בושה בושה
אחריות מעבידים למעשה הטרדה מינית

 

הטרדה מינית ביחסי מרות, הנה רעה חולה המהווה את מרבית מקרי ההטרדה המינית.  הטלת אחריות פלילית על מעבידים אשר מפרים את החוק למניעת הטרדה מינית (לא המטרידים), תביא להפחתת התופעה.

הטרדה מינית באתר בושה - פרשיות חיים רמון, ניצב אורי בר-לב, הצעה לשיפור המצב

 פנייה ראשונה אל היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, מיום 23.10.09, לראות במעשה או מחדל של מעביד, (שאינו המטריד), שלא קיים את הוראות החוק למניעת הטרדה מינית, כמי שעבר עבירה פלילית ולא רק עוולה אזרחית. לקריאה הקש:

אל מני מזוז, אחריות מעביד כמעשה פלילי, 23.10.06

 

 

22.2.12  פרשת נתן אשל, הפכה להיות אות קלון  מוסרי על  מצחו של ראש הממשלה
מעשיו הנואלים של נתן אשל, ראש לשכת ראש הממשלה,  כלפי עובדת  הנתונה למרותו,  הם לא רק  עילת בושה לנעשה בלשכת ראש הממשלה, אלא ביטוי לדרך התנהגות בנימין נתניהו,  כלפי שלושה מטובי עוזריו הבכירים, שעשו חובת אנשים הגונים -  וזכו למנת גידופים, חרמות כדי סילוקם מקרבתו של  ראש הממשלה. מה שנראה כפרשת הטרדה מינית מטרידה בלשכת ראש הממשלה,  הסתיים כהודאה על התנהלות לא ראויה בעליל,  אך בלי קונטציה מינית (רחמנא ליצלן !) ובעקבות כך,  ראינו איך  ראש הממשלה, מפנה עורף לערכי אמת, יושרה, הגינות.  ראה:
נתן אשל, יד-ימינו של ראש הממשלה בנימין נתניהו.  עלוב, עצוב, מביש

 

29.1.2012  התופעה של הטרדת נשים במקום העבודה  גדלה ועל הנעשה בלשכת ראש הממשלה.
נתוני סקר בדבר מספר הנשים אשר הוטרדו מינית במקום העבודה בשנת 2012, מדהימים.  165,000 נשים נפגעו. מדהים.  השבוע עסקה התקשורת  רבות בסיפורה של ר' עובדת לשכת ראש הממשלה, אשר אולי  הוטרדה מינית על-ידי  הממונה עליה, ראש הלשכה, נתן אשל.  וכך, מקרה זה מעלה את הנושא לראש סדר היום התקשורתי. מספרי הנשים אשר הוטרדו מינית, לא נתפשים ריאלית, מקרה אחד עסיסי, מצית את הדמיון. ראה:

 

היסטוריה קצרה - אתר בושה עסק בעבר בנושא ההטרדה המינית במקום העבודה.
 נושא ההטרדה המינית שב ועולה בכותרות, כמו עוף החול. חלפו שנים מאז החל אתר בושה לעסוק בעניין ולמרות המכתבים, הפניות, התלונות והערר, מני מזוז היועץ המשפטי לממשלה, נמנע מסיבותיו הוא, להתייחס לעניין ולהביא דעתו מדוע לא יפורש החוק למניעת הטרדות מיניות, באופן שמעשה המעביד, שאינו המטריד, שאינו עולה בקנה אחד עם חובותיו על-החוק לא ייחשב מעשה פלילי.

דעה אישית  (26.9.08) :  מדוע אין רוצים לפעול נגד מעבידים אשר לא פעלו נגד ההטרדה המינית

 

הסוגייה  - האם יש לראות  מעביד, אשר לא קיים, במעשה או במחדל, את הוראות  החוק למניעת הטרדה מינית, כמעשה פלילי כפי שגורס אריה גבע, או מעשה עוולה אזרחי גרידא, כפי שמקובל כיום - היא עניינו של אתר בושה בנושא הטרדה מינית בכל ובנושא הטרדה מינית בעת יחסי מרות בפרט.  הסוגייה עומדת ותלויה בפני היועץ המשפטי למממשלה.

