בושה בושה
בריאות

על מערכת הבריאות בישראל,  חיוב בצד שלילה.   נקודת מבט אישית של אזרח קשיש בגיל, צעיר ברוחו, שאין לו כל ידע ברפואה,  אך פוקח עיניים,    במספר עניינים:

 

הבריאות שלך  נתונה גם בידיים שלך, לא רק  בידי הרופאים

שירותי הבריאות הציבורית  בישראל, למרות התקלות והכשלים, נותנים לאזרח רמת שירותי מהגבוהות בעולם. הרופאים הם מומחים במקצועם, ברובם מסורים ובעלי ידע רב.  עם זאת, אתה הוא המנהל של גופך.  תשומת לב והקשבה, לגופך, ישפרו משמעותית את איכות חייך ויפחיתו את הסיכונים.

הרפואה הציבורית בישראל, נמצאת בקשיים ומי שאין לו ביטוח רפואי פרטי, או לפחות ביטוח בריאות משלים במסגרת קופות החולים, הנו בבעייה.  למרות זאת  העובדה כי  חוק ביטוח בריאות, מעניק לכל האזרחים סל בריאות סביר במסגרת הרפואה הציבורית,  הנה אחד ההישגים הגדולים של החברה הישראלית.  עם זאת,  לא אחת, על האזרח להיאבק מול קופות החולים, כדי לקבל את  השירותים הרפואיים להם הוא זכאי במסגרת חוק הבריאות.

למרות שיש לי ביטוח רפואי פרטי,  אני  כמו  האזרחים האחרים, נזקקים  באופן שוטף, לשירות הבריאות ברפואה הציבורית  במסגרת קופת החולים.  בדרך כלל השרות טוב, הרופאים מצויינים ולמרות הכשלים המכעיסים במספר תחומים, כמו  המתנה ארוכה לתור לרופא מקצועי,  שירותי הבריאות הקהילתיים,  הם ברמה טובה.  אולם,  קופות חולים מערימות לא אחת, מכשולים בדרכו של  המבוטח,  אשר  לרוב מתקשה לנהל מאבק מול הקופה.

זכות מבוטח לקבל שרות או טיפול בכל מקום בו יש לקופת החולים הסכם עם נותן השרות
בחודש יוני 20123,  נאלצתי להיאבק מול שירותי בריאות כללית, בעניין   המכון  בו  אהיה זכאי לבצע את בדיקת ה - MRI,  אותה היה עלי לעשות.  בסופו של יום,  נענתה הקופה לדרישתי, אך אני מניח כי לא כל אחד מסוגל לנהל מאבק בתחום זה. לכן, שמחתי  לקרוא בעיתון דר-מרקר, כתבה פרי עטה של  רוני לינדר גנץ, שכותרו - המידע אותו קופות החולים, מסתירות מהמבוטחים,  בו   מובא לידיעת הציבור,   חובת הקופות על-פי חוזר משרד הבריאות,  להביא לידיעת ציבור המבוטחים, את שמות הספקים נותני השרות לאותה קופת חולים וזכותו של המבוטח, כלומר אני ואתה,  לבחור לו את נותן השרות. לקריאת הכתבה שהאירה את עיני ראה: זכות המבוטח לקבל שרות במקום   אותו יבחר, דר-מרקר  15.10.12

קטגוריות בנושאי בריאות באתר בושה:

 

 

כולנו מכירים את האימרה גוף בריא בנפש בריאה, אך מה הם כללי הברזל כדי להשיג בריאות טובה יותר וחשוב מכך, איך מצליחים לעמוד בהצלחה ביישום אותם כללים ?

חלק לא מבוטל במצב הבריאות של כל אחד, תלוי בגנים שירש מהוריו, אך זהו נתון אותו לא ניתן לשנות. לעומת זאת, הגורמים הנמצאים בידינו, אשר השפעתם על מצב בריאותנו חשובה הנם:
פעילות גופנית ;  תזונה נכונה  ;   רוגע - שלווה;  שינה מספקת, ניצול הגוף במידה.

 

שביתת הרופאים הגדולה,  מאבק ושברו
ביום 25.8.11 בתום שביתה ממושכת, נחתם הסכם בין ההסתדרות הרפואית בישראל, לבין האוצר בשם ממשלת ישראל, אשר קבע את תנאי השכר והעבודה של הרופאים בבתי-החולים בישראל.  האם מדובר במהפכה שתביא לשינוי פני הרפואה הציבורית בישראל כטענת  ראש הממשלה וההסתדרות הרפואית - הר"י , או למעשה, לגבי רוב הרופאים - המתמחים והמומחים הצעירים כאחד - מה שהיה הוא שהווה, רק הלכה התקווה.

