מדברות בעד עצמן.  מסמך ההתנגדות מציג את  עבודת  גופי השלטון,  בלא כחל-ושרק, בנושא שהוא  מהחשובים ביותר המונחים כיום  לפנינו, שאינו בתחום הביטחוני.  ראה:

מסמך התנגדות שהגיש אריה גבע, בעניין תוכנית שטח התע"ש, בפני הוועדה המחוזית 14.8.12

 

בין אם תקראו את  כל  המסמכים הרבים שהביא גבע,  או רק את חלקם,  כדאי שהציבור יפנים, כי אין מדובר בבעייה של אחרים,  אלא בעניין הקשור ישירות אל רבים מתושבי המרכז, לא רק בתחום הבריאות, אלא עלול לפגוע באיכות החיים של כולנו.  תחשוב לפעמים, מה אתה עשית כדי למנוע את  הדבר ולהציג תוכנית ראויה.

 

מאבק  אריה גבע נגד תוכנית הבעייתית של שטח התע"ש, החל כבר בשנת 2006
אטימות רשויות התכנון, מהלכים של יעל גרמן ראש עיריית הרצליה מאז שנת 1998,  אשר קשה לי להסביר, עלולים בסופו של יום להיות בכי של דורות לתושבי העיר הרצליה.אם  חלילה תבוצע התוכנית, במתוכנת אותה תיכנן היזם, מינהל מקרקעי ישראל  ובגדול, לא חל בה שינוי מאז ראיתי את התוכנית בפעם הראשונה. ראיתי את  תרומתי למאבק, בהעלאת הנושא, הצפת המידע, חשיפה של העדר מידע, של החלטות סולו של ראש העירייה הרצליה בלא מידע, בלא פורום שקוף, אם בכלל.

השקעתי מזמני, וכתבתי  בשנים 2006-2007  שני ניירות -עמדה בעניין זה.

האחד -   מתחם צור הרצליה, שהוא השטח בתחומי העיר הרצליה, בו  רוצים היזמים בעידודה של  יעל גרמן, להתחיל את מיזם התע"ש העצום, ולהשתמש בו כמנוף לטיהור השטח כולו. רעיון לא רע אבל התוכנית כפי שהיא מוצגת, עבור תושבי הרצליה, לא טובה בלשון המעטה.

נייר העמדה השני,  עוסק בזיהום השטח, ובעיקר, בדרך ההתנהלות הבעייתית של  רשויות המדינה, לרבות רשויות התכנון במסגרת משרד הפנים, היזם - מינהל מקרקעי ישראל וגם עיריית הרצליה,  בכל הקשור לנושא הזיהום ובעיקר, הסירוב המתמשך לבצע סקר מקיף של מצב הזיהום בכל השטח, עוצמתו, טיבו, מידת מסוכנותו ודרך התפשטותו.  דרך בלתי סבירה זו, לא רק שיש בה סכנה לעתיד, אלא גם 'תקעה' את המיזם כולו.

לקריאה של  ניירות-העמדה ועל  שטח תע"ש  הנמצא בתחומי עיריית הרצליה, הקרוי 'מתחם צור' ראה:  התע"ש עיריית הרצליה

 

עם הגברת פעילות   עמותת אחל"ה איכות חיים לתושבי השרון -  הפסקתי  (אריה גבע) למעשה את מעורבותי בנושא  שטח התע"ש, עד  שהחלטתי  בשנת 2011  לחדש מעש בעניין מתחם התע"ש, תוך התרכזות בנושאי  חוסר השקיפות והיעדר המידע, בעקבות  השחיתות שהתגלתה בפרשת 'הולילנד' (שאין לה קשר לעניין התע"ש) והחלטת בית-המשפט העליון לבטל את פסיקת בית-המשפט המחוזי, וכך,  לא הייתה חייבת הועדה המחוזית, להורות על  עריכת סקר על מצב הזיהום, בטרם הפקדת התוכנית.