הקש: ערר גבע נ. משטרת ישראל, סירוב פתיחת חקירה נ. יעל גרמן, כמעביד, 6.2.07

 

הערר שהגיש גבע נדחה תוך נימוקים לאקוניים שרק מעוררים סימני שאלה. לקריאת תגובת גבע אל הפרקליטות:

15.9.08  הטרדה מינית - דרך התייחסות הפרקליטות.

 

 בעוד הכול מגנים את המטריד,  נוטה   הרוב להתייחס בסלחנות כלפי מעבידים, גם אם לא עשו די או לא טיפלו באופן הראוי, כדי שבמקומות העבודה לא יתרחשו מעשי הטרדה מינית.

 

החוק למניעת הטרדה מינית, קובע חבות  המוטלת על מעבידים בכל הקשור למניעה ודרכי טיפול  בנושאי הטרדה מינית במקומות עבודה. האם כללים אלה נשמרים, ומה הדין במקרה והם מופרים.

 

באלה, עוסק אתר בושה -

 

  

היתוש הוא שעוקץ,  ועלינו ליבש את הביצה, כדי שהיתושים יעלמו מחיינו.

 

 

לקראת יום המאבק  בנושא אלימות נגד נשים, בשנת 2008, פורסמה הידיעה הבאה ב – Y NET , פרי עטה של יעל ברונובסקי  :"מסקר שערך מכון "גאוקטוגרפיה" עבור ארגון נעמת לרגל יום המאבק באלימות נגד נשים, עולה כי 61 אחוז מציבור המועסקים מאמינים  כי חבריהם לעבודה אשר חוו הטרדה מינית לא התלוננו על כך. כ-30 אחוז מהמשיבים סבורים כי מעסיקיהם ניסו בעבר להשתיק פרשיות של הטרדה במקום העבודה. בנוסף, רק 70 אחוז מהנשאלים סברו כי הטרדה מינית צריכה להיחשב לעבירה פלילית. יו"ר נעמת, עורכת הדין טליה לבני, אמרה כי "הממצאים מעידים על אי התאמה בין דרישות המחוקק לפעולת המעסיקים. עם זאת, נראה שנשים ממשיכות להתלונן, למרות הפרשיות האחרונות".

 

 23.3.08 הטרדה מינית במקום העבודה,   עלבון, שתיקה, מעביד סלחן – דרוש טיפול שורש

הסיפורים אודות נשים שהוטרדו במקומות העבודה, שבים וחוזרים כמו הקוצים בקיץ  שרבי. נשים פגועות מעלות מתוך האוב את סיפורן, לאחר שנים של שתיקה כואבת, בהן  הן נושאות בקרבן את ההשפלה והעלבון – המורסה יוצאת לבסוף החוצה, אך לא ברור שיש בכך מרפא.  כמה אוהב הציבור הישראלי את סיפורי המציצנות האלה, במיוחד שהם עוסקים בידוענים, למרות שהוא מגנה  את המטרידים.  

 

דרך התנהלות החברה הישראלית בעניין ההטרדה המינית, היא מציאות כואבת, אך היא גם מטאפורה, למתרחש במקומותינו בתחומים חשובים אחרים.  השתיקה סביב, החשש לצאת נגד הממסד בו אתה עובד,  הופכים אותנו לכבשים נכנעות ואת המחיר משלמים לבסוף כולנו.