ראה באתר בושה על:   סיום שביתת הרופאים 8-2011:

 

מה אומר רופא חכם, המכיר את נפש האדם ואת תחלואיו
איך שומרים על הבריאות שלנו,  איך מונעים  מחלות, מדוע גילוי מוקדם של מחלות חשוב  והעיקר למען בריאות הגוף והנפש -  אהבה,  אמונה,  אופטימיות.

פרופסור קרסו מביא במשפטים פשוטים,  אמיתות הידועות לנו מזמן.  
למה אנחנו לא מיישמים אותם ? 
כמה פשוט, כמה הגיוני, קל לנהוג על-פי משנתו של פרופסור קרסו.

מדוע רבים אצלינו, לא רק שלא מאמצים משנתו של פרופסור רפי קרסו אלא נוהגים הפוך מהנדרש.    לא מוכרחים לקחת  בדבקות את כל החבילה של פרופסור רפי קרסו,  כל אחד יכול לבחור את החלקים המתאימים לו. שווה לפחות לנסות וכדאי להפנים היטב את הכתוב....

לקריאת דבריו של פרופסור רפי קרסו , אוקטובר 2009,  הקש:
שיפור הבריאות על-פי פרופסור רפי קרסו

 

 

אסור שמקרה טרגי מצער, יהפך למתקפה רבתי על המערכת הרפואית
15.12.08 התנפלות 'עליהום'   של התקשורת  על  הצוות הרפואי של בית-החולים הדסה, בעקבות מות יולדת  התאומים בבית החולים הדסה, מתעלם מהמצב  הידוע  לכל,  כי החל משעות הערב כל העבודה בבתי-החולים, נעשית על-ידי רופאים מתמחים, חסרי ניסיון, שעומדים על הרגלים למעלה מ – 24 שעות רצופות.

אתר בושה על הסוגייה של תיפקוד בתי החולים בשעות הלילה, הקש:
עבודת בתי החולים לאחר רדת הלילה -

 

 

אתר בושה אינו עוסק בסוגיות או והמלצות בנושאי בריאות או רפואה. עם זאת, והבריאות שלנו, הנה נדבך חשוב בחיינו,  במיוחד ככל שאנו הולכים ומתבגרים, הרי עבור אוכלסיית  הקשישים, אלה המכונים בני גיל הזהב, ראיתי לנכון להביא כמה עצות  של גמלאי סקרן וגם  דעתן. אם לא יועילו, לבטח הם לא יזיקו. ראה גם:  גיל הזהב

 

אריכות ימים, בריאות טובה,  ובעיקר, איכות חיים, אינם באים כמובן מאליהם וכדי להשיגם, דרושה מודעות וניהול נכון של אורחות חייך.  אם תתייחס אל הבריאות שלך, כמו אל  המכונית או לחשבון הבנק שלך,  עשית צעד חשוב בכיוון הנכון.

 

תקשיב אחר  רחשי הגוף והנפש, תתחזק את גופך  באופן רצוף ובדרך נכונה, תספק לו תזונה מתאימה ובדרך ראויהי, תפעיל את הגוף  פיזית לעתים מזומנות, תעסיק את מוחך בתרגילי מחשבה ופעולות יצירתיות, ותפנים היטב, כי ראוי וצריך לקבל עצה והדרכה מבעלי מקצוע -   מובטח לך, כי תשפר את שלושת היסודות עליהם אנו מדברים:

 • אריכות חיים
 • בריאות טובה יותר
 • איכות חיים משופרת.

 

הגוף בהיבט הפיז והנפשי שלו, הנו מערכת משוכללת ומופלאה, אך אינה מושלמת והיא מתבלית עם השנים. טיפול נכון, יכול להאריך את התהליך ולדחות את הכשלים. אסור להיתפש ולהיתקף חרדה בשל חששות-שווא, אך בריחה  תוך עצימת-עיניים,  אינם מסייעים לפתרון, דוחים את המשבר אך מעצימים אותו.

 

כשאנו באים בשעריו של גיל-העמידה, מתחילים לצוץ מחושים  ומתגברת שחיקת אביזרי הגוף.  מעטים הם האנשים  שאין בהם ניצני  מחלה או  סימפטום רפואי  ויש האומרים - כי אם אינך חש כאב כלשהו, תבדוק היטב אם אתה חי.

 

אין  מדובר בהשקעת זמן מרובה, אלא במעט תשומת-לב ומציאת הדרכים המתאימות לך אישית של ניהול נכון.

.