 

1.7.2012  תכנית  'עיר' התע"ש'  - דרום השרון   הופקדה - חובה להגיש התנגדות. 
הפקדת תוכנית התע"ש בלא התנייה מראש כי בטרם אישור  התוכנית,  ייערך סקר של מצב זיהום השטח, אשר רק בעקבותיו  יקודמו שלבי התכנון  עד לאישור-  היא מתכון ברור של חשש לאובדן השליטה וביצוע תוכנית לא ראוייה, בעייתית, רוויית סיכונים ומעשי שחיתות. 
תוכנית  התע"ש אשר הוגשה בלא מידע של ממש, תוך העדר שקיפות, בדרך בה היא מטופלת על-ידי רשויות התכנון,  פגומה בהיבטיה שונים.   סירוב המדינה בעלת המקרקעין, לערוך תחילה סקר של מצב הזיהום - עוסקת ממש בנפשנו וראוי כי  גם  אלה אשר ממאנים לראות את התמונה  הקודרת  בלשון סגי נהור -  יחרגו משלוותם.  על הציבור לפעול, כי  ייערך סקר על מצב הזיהום בטרם אישור התוכנית,  אשר יש בה  מספר כשלים בסיסים, שיש בהם להפוך את התוכנית  לבטלה מעיקרא.  על המצב  כפי שרואה אותו אריה גבע לאחר הפקדת התוכנית.  הנושא נוגע לכל תושבי המרכז. לפחות תקרא ראה:

תוכנית שטח התע"ש, דרום השרון הופקדה. יש לציבור 60 יום להגשת התנגדות. 22.6.12

 

 

 

23.4.12 תוכנית  התע"ש  אושרה להפקדה, אך עדיין לא הופקדה.
למרות החלטת בית המשפט העליון,  ב- עע"מ 2141/09,  ועדת התכנון נ. אחלה, מיום  17.11.10, כי ניתן להפקיד את התוכנית במסגרת הליכי אישורה,  עדיין התוכנית  נמצאת במגירת ועדת התכנון, אך  גילה אורון, יו"ר ועדת התכנון המיוחדת לעניין  שטח תע"ש דרום, המכונה מש/1,  מסרבת לאפשר עיון במידע כלשהו שבידי ועדת התכנון. כדאי לשוב ולקרוא את  פסק-הדין של בית-המשפט העליון, למרות הגיונה המשפטי הדווקני, מעוררת תחושה של חוסר  נוחות רבה, שכן,   בית-המשפט העליון לא סייע הפעם לאזרחים, במאבקים  מול רשויות השלטון, בנושא שהוא  אחד הבעייתיים והמסוכנים ביותר  לבריאות הציבור שהיה בישראל.  לקריאת פסק הדין המלא:

 

עע"מ  2141/09 הועדה המשותפת לתכנון,   נ. עמותת אחל'ה   17.11.10   (בית המשפט העליון)

על פסק-הדין של בית המשפט העליון בעניין  הפקדת תוכנית התע"ש ראה בהמשך.

 

7.3.11  מדוע המידע אודות שטח התע"ש לא מונח בפני הציבור.
בימים אלה, ביקשנו   (אריה גבע יחד עם עמותת אחל'ה), לקבל מידע מ - 18 רשויות שלטון (משרדי ממשלה רשויות מקומיות, מינהל מקרקעי ישראל)  הנמצא ברשותן אודות שטח התע"ש. נלמד מה  המידע הקיים בידי אותן רשויות,  תוך השאלה מדוע המידע לא מוצג בפני הציבור. 
אני שוב וחוזר על הצורך כי בשטח התע"ש דרום השרון, יש לייעד חלקים  להקמת פארק עירוני   של הרצליה,  שישרת את מרבית תושבי העיר המתגוררים במרכזה ובמזרח העיר, וכן את תושבי רמת השרון ורעננה, הסמוכות.   שטח התע"ש מגודר מזה שנים,  ומדינת ישראל, בעלת המקרקעין, רוצה לבנות עליו, תוך הסתרת העובדה כי בשטח ישנם ערכי טבע  בעיקר פרחים ובעלי חיים חשובים.  סקר שנערך במקום בשנת 2007, חושף חלק מהתמונה. חלק עדכני יותר, עדיין לא עלה בידינו להשיג.  על:
סקר פרופ' פרומקין -  החי - הצומח,  מתחם תע"ש, הרצליה 2-2007

 