 

אישה בגיל העמידה,  עולה חדשה מאוקרינה, המכונה ט', יצאה  בימים אלה לתקשורת  וסיפרה על הטרדה מינית מצד  שלמה שרף,  בעת שהיה מאמן הכדורגל של ישראל בשנים 1992-99.  האישה, שמטעמי צניעות  או בושה, מסתתרת מאחורי האות ט', טוענת כי בעת ההיא, כשעבדה כפועלת  ניקיון במשרדי ההתאחדות   לכדורגל, החמיא לה שלמה שרף, לעיני אחרים על גופה הנאה והשמיע לעברה רמיזות מיניות ואפילו תפס בישבנה, מה שהיה מבחינתה, הקש ששבר את גב הגמל. ט' לא שתקה והתלוננה בפני מעבידה.  גברי לוי, שהיה אז יו"ר ההתאחדות, ודמות מוכרת לציבור בישראל, שוחח אמנם עם שלמה שרף בפרשה, אך לא עשה דבר של ממש.  פרשה עסיסית שהסעירה  מן הסתם  את משרדי ההתאחדות לכדורגל, אך כולם שתקו   וההנהלה לקתה בחוסר מעש והאישה המכונה ט', אצרה כאבה והשפלתה בתוכה במשך שנים. 

 

חלפו שנים רבות וט', שבינתיים נעשתה אשת עסקים, נתקלה אישית בשלמה שרף. זעמה על ההשפלה ההיא, יצא לאוויר העולם. נקמה של אישה, אות קלון לנו כחברה. שלמה שרף, מסרב להגיב ומן הסתם, גם מצבו לא קל, כל זאת  בעטיו של משגה אווילי ושוביניסטי, של אדם שגסות רוח ודברים בוטים הם טבע, כפי שראינו לא אחת במסכי הטלביזיה. במקרה זה שאירע לפני שנים רבות, יש להניח לעניין, שאינו מהקשים ביותר שהתרחשו במרוצת השנים במקומותינו. תמשיך  ט' בחייה,  שלמה שרף שילם את המחיר בקלונו, אך עלינו, כחברה מתיימרת להיות נאורה חדורת הכרה בזכות הנשים  לגופן - לעשות מעשה לבער את נגע ההטרדות המיניות במקום העבודה  בדרך של טיפול שורש.

 

רבים במקום העבודה יודעים על המתרחש, אך כולם שותקים והמעביד או האדם שממונה על הארגון, גם כשאכפת לו, אינו פועל בכל האמצעים שבידו. במקום לבער את נגע ההטרדה המינית ולפעול ביד קשה ונחרצת עם המטריד, הוא מגיע להבנה והשתקת הדברים. כך היה במשכן הנשיא ושהעובדים שם, בימיו של משה קצב, לא יספרו סיפורים. החוק למניעת הטרדה מינית, אמנם הרחיב את היקף המעשה של הטרדה מינית והחמיר בעונשים למטרידים עצמם, אך  לא היה נחרץ ותקיף דיו עם המעבידים, שבתחומם מתרחשים המעשים הנואלים.

 

אריה גבע  טוען שוב ושוב, כי החוק למניעת הטרדה מינית, מאפשר פרשנות לפיה יש לראות עבירה פלילית בכל מעשה או מחדל של  מעביד, שלא מילא אחר הוראות החוק ולא פעל למניעת ההטרדות המיניות בארגון וכלפי מי שנחשד בהטרדה מינית  המצב כיום, שמחדליו או מעשיו של המעביד, נחשבים כעוולה אזרחית גרידא וכך, גופן וכבודן של הנשים, נקנה בכסף, אפילו כסף קטן. בושה  ו – כלימה.

 

כל אימת שאני  קורא או צופה בטלביזיה, על מעשי הטרדה מינית דוגמת אלה שעברו על ט', שלא לדבר על המעשים הקשים שעברו על א' ועוד א', במשכן הנשיא  -  אני נזכר, שבפני היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, עומד ותלוי  מזה תקופה ארוכה, ערר שהגשתי, על סירוב המשטרה לפתוח בחקירה נגד יעל גרמן, ראש העירייה הרצליה, כי יש לראות  כעבירה פלילית את פעולתה כנגד עובדת שהתלוננה על  הטרדה מינית ופוטרה, בעוד המנהל, החשוד בהטרדה מינית, נשאר על מקומו. 