חוליי הגוף השכיחים  כמו: לחץ דם גבוה, סכרת, כולסטורול  גבוה, שומנים גבוהים, אוסטיאופורוזיס (דילול עצם) ושאר מרעין בישין מסוג זה, הפכו כמעט לשגרה,  אצל אנשים רבים לאחר גיל העמידה. התעלמות  מהמצב או  הזנחת הטיפול מגדילה את הסיכון שלך, כי סתיו חייך, יהיה סגריר וקודר.  טיפול שוטף, שאינו כרוך בטרחה מרובה במקביל לניהול דרך חיים נכונה, ואתה ממזער את השפעת המחלה או אפילו  העלמותה ובעיקר, משפר באופן משמעותי את איכות החיים.

 

גילוי חולי של ממש, כמוהו  עבורך, טלטלה עזה ורבים נוטים להיכנס לחרדה, לבכות את מר גורלם ולחטט במה חטאו. אלה לא יסייעו במאומה ולא ישנו את המציאות. יש להתעשת מהר, ללמוד את המצב, לבחון את החלופות, לקבל החלטות ולהתמיד בדרכי הטיפול שהציגו מומחי הרפואה. גם רופאים טועים לעתים ודעה שנייה מרופא מומחה  נוסף, עשויה להועיל.

 

יש לבחון ברצינות,  דרכי טיפול חליפיות בנוסף לרפואה המסורתית- שמרנית, גם אם אין בך אמונה שבכוחן של מסורת עתיקות ורחוקות להביא מזור לחולייך, כדאי לבחון את הדברים, כל עוד אינך פועל בניגוד לעצת הרופא המטפל בך.  טיפול משלים או  עידוד ותמיכה נפשיים, חיבוק חם,  קרבת חברים ומעורבות עם קבוצות תמיכה, יסייעו לך לחזור לחיים שגרתיים ולהמשיך את חייך באופן טוב יותר. תשתף  קרובים אליך  במתרחש  אצלך, תתיעץ עם אחרים הלוקים באותם תסמינים או מחלות,  תנסה ללמוד מניסיונם.  אולם  תיזהר שלא ליצור  מצב מעורר רחמים. גם לאחרים יש צרות משלהם. חולייך אינו אות קלון, שעליך לשאת לבדך כסוד כמוס. אל תהיה עבד למחלתך ואל תהפוך את חולייך לנדבך המרכזי בחייך.  תשתדל לתפקד וליהנות  כאילו גופך כליל השלמות.

 

אתר  בושה לא יביא  תסמיני מחלות, דיאגנוזות, תרופות או רשימות רופאים. לאלה נועדו הרופאים שהם בעלי ידע וניסיון, בצד כתבות בעיתונות ומידע המצוי בשפע באינטרנט.

 

פעילות גופנית סדירה ומגוונת,  תזונה נכונה,  ירקות ופירות מגוונים, סקס סדיר ומהנה בכל גיל,  כוס יין אדום אחת ליום, שתי טבלות שוקולד בעל תכולת פולי קקאו גבוהה 70% ומעלה, הם  יסודות בסיסים לשיפור הבריאות ולקיום איכות חיים מהנה וטובה.

 

אתר בושה ישתף אתכם במספר אירועי  בריאות שעברו על אריה גבע, בחלקם  הוא טיפל  ופתר את הבעייה, אך בחלקם התגלו כאזהרת שווא.  חשיבותם של מקרים אלה, חורגות כמובן מהמקרה הפרטני, ועיקרם בא להדגים  דרך חשיבה ו אמצעי  ניהול  האירוע ולא החולי עצמו.

 

להיות מנהל הבריאות של  עצמך
פחד מגילוי מוקדם של נגע או מחלה קשה, אמונה שהכול יהיה בסדר ממילא, אמונות טפלות, עצלות ? אנו מוצאים סיבות וטעמים בשפע, מדוע ניתן לדחות את הבדיקה  או הטיפולי.

 

רבות מהמחלות  הקשות הן תהליכים מתמשכים שמתפתחים לאט בתוך גופנו, בלא תסמינים או אותות מבשרי רע. לעתים קרובות  אדם לא יבחין  באסון הקרב,  עד  אשר  המחלה פורצת וגרמה נזק ניכר לגוף.  טיפול מונע, בצד אבחון מוקדם, הם שני נדבכים  המסייעים להתמודד עם החולי בעודו באיבו,  או למתן את השפעתו ההרסנית העתידית.  גם אם בידינו לשלוט במתרחש בגופנו, בידינו להשפיע רבות.  אם איכות חייך חשובה לך  ואתה מוכן למעט טרחה, המשך לקרוא.