11.11.11   יחסי הציבור של המדינה, לקידום המיזם הבעייתי אשר שמו שונה ל - 'קדמת השרון'
המדינה נוהגת כמו טייקון, תוך חשש כי  עובדי הציבור המופקדים על שמירת זכויות הציבור בכל הליכי אישורי התכנון של בנייה,  מתנהלים בלא שקיפות מלאה של הליכי התכנון, תוך שהם משמשים מקדמי תוכנית  הענק, בה ייבנו 23 אלף יחידות דיור, בתוך אזור צפוף, עם בעייות תחבורה, שלא לדבר על הזיהום העצום הקיים בשטח.  כאשר גילי טסלר, מתכננת מחוז תל-אביב במינהל מקרקעי ישראל, אומרת בראיון בתקשורת : "אני לא מבינה את מעט האנשים שמתנגדים  ומעכבים את התוכנית היחידה שתאפשר את המימון לטובת טיהור הקרקע...." אני מתחיל באמת לדאוג.  (ראה קול הרצליה, 11.11.11).
מהיכן שאבה המתכננת הבכירה  את המידע, כי רק מעטים מתנגדים לתוכנית. הציבור כולו  דואג, אך שותק ואותם מעטים, מדברים למען הרבים.

 

 

 

 

מדינת ישראל נוהגת כמו כריש נדל"ן המעוניין להגדיל את רווחיו.  ומה על בריאות הציבור ?

בינוי  מגפוליס של 23 אלף יחידות  דיור, בשטח תע"ש - דרום השרון,    על-פי תכנית הממשלה, בעלת המקרקעין, מעורר קשיים ובעיות  מעבר לבעיות זיהום השטח החמורה.

אתר בושה עוסק בעיקר בשטח הקרוי מתחם צור, שהוא חלק של שטח התע"ש הנמצא בתחומה של עיריית הרצליה.  תכנית  הבניה של מתחום צור, בה תומכת עיריית הרצליה, בראשות יעל גרמן,   מעשירה את קופת הממשלה על חשבון איכות חייהם של תושבי הרצליה, היא גרועה לעיר הרצליה, לתושביה  בהיבטים רבים, אם אם תיפטר בעיית הזיהום הקשה.  (ראה בהמשך).

 

עולם טבע יפה עומד לההרס אם לא נפעל - סקר  טבע בשטח התע"ש בתחום העיר הרצליה
אני שוב וחוזר על הצורך כי בשטח התע"ש דרום השרון, יש לייעד חלקים  להקמת פארק עירוני   של הרצליה,  שישרת את מרבית תושבי העיר המתגוררים במרכזה ובמזרח העיר, וכן את תושבי רמת השרון ורעננה, הסמוכות.   שטח התע"ש מגודר מזה שנים,  ומדינת ישראל, בעלת המקרקעין, רוצה לבנות עליו, תוך הסתרת העובדה כי בשטח ישנם ערכי טבע  בעיקר פרחים ובעלי חיים חשובים.  סקר שנערך במקום בשנת 2007, חושף חלק מהתמונה. חלק עדכני יותר, עדיין לא עלה בידינו להשיג.  על:
סקר פרופ' פרומקין -  החי - הצומח,  מתחם תע"ש, הרצליה 2-2007

 

1.11.2011   המועצה הארצית לתכנון בנייה , אישרה הפקדת של תכנית המתאר לבניית 23,000 יחידות דיור, על שטח התע"ש  בדרום השרון, למרות הזיהום החמור הקיים בשטח.
מי באמת שומר על שלום הציבור ועל בריאות התושבים.  האם בדרך ההתנגדויות אשר תישמע בפני הועדה  החוזית, יצליחו תושבי האזור וארגונים ירוקים, לשכנע את הפקידים,  נוכח סכומי העתק אשר תשקיע המדינה כדי לגרוף מזומנים לקופתה ולהעשיר תוך כדי כך יזמים  ממולחים.  על אישור הועדה הארצית ועל תוכנית שטח התע"ש שיצאה לדרך ראה כתבות באינטרנט:

 

פינוי מפעלי תע"ש יוצא לדרך ללא שיקום הקרקע המזוהמת - הארץ 1.1.11

אושרה תוכנית המתאר למתחם תעש, רמת השרון, כלכליסט  1.1.11

למרות הזיהום אושרה  בנייית התעש, רמת השרון, ידיעות אחרונות YNET 1.11.11

למרות הזיהום יוקמו 23 אלף יחידות דיור, התע"ש, מעריב NRG,  1.11.11

 