 

פניות שלי למנהיגות נשים, לאלה שנושא המגדר בפיהם בראש חוצות, לא זכו לתגובה רצינית. חלקן מעדיפות  להתרכז בכתיבת ספרים ומאמרים מלומדים, או לדבר נמרצות בכיכרות, אך אף אחת, לא סבורה, כי  יש בכוחן של הנשים, להביא לכך, שהפרת חובותיו  של מעביד על-פי  הוראות החוק למניעת הטרדה מינית  - תחשב עבירה פלילית.  נשים אלה, יודעות היטב, כי בלא ייבוש הביצה, לא ניתן יהיה לבער את היתושים וכי רק פעילות נמרצת של מעבידים, תביא להפחתת הנגע של הטרדה מינית וזו, לא תהיה אפקטיבית, כל עוד המעביד יכול לצאת ידי מחדליו מדעת, בתשלום כספי בלא הרשעה פלילית.

 

אני מאמין, כי לו היו המעבידים יודעים, שאי-מילוי חובתם על-פי החוק למניעת הטרדה מינית, משמעו  מבחינתם האישית - עבירה פלילית, כי אז הם היו פועלים בנחישות ובנחרצות לבער את נגע ההטרדה המינית במקום העבודה והשתיקה  וחוסר המעש בארגון  היו פוחתים במידה ניכרת.

 

שתיקת  היועץ המשפטי לממשלה והימנעותו ממתן חוות-דעת, בשאלת האחריות הפלילית של המעביד, לכאן או לכאן, אינה ראויה.  מטריד לא פחות הנו, חוסר אמונתן של נשים  בעלות יכולת ועוצמה, הפעילות בנושא המגדרי וזכות האישה על גופה, כי יש בידן להביא לשינוי ברור בחוק למניעת ההטרדה מינית, כך שהמעביד ישא באחריות פלילית למחדליו, אינה מובנת לי ואפילו מעלה  את חמתי. כאשר עו"ד אורנה לין, אישה מעורכת, בעלת יכולת, שמשמשת בתפקידים  ציבוריים נכבדים, בנוסף להיותה בעלת משרד מצליח, כותבת לי בתשובה לפנייתי אליה: "הצעתך לאמץ פרשנות המטילה חבות פלילית על מעביד, שלוקחת את החוק עוד יותר קדימה, לא נראית לי אפשרית" – כי אז, אומר -  'אם בארזים נפלה שלהבת, מה יגידו אזובי הקיר'. בניגוד לאורנה לין ולנשים מצליחות אחרות, אני סבור שיש בכוחן וחובה עליהן, לראות לכך, שתקבע אחריות פלילית למעביד שלא קיים את הוראות החוק למניעת הטרדה מינית. אחרת, נהיה עדים שוב ושוב, לתופעה המבישה של הטרדה מינית, שפוגעת  בגופן ומכרסמת בנפשן של נשים רבות ומותירה עליהן  צלקות,  הרבה שנים ואולי כל חייהן.

 

הפרת החוק  למניעת הטרדה מצד המעבידים הנה עבירה  פלילית ולא  עוולה אזרחית

בפני היועץ המשפטי עומדת  מאז אוקטובר 2006  פנייתי בסוגיה העקרונית -  האם אי-קיום הוראות החוק למניעת הטרדה  מינית מצד מעביד ( שאינו המטריד), הנו עבירה פלילית,  או שמדובר בעוולה אזרחית גרידא שניתן לפתרה בפיצוי כספי.   קביעת היועץ  המשפטי  כי -  הפרת החוק למניעת הטרדה מינית מצד מעביד (שאינו המטריד), יכולה לשנות מהקצה,  את  דרך התנהגות המעבידים  לתופעה ולצמצם את הנגע באופן משמעותי.  הפרשנות המקובלת על-ידי רשויות אכיפת החוק  הנה,  כי הפרת המעביד את הוראות החוק  למניעת הטרדה מינית, הנה רק עוולה אזרחית שכרוכה בתשלום פיצוי  כקבוע בחוק ( תקרה  של  50,000 בלא הוכחת נזק),  ואילו אני סבור, שניתן לפרש את החוק הקיים  באופן, שהפרתו, גם לא על-ידי המטריד עצמו, הנה עבירה פלילית על כל הכרוך בכך.   בפרשנות זו של החוק, צריכים לתמוך כל אלה שרוצים להפחית את הנגע הממאיר, ואם גישה זו  לא תתקבל על-ידי בתי-המשפט,  יש  לפעול במלוא הכוח וההשפעה, לתיקון החוק. המעבידים כמובן, מעדיפים להשאיר את המצב הקיים, בו הם לא נושאים למעשה, באחריות של ממש למעשי ההטרדה ולטיפול הקלוקל במקומות העבודה.