מעבר להיבטים הפסיכולוגיים, הטרחה  והעלויות הכספיות,  טיפול נכון בבריאותך, הנו פעולה מנהלית הדורשת זמן  ותשומת לב מנהלי  הכולל פעולות מסוימות לא מורכבות.


תיוק  תוצאות הבדיקות, חוות-הדעת, המרשמיים, בסדר שנוח לך.   אם הנך עובד עם מחשב, כדאי  להכניס את התוצאות למחשב האישי, כמו שאתה שומר מידע אחר.  רצוי לכתוב מספר מלים על האירוע והבדיקה במחשב ולקיים  בדרך זו מעקב על המתרחש. זה לא מסובך כמו שזה נשמע וזה מאד יעיל.  מדובר במאמץ  קטן,  בו עליך לנהל את בריאותך כמיזם קטן.   נשמע מסובך, אבל בפועל,  זו  משימה לא מורכבת מדי, הרבה פחות מאשר לנהל את חשבון הבנק ואת ההשקעות הכספיות שלך.

 

ניסיון אישי, הבריאות שלי

 

שום רופא, גם המסור ביותר, לא ינהל את בריאותך, כפי שאתה יכול לעשות זאת. את המידע, המירשמיים, התוויות הטיפול -  תקבל מהרופאים,  הם בעלי הידע והמומחיות. הם יקבעו אם דרושות בדיקות נוספות, פעולה פולשנית (ניתוח), האם צריך לקחת תרופה, מהי ומה המינון הראוי. עליך לבדוק ולראות,  שהם לא שגו  ולוודא כי מה שהם קבעו,  אכן מתאים לך. אם רופא מומחה קבע שדרוש ניתוח, כדאי להתייעץ עם  מומחה נוסף ולבדוק  את מידת חיוניות הפעולה ומי ראוי שיבצע אותה.   אינני חושש ממחלות וגם המוות לא טורד את מנוחתי. מבוקשי הוא  לקיים איכות חיים טובה כדברי   המנהיג האפרו-אמריקאי, מרטין לותר קינג: "מה שקובע בחיים הוא האיכות,  לא הכמות".

 

העקרונות  המעשיים המדריכים אותי בעניין בריאותי  ושיפור איכות חיי  -  הנם:

 

 • תזונה נכונה,  מאוזנת, בלא שמירה קנאית-קפדנית, תוך הימנעות ממוצרים עם תכולת מלח גבוהה, או סוכר.
 • פעילות גופנית שגרתית. למרחק עד 3 ק"מ, הליכה במקום נסיעה, צעידה מהירה 2-3 פעמים בשבוע, התעמלות לפרקים.
 • השתתפות ערה ונמרצת בפעילות תרבות, טיולים, תרבות-הפנאי.
 • עיסוק אינטסיבי של המוח, תוך מאמץ להורדת מתחים (משימה קשה לאור העיסוקים בהם אני מעורב).
 • סקר מצב הבריאות, אחת לשנה ובדיקה שגרתית  בפרקי הזמן שקבע הרופא.
 • לא  להתעלם מגילויים חשודים ולקיים בירור מתאים בהקדם
 • היעזרות  בטכנולוגיות מתקדמות  המאפשרות איתור או אבחון מוקדם של מחלות קשות.
 • נטילת  התרופות  באופן קבוע ובזמן
 • קבלת  דברי הרופא ודרך פעולה על-פי התוויתו,  אך לא  כתורה מסיני
 • לדעת מעט יותר אודות הנגע או המחלה (אינטרנט כלי טוב, אך להיזהר מלשקוע במחלה)
 • קבלת חוות-דעת שנייה לגבי חוליים מורכבים או במקום שיש ספק
 • לדרוש בדיקה נוספת במקרה של תוצאות מעבדה שלא בנורמה
 • לקיים מעקב ורישום אחר תוצאות הבדיקות והמלצות הרופאים

 

שתהיה בריא ולא פחות חשוב, הנאה שלמה מחייך.

השלטון - שלוחותיו

רשויות מקומיות

http://www.flyrnai.org/dbimg/R...d-software 
microsoft home and office 2007 download 
download adobe dreamweaver mac os 
photoshop cs4 cheapest 
buy autocad mep 2015 software 
original viagra bestellen prezzo proscar cialis farmaco belgique viagra finasteride prezzo
viagra over the counter in canada buy viagra in south africa viagra brand name generic drug buy sildenafil online generic indian names
cialis without prescription canada sildenafil 50 mg cialis professional vs cialis generic sildenafil india cost of sildenafil 100mg