15.3.11   פנייה לקיום שקיפות מלאה של הליך התכנון  והאישור של שטח תע"ש השרון
נוכח החלטת בית-המשפט העליון, לאפשר התחלת הליכי התכנון, של שטח התע"ש גם ללא עריכת סקר זיהום, כפי שקבע בית-המשפט המנהלי, לבקשת עמותות אחל"ה ו-אדם טבע ודין בשם הציבור, בקשנו את גילה אורון, יו"ר הועדה  המחוזית המיוחדת לעניין שטח תע"ש, כי הליך דיון ואישור, לרבות כל המסמכים שיוצגו בפני הועדה,  יהיו שקופים בזמן אמיתי.  מיותר להסביר את החשיבות העצומה של שקיפות מלאה  של תהליך  בעל רגישות גבוהה מבחינה ציבורית, במיוחד כאשר בעלי המקרקעין הנה מדינת ישראל וחלק מחברי הועדה והעומדת בראשה, הם  עובדים של מדינת ישראל, קרי בעל הקרקע.
על המכתב, הנסיבות המיוחדות, החשיבות העצומה בצורך של שקיפות ראה:

הצורך להחלת שקיפות מלאה בזמן אמיתי על כל המידע המוגש לועדת התכנון. הקש:
פנייה אל גילה אורון, ממונה מחוז ת"א משרד הפנים, 6.3.11, שקיפות הליך שטח התע"ש.

 

התשובה הלא מפתיעה של גילה אורון, הממונה על מחוז תל-אביב לא הפתיעה.  אני תמה מדוע. הרי גילה אורון נחשבת גם בעיני, אישה הגונה, אז מדוע היה מסרבת לפעול בדרך הנכונה, הסבירה שתסיר כל חשד, תמנע ותרתיע  במידת מה כל אחד מחברי הועדה, לפעול בדרך הלא-ראויה. לקריאת התשובה

תשובת גילה אורון, הממונה על מחוז תל-אביב במשרד הפנים, יו"ר הועד המיוחדת -  2.5.11
עיון בתשובתה של הממונה על המחוז,  הנה למעשה זריעת חול בעיניים.  במלים אחרות, גילה אורון, אינה מעוניינת  ואינה חפצה כי  כל המידע אשר מונח לפניה ובפני חברי הועדה הנכבדים, יהיה גם לפני הציבור, כדי שאותם אזרחים שאכפת להם, יוכלו לעיין במידע בזמן אמיתי ולהביע התנגדותיהם.
אכן, אין כיום חובה שבחוק, לפיה כל המידע שאינו חסוי, המונח בפני הועדה, יהיה שקוף. לפיכך, אזרחי ישראל לא צריכים להיות מופתעים, עם מסתבר כי מתחת לפני השטח,  נעשים דברים אפלים על-ידי כאלה או אחרים, גם אם הם בודדים. מכל פנים, הנזק לציבור הוא עצום.

 

1.3.11  שלב התכנון של מתחם התע"ש יוצא לדרך. זהירות, אזהרה, שקיפות הכרחית
נוכח החלטת הועדה המחוזית המיוחדת למתחם התע"ש בראשות גילה אורון, מנהל מחוז תל-אביב של משרד הפנים, לאשר הפקדת תוכנית התע"ש,  אנו דורשים שקיפות מלאה של הליכי התכנון, וכן לשמור מכול משמר על זכויות התושבים, בריאותם  ואיכות חייהם, גם עם קופת המדינה וכל בעלי הממון שייהנו מהמיזם הענק, יגרפו לכיסם רווחים קטנים יותר.  ראה עמדת אתר בושה:
נוכח ההחלטה להפקיד את תוכנית התע"ש - זהירות, מעורבות, שקיפות 1.3.11

 

17.11.10  אכזבה קשה בשל החלטת בית-המשפט העליון שלא לעכב את הליכי התכנון,

 

 

 

 

החלטת בית-המשפט העליון, לקבל את ערעור  ועדת התכנון, משמעה כי ניתן להפקיד את תוכנית הבניה הבעייתית של שטח התע"ש בטרם ייערך סקר זיהום, בשטח, שאין חולקים כי הוא מזוהם למדי. החלטת בית-המשפט העליון  הנה מכה קשה לשוחרי הסביבה, לאזרחים הנאבקים  למען  איכות חייהם ושמירת בריאותם. יום עצוב לשוחרי איכות הסביבה ולאותם אזרחים, הנאבקים למען  הבטחת בריאותם ואיכות חייהם.