 

רתיעת  הנשים המנהיגות את  המאבקים המתוקשרים  למען הנשים, לפעול  לכך בעניין זה – קשה להבנה. מרבית אלה אליהן פניתי,  העדיפו שלא  אפילו להגיב לפניות החוזרות שלי אליהן.  זאת מן הסתם, זאת בשל  כשלים  של יעל גרמן ורות רזניק,  חברות קולגות לדרך בדרך התנהלותן בנושא זה בעיריית הרצליה.  הגדילה לעשות ח"כ זהבה גלאון, ששוחחה עם השתיים והשתכנעה מטיעוניהן, כי מעשיהן  בפיטורי העובדת שהלינה על הטרדה מינית, היה ראוי, אך ח"כ גלאון,  מסרבת לגלות לנו,  מה הסבר נתנו לה השתיים, אותו הן מסרבות למסור לאחרים.  לא צריך לפרט,  היכן באלו  חוגים סוגרים חברים את ענייניהם המפוקפקים בחדרי חדרים.

 

חברות הכנסת אליהן פניתי, עסוקות  כנראה בעניינים אחרים,  חשובים יותר לדידן. ח"כ שלי חיימוביץ, שלחה מלות עידוד, בודדות אחרות הגיבו באופן לקוני,  אך רובן, בחרו שלא להגיב כלל. מרית דנון,  מנהלת הרשות לקידום  מעמד האישה,  לא מגיבה לפניות שלי, למרות שתי תזכורת שקיבלה. מן הסתם היא עסוקה עד כלות, בקמפיין מתוקשר לתפישת מטרידים בשווקים, ששווק בקול תרועה רמה  ואין יודע מה תוצאותיו...

 

נשים מפורסמות  אחרות שעוסקות במגדר, כמו  אסתר הרצוג, שכותבת בניצוצות אש רוויות שנאה אודות הגברים, או  אורית קמיר, מלומדת של ממש ובקיאה בנושאי המגדר, שמעדיפה להרחיק עצמה מהנושא מרוב עיסוק בכתיבה אקדמית. גם אחרות אליהן פניתי, העדיפו קשר של שתיקה וחוסר מעש... .... המלה בושה, קטנה על התנהגות נואלת ועלובה זו בנושא הטרדה מינית במקום העבודה , של אלה שרואות  עצמן  מדברת  ופועלות למען הנשים הנפגעות.

 

בעוד מאות נשים מתנדבות וארגוני נשים, פועלות ללא לאות למען הנשים שנפגעו, המנהיגות שלהן, אלה שנואמות בלהט בכיכרות בגנות ההטרדה המינית,  לא עושות מעשה של ממש לביעור הנגע, הכול על  גבן של  אלפי הנשים שנפגעו ואלה שצפויות להיות קורבנות בעתיד. אין לי ספק שהם כואבות את  ייסורי הנשים הנפגעות, אך בכך לא די.

 

פסק-דינה הארוך והמלומד  של השופטת נטע רות, בבית-הדין לעבודה, עב  7381/04, שניתן ב-  11.6.07, ראוי לתשומת לב ולמעשה של ממש מצד כל  הנוגעים בדבר. בין השאר, אומר בית-הדין:

 "...נודע למעביד על מקרה של הטרדה מינית או התנכלות במסגרת יחסי עבודה, גם אם לא הוגשה תלונה הרי - שעל המעביד להעביר ביוזמתו את המקרה לבירורו של האחראי לנושא הטיפול בתלונות מסוג זה ואילו על האחראי לערוך בירור אודות המקרה, לידע את המתלונן בדבר אופן הטיפול בהטרדה או בהתנכלות ולפעול לבירור המקרה תוך שמיעת המתלונן, הנילון והעדים (אם ישנם). תוך בדיקת כל מידע שהגיע אליו בעניין. עוד נקבע בתקנות כי בירור המקרה צריך להיעשות ביעילות וללא דיחוי ע"י האחראי שמונה לכך וכי בתום הבירור על האחראי להגיש ללא דיחוי, סיכום בכתב של בירור בליווי המלצות מנומקות לגבי המשך הטיפול בה". לקריאת פסק-הדין הקש:

עב (ת"א) 7381/04 פלונית נ. ראובן (מנכ"ל החברה), בית-הדין לעבודה, השופטת  נטע רות, 11.6.07

 

 

אין לי כל עניין או מעורבות אישית בנושא ההטרדה המינית, באופן ישיר או עקיף,  רק אומר, שבמשך השנים הרבות שעמדתי בראש ארגונים שהעסיקו מאות עובדים, לא נתקלתי ולא הובא לתשומת לבי,  אפילו מקרה אחד של הטרדה מינית, זאת כנראה,  משום שכעומד בראש הארגון, שידרתי באופן ברור וחד-משמעי, שכל מעשה של הטרדה מינית, מילולית או פיזית,  ייתקל בכל חומרת העונש. אני מאמין, שאם מקומות העבודה, ישדרו מסרים תקיפים בעניין זה,  יפחת נגע  ההטרדות המיניות במקומות העבודה באופן משמעותי ואלה כידוע, הם מרבית המקרים.

 

ייתכן ועלי להניח לנושא ולהשאיר את הנשים לסבלן ולמצוקותיהן. אבל הנשים  יקרות לי  ובמיוחד אלה הקרובות לי – אישה, בת, נכדה -   ולמענן, למרות שהן אינן שותפות לחלקי במאבק,  אני ממשיך בפועלי.  

 

לקראת יום המאבק באלימות נגד נשים, בשנת 2008,  פורסמה הידיעה הבאה ב –  Y NET , פרי עטה של יעל ברונובסקי:

"מסקר שערך מכון "גאוקטוגרפיה" עבור ארגון נעמת לרגל יום המאבק באלימות נגד נשים, עולה כי 61 אחוז מציבור המועסקים מאמינים שחבריהם לעבודה שעברו הטרדה מינית לא התלוננו על כך. כ-30 אחוז מהמשיבים סבורים כי מעסיקיהם ניסו בעבר להשתיק פרשיות של הטרדה במקום העבודה.

בנוסף, רק 70 אחוז מהנשאלים סברו כי הטרדה מינית צריכה להיחשב לעבירה פלילית. יו"ר נעמת, עורכת הדין טליה לבני, אמרה כי "הממצאים מעידים על אי התאמה בין דרישות המחוקק לפעולת המעסיקים. עם זאת, נראה שנשים ממשיכות להתלונן, למרות הפרשיות האחרונות".

 

מה  עושות מאות אלפי הנשים, עושות כדי לבער את הנגע ולראות לכך, שאלו המתיימרות להיות להן לפה, אכן עושות ככל יכולתן לבער את הנגע. בלי חשבון....

מה  דינו של  המעביד  המפטר  את העובדת שהלינה על הטרדה מינית או שלא פעל למניעת מעשי הטרדה במקום העבודה  – בכך,  טמון המפתח לפתרון ?

'המדינה תסייע לחשוף מטרידים בעבודה - סיירת הטרדות מיניות', הייתה הכותרת לכל רוחב 'ידיעות אחרונות' של יום ה' – 23.8.07.

הרשות לקידום מעמד האישה במשרד ראש הממשלה ויחידת האכיפה במשרד התמ"ת הודיעו, כי יצאו למלחמת חורמה בנושא ההטרדות המיניות במקומות העבודה. יש לברך על היוזמה, אלא שספק, אם  מבצעים קולניים לאיתור הטרדות מיניות ועידוד נשים להתלונן, הם הדרך הראויה למיגור התופעה או להפחתתה. 