 

לקריאת פסק הדין המלא:

עע"מ  2141/09 הועדה המשותפת לתכנון,   נ. עמותת אחל'ה   17.11.10   (בית המשפט העליון)

 

 

בית המשפט העליון החליט  ביום 17.11.10 לקבל את  ערעור רשויות התכנון נגד עמותת אחל"ה ועמותת אדם טבע ודין, בנושא שטח התע"ש המזוהם באזור השרון.  בית-המשפט קבע כי  בנסיבות מקרה  של שטח התע"ש, לא ניתן לקיים ביקורת שיפוטית לפני שמוצה תהליך ההתנגדויות בפני רשויות התכנון.  עובדת היקפו העצום של  המיזם ולמרות האפשרות  הסבירה מאד,  כי  שטח התע"ש אכן מזוהם, אם כי היקף  הזיהום ומיקומו לא ידועים, עדיין לדעת בית-המשפט העליון, לא קמה עילה לחרוג מן המתווה התכנוני המקובל הקבוע בחוק התכנון.

דעת אתר בושה על פסק-הדין  של בית-המשפט העליון בעניין שטח התע"ש

 

 

קריאה נוספת של פסק-הדין של בית-המשפט העליון, ביולי  2012 עת הכנת מסמך ההתנגדות שלי לתוכנית מש/1 של שטח התע"ש או בשמה החדש שנתנו לה היזמים -  'קידמת  השרון',   בחנתי את המלים  החודרות אותן טבע בית-המשפט בפסק-הדין, לגבי הדרך בה על רשות תכנון, קרי הועדה המחוזית,  להתייחס לדברים, כאשר היא יושבת באדרת 'השיפוטית' שלה משמע בשלב הדיון בהפקדות וכן  את  מלוא המידע, שעל הועדה המחוזית להעביר לציבור.   נחכה ונראה ונקווה כי - 'מעז יצא מתוק'.

 

 

אזרחים מאזור השרון, התארגנו ויצאו למאבק. על: עמותת אחל"ה, על סיכומי המדינה בערעור.

 

 

מעורבות  אתר בושה, בנושאים ירוקים.
אתר בושה אינו אתר  שתכליתו עיסוק בנושאים ירוקים.  עם זאת,  אתר בושה מביא את מעורבות  אריה גבע, בנושאים סביבתיים, שהם בעיקר אלה, הקשורים למקום מגוריו - השרון, הרצליה

 

שטח התע"ש דרום השרון.  7500 דונם, חלקם מזוהם ויש לטהר את השטח - ערכי טבע

ראה: שטח התע"ש

 

1.10.09   מי  הם נבחרי הציבור הקובעים בשם המדינה, לעניין זיהום שטח התע"ש.
ראה:   עמותת אחל"ה על הסיכומים מטעם המדינה בערעור

 

9.3.09 המדינה מערערת על קביעת בית-המשפט לעניינים מנהליים, כי  יש לבצע סקר זיהום כל שטח התע"ש טרם הפקדה. עתמ 1291/07 אחלה,  אדם טבע ודין  נגד רשויות התכנון, עיריית הרצליה

 

מדינת ישראל בעלת-המקרקעין,    הגישה  ערעור   לבית-המשפט העליון, ממנו עולה איום   ברור -  כי   אם תישאר על כנה, החובה לעריכת סקר זיהום מקיף של כל שטח התעש, דרום השרון,  לפני שיותר למדינה לשווק חלק מהקרקעות המזוהמות, כי אז הבנייה על קרקעות המדינה, בשטח התע"ש לא תצא לפועל והקרקע תישאר מזוהמת. מי מטעם מדינת ישראל   החליט על  עמדה זו. מצב בו מדינת ישראל  כבעלת שטח התע"ש, פועלת כיזם מקרקעין, שעיקר מעייניו  עשיית רווחים, בלא דאגה לבריאות  הציבור - הנה  בלתי סבירה בעליל.

לקריאה דעת אתר בושה על  גישת המדינה, הקש: זיהום שטח התע"ש, ערעור המדינה 8.3.09.