 

הנתונים שפרסם העיתון באותו גיליון, על מספר ההטרדות המיניות במקומות עבודה, קשים לעיכול. 2000 דיווחים  על הטרדות מיניות בשנה האחרונה, 1042 נשים פנו למרכזי הסיוע, כעשרה אחוז מהן, דווחו על הטרדה בעבודה ; 184 תלונות הוגשו למשרד התמ"ת כנגד מעסיקים שהטרידו מינית עובדות ; 154 תיקי חקירה נפתחו בתמ"ת כנגד מעסיקים שהטרידו מינית עובדים.

 

אני מוטרד יותר מאותם אין ספור הנשים, שהוטרדו מינית ביחסי מרות ואינן מופיעות בסטטיסטיקה היבשה, משום שלא העזו להתלונן, גם נוכח גילויי התקשורת בעניינם של משה קצב ולהבדיל, חיים רמון.

 

ראויים לציון דבריו של בעז אוקון, מי שהיה שופט מחוזי ומנהל בתי המשפט וכיום, משמש כעורך משפטי של 'ידיעות אחרונות': "החוק למניעת הטרדה מינית הוא אחד מחוקי הפיקוח החשובים. הוא חותר לשינוי תרבותי , ונלוו לו הוראות חוק נוספות ביחס לשוויון במקום העבודה. יש בו מרכבי מרכזי של הגנה על החלש, בדרך כלל החלשה, בעיקר ביחס מרות או יחסים במסגרת עבודה. החוק לא הסתפק בקביעת איסורים על הטרדה מינית מצד המטריד הפוטנציאלי. הוא הטיל חובת פעולה ממשית של המעביד למנוע  מעובדים לבצע הטרדות מניות במקום העבודה. מעביד שלא מקיים את החובות צפוי לתביעה אזרחיה, בה הוא יחויב בשל הנק שנגרם לעובדת, אפילו שלא המעביד היה המטריד אלא אחד העובדים הסרים למרות. המעביד גם צפוי לסנקציות פליליות אם לא מילא חלק מהחובות...".

 

בכל הכבוד לשופט (בדימוס), הוא לא ציין, כי הסנקציות הפליליות לגבי הפרת אותן חובות, הנן לא משמעותיות ואינן משמשות אמצעי הרתעה של ממש. מזה למעלה משנה, אני מבקש מהיועץ המשפטי לממשלה, כי יחווה דעתו לגבי היקף האחריות הפלילית מצד המעביד על-פי החוק למניעת הטרדה מינית, תוך שאני סבור שעליו לפרש את החוק בדרך מרחיבה.  מסיבות שאיני מצליח להבין,  נמנע  היועץ המשפטי להתייחס לפניות שלי בנושא,  המונחת על שולחנו. 

 

 

 

   מספר מאמרים 
1 29.1.12 נשים רבות מספור הוטרדו בשנת 2011 במקום העבודה, מגפה המזהמת את חברתנו
2 30.1.12 המקרה של ר' בלשכת ראש הממשלה - חובתה לדבר
3 23.10.06 פניה אל היועץ המשפטי לממשלה, לראות באי-קיום הוראות החוק למניעת הטרדה מינית - עבירה פלילית
4 מדוע הפרקליטות מתעלמת מכשל של יעל גרמן בנושא הטרדה מינית. 15.9.08
 

השלטון - שלוחותיו

רשויות מקומיות

adobe illustrator cs5 mac download 
purchase parallels desktop mac 
price of ms office 2007 enterprise 
buy corel draw in india 
max os leopard download price 
acheter viagra 50mg propecia en ligne sildenafil 100 mg levitra pris acheter cialis 20mg
buy cialis tadalafil purchase viagra australia vardenafil reviews kamagra st 100 buy vardenafil
levitra duration of action tadalafil soft tabs 20mg viagra sildenafil 100mg sildenafil sales viagra cost with prescription