לקריאה על שטח התע"ש דרום השרון, הקש: שטח התע"ש.

 

ניירות עמדה אותם חיבר והפיץ אריה גבע בנושא תוכנית התע"ש  בשנים 2006-2007

נייר - עמדה - מתחם צור, בתוך שטח התע"ש, הרצליה - מיזם בעייתי 16.10.12-  אריה גבע

נייר-עמדה,  זיהום השטח -  מתחם התע"ש, השרון, היעדר שקיפות, סכנה לבריאות הציבור,   28.12.07,  אריה גבע

תמצית נייר-עמדה, זיהום שטח התע"ש היעדר שקיפות 28.12.07

 

 

אתר בושה עוסק רבות   בנושאים שהם  היפוכה של הבושה, שהעלמותה,  היא יעדו  העיקרי של האתר.

אהבת הארץ, מורשת, וטיולים שעושה אריה גבע, גמלאי שעבר את גיל השבעים, קשיש ממש בעל רוח צעירה , במשעולי ישראל, במסגרות שונות - מובאים באתר בושה ראה: ארצי - ארצי.

 

 

11-2008

פרחים נדירים –  בתחום שטח התע"ש, דרום השרון.  (הרצליה, רמת-השרון)

מדינת ישראל  נותנת ידה להכחדת פרחים נדירים כדי לפתח את הנדל"ן של שטח תע"ש בבעלותה. במקום לשמר את שטח  התע"ש המתפנה בדרום השרון כשטח טבעי, לפחות בחלקו,  להציל  עולם  צומח וחי עשירים, לרבות פרחים נדירים שהולכים ונכחדים,   פועלת המדינה להעביר זרעים ופרחים  למקומות אחרים.  ככה לא שומר עם על ערכיו ועל  ערכי המולדת שלו.  לא תעקור נטוע....

על דוח  האקולוג פרומקין שהזמין מנהל מקרקעי ישראל  על הצמחיה במתחם התע"ש בדרום השרון, אשר ולא פורסם ברבים, על  הניסיונות להכין את דעת הקהל  לעניין הכחדת פרחי בר נדירים הקיימים בשטח התע"ש שייעלמו לאחר שמדינת ישראל, כגורם נדל"ן, תהפוך את השטחים למבני מגורים.

הקש:    לשמר חלק משטח התע"ש - כפארק.

 

על  כמה מהפרחים הנדירים הנמצאים בשטח תע"ש הקש: פרחים נדירים בשטח תעש, דרום השרון

 

title Filter     מספר מאמרים 
# כותרת מאמר
1 רשמי טיול בשטח התע"ש - הציצה ונפגעה
2 הועד הציבורי להפיכת שטח תע"ש לריאה ירוקה
3 שטח תע"ש השרון - הדיון בהתנגדויות הציבור
4 14.8.12 מסמך התנגדות של אריה גבע - תכנית שטח התע"ש
5 1.7.12 תוכנית עיר התע"ש הופקדה - מה הלאה
6 סקר ערכי טבע משנת 2007– מתחם תע"ש השרון, הרצליה, העדר שקיפות הדוח
7 1.3.11 בניית שטח התע"ש בדרום השרון, עוברת לשלב הפקדת התוכנית. אזהרה - מפני פגיעה אנושה בסביבה ובתושבי האזור
8 17.11.10 החלטת בית-המשפט העליון, לאפשר הפקדת תוכנית שטח התע"ש בלא סקר מצב הזיהום תחילה, מעוררת דאגה וחשש
9 28.11.08 פרטים על כמה פרחים נדירים, שטח תע"ש, השרון הדרומי
10 28.11.08 פרחים נדירים – בתחום שטח התע"ש, דרום השרון. (הרצליה, רמת-השרון)
 

השלטון - שלוחותיו

רשויות מקומיות

photoshop best buy 
discount for nik software 
windows 7 online purchase 
office for mac 2013 
download acrobat pro extended 9.0 
cialis offerte precio tadalafil sildenafil apotheke levitra portugal acquista cialis
discount levitra online vardenafil alcohol sildenafil citrate liquid viagra american express vardenafil 10mg
viagra super active sildenafil vardenafil 10mg cost of generic viagra viagra 100 mg indian generic drugs